Zázračná planeta - Série 1 (2006) (série)

Výborný seriálový dokument o posledních zbytcích panenské přírody na naší planetě v podání podmanivého hlasu Davida Attenborougha. Navíc v tak jednoduché angličtině, že titulky nejsou potřeba.

Prosíme přetočte (2008)

I mistr tesař se někdy utne, Michelu Gondry tenhle film moc nevyšel (navíc tak trochu opakuje mazací téma z Eternal Sunshine of the Spotless Mind). Kde zapomněl všechen smysl pro tajemno a poezii?

Opravdový život (2008)

Snímku nemůže člověk téměř nic vytknout - nezávislá americká tvorba, výborné herecké výkony, smutný a dramatický příběh z ošuntělého amerického maloměsta - a přece mě nedokázal ničím víc zaujmout. Asi už z těch holywoodských trháků potřebuju svou stálou hladinu adrenalinu a emocí.

Gándhí (1982)

Na můj vkus příliš dlouhý, jinak na biografický snímek nadpůměrně dobrý. 80%

Zeitgeist: The Movie (2007)

1 část: Ač jsem už toto téma slyšela na přednáškách profesora Royta, bylo příjemné si vše zoopakovat. Bohužel film je velmi protikřesťanský (ne, nejsem věřící). Útočit na plagiátorství křesťanství, popř., že Ježíš neexistoval je pouze a jenom rádoby šokující postoj, který sebevětší rejpal nikdy pořádně nezdůvodní. Samozřejmě, že křesťanství je inspirováno prvky z mnoha starověkých kultur, ale ani egyptské nebo mezopotamské náboženství nebylo první. U všeho, u čeho si myslíme, že bylo na světě první, má skutečný počátek někde dřív, a tento postup provází proces stálého přepisování, už celé věky. Tahle myšlenka v podstatě vychází z náboženské hermeneutiky a výkladu biblckých symbolů. Říct, že křesťanství je sprostý plagiát a výškrabek starších textů a kultur dokáže každý, kdo nevěří a patří do 10% osvícené západní kultury, ale snažit se pochopit, proč se ke křesťanství lidi uchylují a jaký je jeho pravý smysl a význam, na to si už moc lidí netroufne. Ti co ano, o tom nemusí točit dokumenty. 2 část přetřásá už trochu vyčpělé téma, terorismus a útoky 11. září, ale nepřináší nic nového. 3 část mi přišla nejzajímavější, ale zase, jsou to všechno jen vykonstruované spekulace. S možnou hrozbou jednotné vlády a očipováním a kontrolou lidí souhlasím, proto posledních 15 minut zvedlo moje celkové honocení. Film je dobrým tématem k "filosofování" nad pivem s kamarádama v hospodě. 60%

Věřte nevěřte (1997) (seriál)

V mládí jsem tenhle seriál milovala a měla u něho husí kůži a nepříjemný pocit v zádech.

Pravda o přistání na Měsíci (2003) (TV film)

Ničím extra vyjímečně natočený dokument. Za to téma je neskutečně zajímavé. Diplomaticky se nechci přiklánět ani na jednu ani na druhou stranu (dokument je jednoznačně pro přistání). Seschlý, senzace chtivý děda z karavanu chtěl jen taky svůj kousek slávy na tom velkém kroku pro lidstvo, ale nepodsrčila ho tam náhodou US vláda jako odpůrce, který působí co nejvíc nedůvěryhodně? Kritika těch, co s přistáním nesouhlasí byla směšná, na celé záležitosti nenechali vlas suchý, od kašírovaného balvanu po třepetající se vlajku. Ovšem argumenty NASA mě také moc nepřesvědčily. Zněly tak trochu škroběně a vykonstruovaně. :) Bohužel, jak to skutečně bylo, se my nedozvíme, ale od čeho tu máme historiky, že. Osobně jsem pro přistání.

Super náhradník (2006)

Romantická komedie plná otřepaných klišé a splácanina několika teenage filmů dohromady, (kterou jsem viděla jen díky své mladší sestře) ve které se holka převleče za kluka, aby mohla nastoupit do fotbalového týmu. 40%

Dobrý ročník (2006)

Poklidná romantická idylka s vynikající atmosférou, u které jsem měla chuť na červené víno a vypravit se s batůžkem do Provence. Škoda, že "proměna" Maxe ve spořádaného chlapíka proběhla tak lehce a téměř bez komplikací.

Ed Wood (1994)

Tim Burton umí točit i černobílé filmy. Lepší casting jsem nikdy neviděla. Vybraní herci byli naprosto neuvěřitelně podobní skutečným postavám. Film je navíc plný vtipu a je tak trochu natočen jako Ed Woodovi filmy. "Které šaty si mám obléct, světle růžové, nebo červené? Já vám nevím, jsem barvoslepý. Třeba ty tmavě šedé."