• Krátkometrážní

Proč? (1987)

Moc zlej film, ve kterým bylo názorně ukázáno, jaký byly ultras piče (a ještě jsou) a jak moc je potřeba tímto druhem homo debilis hluboce opovrhovat. Natočený klasicky na naše poměry v 80's kvalitně, byť to čerstvý nebo to vidět v době vzniku, neváhám s 5ti Sparťanama, ale mladejm (dnešním dědkům) jsem herecky nevěřil ani hovno. Logika si párkrát taky vzala volno. Na některý scény se mi empaticky hůř dívalo, tudíž bych závěrečný soud vyřešil ranami bičem a pár kulkama do zátylku. 4* a.k.a 75%

Deadpool & Wolverine (2024)

Ano, jedna z nejlepších Marvelovek vůbec (u mně až někde na pátém místě), fan servis jako blázen a hlavně Wolverine. Nebudu zbytečně spoilerovat, ale nejvíc mě bavily ty camea a jejich scény. Samotné scény Wolva a Poola (včetně finále s dalšími NěcoPooly) jsou fajn, hlavně když Logan nadává a je bestie. Reynoldsův humor už se mi víc a víc přejídá a nemám jeho filmy moc rád, ale umí si získat lidi a nebýt něj, tak se neděje to, co se teď děje s MCU. Vstříknul do frančízy novou krev a ať jede dál. I když ho nemám rád, zaslouží si veškerou pozornost. Logan stále nepřekonán a tak to u mně i zůstane. 4* a.k.a 85%

Top Gun: Maverick (2022)

Nejsem fanda prvního filmu hlavně skrze zbytečnou romantickou linku, spíš letecký akce a tady jich je jednou tolik a bez zbytečných souloží. Cruise je dělo ve všem co dělá a umí, mladá garda s Tellerem a Powellem je hodně fajn, přímo to navazuje a postavy mají progress. Ve finále mi asi nic ani nechybělo, jen nejsem moc velkej fanda lítajících bojových želez za miliardy dolarů. Hodně solidní 4* a.k.a 85%

Hell's Kitchen Česko (2024) (pořad)

Baví mě koncept a i když umím vařit maximálně perník, tak mě baví sledovat, jak to někdo umí a zbytečně namachrovanej kokot do něj jebe, že neumí. Přitom si je sám vybral. Kašpárka jsem zatím ani vařit neviděl v téhle show, ale ať se třeba pojebe, Gordon kurva Ramsey z něj nebude nikdy. Na konci asi snížím na 2, ale zatím čistý průměr. 3* a.k.a 50%

Proroctví (2009)

Pamatuju si, jak jsem na tom byl v kině a scéna s letadlem mě zničila. S odstupem času bych asi shodil na 3, ale nechám si dojmy a zůstanu u 4* a.k.a 65%

REC 4: Apokalypsa (2014)

První a druhý díl patří u mně ke špici subžánrů zombie/possession/foundfootage. I ten třetí díl se dal se zatnutýma zubama zvládnout, ale FF prvek tomu hodně dával, do toho dvojka hodně přitvrdila. Tady nezůstalo nic stejně, naopak vše jinak a hůř, včetně čajky z 1 a 2. Promrhaný potenciál. 2* a.k.a 35%

Longlegs (2024)

Solidní thriller s prvky hororu, spíš je to víc syrově surový, dokáže to v určitých momentech překvapit (poprava FBI v prvních deseti minutách), neměl jsem iluze, že by šlo byť jen o konkurenta Mlčení jehňátek, nebo mých oblíbených Vražd podle Jidáše a Sedm. Do půlky je to o Cageovi a jeho auře. Tam je to krasojízda Cageova fetiše na divný role. Zneklidňující scény kdy mu není vidět do obličeje ale vystřídá twist, který to za mě trochu vyhnul do jiných kolejí, kde jsem okamžitě odhadl finální twist, jen jsem nečekal, že buchta s takovým traumatem hned nezakročí a nechá popravit milou černou rodinu *mrkmrk*. Má to ale dozvuk i druhý den, je to moc pěkně natočený a nazvučený, jen to mohlo být trochu tvrdší, rád bych viděl vraždy. A tím nic nenaznačuju. Určitě si to pak na VOD zopakuju. Opatrný 4* a.k.a 70%

Nocturna (2020)

Mohlo to být dravější, místo toho jen halušky (bez zelí), prcání profesorů a blbě se tvářící Svýny na obrázky klikyháků. Kdyby ukázala kozy, má to za 3. Takhle jen 2* a.k.a 30%

Escape (2024) (seriál)

Počkal jsem si na všechny díly a postupně to zkonzumoval. Trochu mě uráží, že se k tomu vůbec vyjadřuju. Pokud tohle byl chybný závěrečný projekt začínajícího filmaře, tak budiž, solidní podprůměr. Ale jestli to stálo byť jedinou korunu, tak je to moc. Kvalitativně je to zhruba na úrovni Policie v akci, jen z druhé strany ulice, mince, břehu, doplňte si libovolné slovo, ale to hlavní je stejně slovo hovno. K hovnu celý příběh a jeho vedlejší větve, k uvěření herectví není potřeba jediný chromozom. Některý linky vyšuměly do ztracena, ne, že bych v jejich konec doufal. Tohle celý je spíš po dlouhý době něco, co mě donutilo se podívat na celý a pak se vyzvracet ještě za tepla. Proč to má proboha 25 dílů po 40 minut. Tolik zbytečného času na něco, co je zapadlý na Prima + a nebo po půlnoci na mrtvé kabelové televizi. 5% a.k.a 1*

Sladký život kurev (2011)

Tři země, tři systémy pasáctví. Thajsko, Bangladéš, Mexiko. Luxus, tržiště a pustina. A všude jde jen o mrzký peníz a litry semene. Osobně bych nezasunul nikde ve zmíněných dírách, ale pohled do zákulisí dna prostituce to byl zajímavej. Bylo z první ruky, hlavně v Mexiku. 4* a.k.a 70%