Horší už to nebude (2006)

Ano, Sofiin svět se vybaví snad každému, kdo tenhle film vidí, ale čekala jsem nějakou překvapivou a vtipnou pointu, zvláště když byl, hlavně ze začátku tak "tajemný" a nevěděli jste jestli to teda bude komedie nebo tragédie. Hodnotím film jako příjemnou romantickou komedii, která nemůže urazit.

Jan Saudek - V pekle svých vášní, ráj v nedohlednu (2007)

Saudek je takový komediant, že to snad ani není možné. Doporučuji všem milovníkům jeho fotek, z "dokumentu" tryskají emoce, vášně a je stejně kýčový jako jeho fotky. Čekala jsem například pohled do fotografovi "kuchyně", Zika (který v 90tých letech udělal jednu sérii dobrých ženských aktů a od té doby jede pořád to samé) se navíc projevil (po těch pár pronesených větách) jako naprostý dutohlav a namyšlený floutek, ale je to přesně ten typ člověka, který může Saudka skoro nekriticky obdivovat a sedí mi to k němu, Saudkovi role bohemskeho rádoby génia sedí a hrozně se v ní vyžívá, ale nevěřím mu, že takový skutečně je. Všichni kdo máte Saudka rádi pro jeho fotky se proberte a půjčte si knížku o Sudkovi nebo Drtikolovi. Jeden drtikolův akt vám toho dá mnohem víc než všechny ty Saudkovi nabubřelé nevkusy. (LFŠ 2008)

Začátek konce argumentu (1990) odpad!

Rádoby umělecký "dokument" který byl naprosto o ničem! Navíc když divák důkladně nezná situaci mezi Izraelem a Palestinou tak se v těch podivných útržcích ze zpráv a filmů nebude vůbec orientovat (třeba jako já). Z určité strany to je můj problém, ale cílem dokumentu by mělo být informovat o daném problému, čehož se tady opravdu nedočkáte. (LFŠ 2008)

Faust (1926)

Nechápu jak je to možné, ale na LFŠ 2008 Fausta promítaly BEZ doprovodné hudby (přitom u jiných snímků z let 192.. byl třeba i živý doprovod). Tím mi zkazily velký kus zážitku, přece jen hudba je na němých filmech docela podstatným elementem. Jinak velmi příjemná obměna - tak jak ho znají všichni, nebo aspoň dělají že ho znají- goethovského příběhu, jehož podkladem byl tady Faust od Christophera Marlowea.

Kabinet doktora Caligariho (1920)

Whoa, tak tohle byla pecka. Živá hudba v kině Hvězda (LFŠ 2008) v podání skupiny DVA. Příběh byl alespoň pro mě velmi předvídatelný, ale proč ne, zaujaly jiné věci (expresionistické kulisy...). A Somnambulos vypadal jako Andy Warhol v černém provedení :)

Čaroděj (1978)

Film jsem neviděla od začátku a nedokoukala konec. Pro remaky jakéhokoliv druhu většinou nemám pochopení (zvláště pokud je původní snímek nesrovnatelně lepší). Předlohu z roku 1939 jsem viděla poměrně nedávno a mám ji v živé paměti. Lákalo mě na tomhle muzikálovém zpracování že v něm hraje Jackson, ale to je snad jediné plus (kromě pár dobrých vtípků a písničky Lion :). Žádné inovace, jenom hloupé kopírování staré předlohy ve futuristickém městě. Nechápu jak mohl být nominován na oskara za kostýmy, vždyť Plecháč i Strašák vypadali skoro úplně stejně, jako kdyby se produkce naopak snažila ušetřit na kostýmech. A Dorotka jako třicetiletá černoška mi prostě absolutně nesedla (asi jsem moc velká konzerva, ale je to tak). Asi bych film doporučila těm, co mají rádi hudbu 80.let, ale kdo chce vidět kvalitního čaroděje ze země Oz s pohádkovou atmosférou tak od tohodle zpracování ruce pryč...(LFŠ 2008)

Maska démona (1960)

Kdyby byl tenhle film natočený o třicet let dříve, dávám bez otálení 5* :) (LFŠ 2008)

Valerie a týden divů (1970)

Snový film ve kterém se odehrává proměna z dívky na ženu (Valerie dostává první menstruaci). Podle mě to byl teda pěkně pošuckej film, ačkoliv věrím tomu, ze původní předloha mohla být skvělá. Za kostýmy a masku Tchoře (ta byla opravdu výborně tajemná, něco mezi Marylinem Mansonem Faunovým labyrintem) dávám pět, zpracování se mi vůbec nelíbilo. Jednotlivé záběr byly moc zajímavé, podle mě líp fungovaly jako foto série než jako film. Jinak milovníci lolitek a markýze de Sade si jistě přijdou na své :) (LFŠ 2008)