• Krátkometrážní

Tokyo Vice - Season 2 (2024) (série)

Seriál neztrácí tempo po první sérii a naopak ještě nějaký nabaluje. Sato tuhle sérii kraluje, herecky je to asi pro Japonce standart, za mě perfektní ukázka jejich kultury, stejně jak letošní Šógun ale z jiné doby. Snad to ještě není uzavřený a Gaidžin se vrátí. Silný 4* a.k.a 85%

Jedeme na teambuilding (2023)

Prachař je u mně píča, to bez debat. Tady byl přesně uprostřed toho co umí, buďto přehrává nebo se mu nechce. Takže vlastně hrál normálně, ale pořád mě sral, ten jeho rypák je všude. Kotek jako chronický vapér a masturbant byl v pohodě. Téma teambuildingu by šlo vytěžit víc a ne se soustředit na nezajímavé postavy a lízání genitálu mladé (staré) Polívkové. Na Český poměry asi dobrý. 2* a.k.a 25%

Bray Wyatt: Becoming Immortal (2024) (TV film)

Jeden z mála lidí kde mě opravdu hluboce mrzí, že odešel tak mladej a nevyužitej. Pěkná pocta famóznímu umělci s kreativitou Ďábla. 5* a.k.a 95%

Fallout - Konec (2024) (epizoda)

Mám tu výhodu, že nejraději mám čtvrtý díl téhle ságy a seriál se tomu hrozně podobá. Navíc gore ve Vaultu 33, u BoS zase vynikly efekty. Herecky zatím v pohodě, Maximus mě zatím baví nejvíc. Super start super značky. Neskutečnej fan servis 5* a.k.a 95%

Jdi a dívej se (1985)

Chápu myšlenku a předání, surovost a syrovost té doby. Nikdo nebyl mentálně v pořádku, ať to byl Nácek, Žid nebo třeba kráva na poli, kolem které litá kalibr 50 a ona má v piči, respektive ve veménku. Nemůžu hodnotit filmografii, je to podaný jednoduše, staře a Sovětsky svazově. Vykreslení tehdejšího utrpení největší genocidy je asi v pohodě, ale můžu říct, že jsem viděl věci, který mě zasáhly víc, tady to bylo jen mlácení již mrtvého Rusa. Největší highlight byl s vypálením kostela, ale jak říkám, ani ťuk u mně. Hodně subjektivně by to bylo u mně za 2*, ale z úcty k látce a tématu dám objektivní 3* a.k.a 55%

Česko na grilu (2024) (pořad)

Hele, jednoduchá rovnice. Mám rád grilování, nemám rád České reality show a produkci, průměr jak víno. 3* a.k.a 50%

Hrozba smrti (2024)

Tohle mi nepřišlo tak dlouhý jak originál, ale to mi právě vadilo. Originál má svoje dobový kouzlo a hezkou choreografii soubojů. Tady to jen bere základní kostru příběhu a operuje s ní v moderním světě. Největším záporem je samotná postava, kdy 3/4 filmu v traumatu sedí za barem a nechává vše zajít do extrému a přitom tam je od toho, aby mu předcházel. V originále se Swayze mlátil co chvilku. A je tu hrozná překombinovanost vedlejších linek zbytečně. Držet se jen jedné hlavní a i chudák Dalton by se víc pobil. Některý kamerový lens a nálety během Conor vs Gyllenhaal byly šílený. Je to takovej hořkosladkej průměr, už to nikdy neuvidím narozdíl od originálu. 3* a.k.a 55%

Wonka (2023)

Hodnocení a hype kolem toho chápu, vidím i jisté kvality. Ale vůbec se mi to netrefilo do vkusu. Nejsem fanda ani sequelu s Deppem a celkově je mi celá čokoládová továrna i s Wonkou u prdele, ale Timothy je šikovnej, tak jsem to zkusil. Hudebně mě to nechytlo, Wonkův origin je sladký a originální jak Polská čokoláda, vizuálně to ale stálo za to. Neberte mé hodnocení nijak vážně, jestli Vás baví barevný muzikály tak prosím, směle do toho. 2* a.k.a 35%

Prázdniny pana Beana (2007)

Kde byl v prvním Beanově filmu prim vtip, situační humor, grimasy a narážky, tak v druhým už je to jen recyklát dětinského humoru, ohraných cliché vtipů a nulová snaha o to, držet scénář alespoň milimetr nad hovny. Ten malej zkurv mě sral celou dobu a nechápu přítomnost DaFrienda a Rodena. Jediný pozitivní je neúnavný Atkinson a věřím, že po tomhle postava Beana umřela definitivně a je to dobře, tohle patří do jiné doby a země. 2* a.k.a 30%

Smrt ve tmě 2 (2021)

Ve všech směrech horší jak první film, ale to se dalo čekat. Tam, kde byla jednička originální, tajemná, neotřelá a nápaditá, tak dvojka ve všem selhává. Jediný plus jsou fajn killy a hlavní herecká postava. Jinak úplně zbytečný pokračování. 2* a.k.a 35%