Sedm (1995)

Brad Pitt opět ukazuje že není jen hezoun z cukru, role cholerického, ukeceného detektiva zelenáče mu skvěle sedne. Freeman zase ve své typické roli (jak řekl můj přítel:) mudrce životních pravd, který odchází do důchodu, ale naposled musí vyřešit svůj poslední případ, který je jiný než ty ostatní, pěčlivě promyšlený měsíce dopředu. Hnusné interiéry (jako v Klubu rváčů), déšť, prohnilé duše a scénář, který si celý od začátku určuje vrah.

Pochybná sláva (2006)

Jsem snad jediná, komu připadal Capote od Bennetta Millera (o rok starší film) jednoznačně lepší? Navlas stejné scénáře, jiní herci (a to v Pochybné slávě jistě zvučnějších jmen), jiné podání... Připadala jsem si že koukám na remake o rok mladšího filmu. Vše co má Millerův Capote, tomuto kromě humoru chybí. Příliš komediální podání (i když v první půlce nevadilo), nedotažený děj, absence atmosféry, Craig jako vrah je příliš uhlazený a přehrává, Hoffman jednoznačně lepší než Jones, navlas stejné scény, dekorace...ne, opravdu nechápu, proč se někdo snažil natočit navlas stejný film, po jednoznačném úspěchu toho prvního.

Kleopatra (1963)

Pompézmí podívaná, tisícihlavý komparz, dekorace (interiéry i exteriéry) tak trochu z Říma, Řecka, Egypta a 20. století, kompletně historicky nepřesné. Vizionářská Kleopatra, pragmatická Caesar, Markus Atonius trochu toporný. Dialogy jsou očas klišoidní a výkony ne moc přesvědčivé ale vzhledem k době se mi to tam i zamlouvalo. Co se ušetřilo na bitnách se vrazilo do kostýmů a kulis. Děj všichni dobře známe a jednotlivé události plynou poměrně rychle, přesto má tento epos 3 hodiny (v režisérské verzi 6!!). Ale má to něco do sebe a líbilo se mi to.

Než si pro nás přijde (2007)

Příjemný film spíš pro naše prarodiče, než pro nás, mladé lidi. Je to víc série pěkných obrázků a míst, obalené do příběhu dvou umírajících staříků, než cokoliv jiného. Hlubší myšlenku, než vám naservírujou netřeba hledat. Jak už tu někdo napsal Jack Nicolson v typické roli bručouna a Morgan Freeman zase jako fér chlap. Neurazí se na to podívat doma, do kina bych asi nechodila.

Zredigováno (2007)

Opravdu zvláštní, že mám film tak nízké hodnocení, možná ho jen zatim vidělo málo lidí. Mě osobně se velice líbil, moderní způsob točetí filmu jakože amatérského dokumentu z o prostředí Samary. Film, který se nepřiklání ani na jednu, ani na druhou stranu. Autentické záběry jsou vimplantovány do hraných. Na jedné straně stojí krutí teroristé a na druhé o nic lepší američtí vojáci, kteří znásilňují a vřaždí, jen proto že můžou. Velice autentické.

Probuzení (2007)

Tak to je asi noční můra každého, kdo jde na operaci s celkovou anastezii. Teď budu před jakoukoliv případnou operací k smrti vyděšená.Nemůžete se hybat, mrkat, křičet, ale cítíte a slyšíte naprosto vše, i to, co byste neměli. Zajímavý zvrat a herci nejsou špatní ( i když Anakin by mohl ve svym výkonu přidat, na to jaká hra se hrála se jeho tělem byl poněkud mdlý). Čisté 4*

Jumper (2008) odpad!

Původně jsem dala jednu hvězdičku, ale prostě nemůžu. Musela jsem hodnocení snížit. Nemůžu dát sebelepší honocení filmu s tak špatnými hereckými výkony (Daina Lane je vrcholně nesympatická pipka, nebo ji alespoň hraje, Anakin je nevýrazný, Samuel L. Jackson předvádí svůj standartní výkon. Sympaťák je jen rezek Jamie Bell, který bohužel nedostane moc prostoru...film ho ostatně nabízí jen pro Anakina, který ten téměř nulový potenciál stejně nakonec nevyužije), ale k ději. Chybělo mi vysvětlení, odkud se vzaly Skokani, kde získali své schopnosti (Už od středověku nás likvidují a paladinové - ti co jsou po skokanech, byla vlastně ikvizice) haha. Dále chybělo kompletní vysvětlení, proč paladinové skokani zabíjejí (to, že si můžou dělat co chtějí, je dost nedostačující), hlavní dvojce mě nepřesvědčila svojí horoucí láskou atak bych mohla donekonečna pokřačovat. Konec byl naprosto dementní, už vidim jak nějaký zelenáč by přemohl profi palatina. Předpokládám že v dalším dílu se S. L. Jackson dostane pryč z toho útesu, protože má samozřejmě také teleportovací schopnosti, ale pro mě už žádný další díl naštěstí nebude...ještě že to bylo tak krátký. Totálně nevyužitý potenciál.

Ďábel nosí Pradu (2006)

Pro mě osobně dost nevyužitý potenciál, film neni špatný, to ne, herci jsou sympatičtí, hrají dobře (v rámci nenáročné komedie), ale možná jsem čekala trochu více (odvážnější modely, ne jen záběry z kanceláře a jedné modní přehlídky), než jen dilema, jestli vzít lukrativní práci pod šílenou šéfkou, která mi ale pomůže v kariéře nebo zkoušet štěstí dál někde u novin. Jako pipinku, která se zaobírá jen šatama jsem hlavní hrdinku vůbec nebrala a nějakou výraznou změnu na charakteru (kromě vizáže) jsem také nepostřehla. Pro mě silné 2*, 40%.

Monstrum (2008)

Tak u tohodle filmu měla jsem staženej zadek od začátku až do konce. Ale po shlédnutí jsem to musela trochu přehodnotit, protože nejasné tvary rýsující se za mrakodrapem, hromady suti a komparz vojáků jsme už tisíckrát viděli, tak proč zase znova? Tvůrci se sice snažili udělat monstrum co nejoriginálněji gigantické a hrůzu nahánějící, ale nakonec to vypadalo jako lysé dítě King konga a Oduly, o ano a originálně to množilo svý "pavoučí děti." Kdo by to celý natáčel kdyby mu za zadkem lítaly zrůdy? Stále musim přemýšlet co by se dělo, kdyby se něco podobného stalo doopravdy. Zachovaly bychom se stejně? Šli vysvobodit kamarádku uvězněnou pod trámem (když pomineme Roba, který ji miloval)? Byla by to zkouška našich charakterů? Takže když přehodnocuji přehodnocování, po napsání komentáře byl to naprůměrný manhatanský katastrofický film, ale pořád to byla jen sobotní večerní oddechovka, která vám naštěstí dá spát...

4 měsíce, 3 týdny a 2 dny (2007)

Achjo, když takhle velice občasně sleduji současnou kinematografii bývalého východního bloku tak je mi tak líto, že u nás se točej samý Pelíšky a Samotáři (ne že by zrovna tyhle dva filmy byly špatný, ale opakovat stejné postupy se stejnými herci musí prostě jasně za ne dlouhou dobu vyčpět). Tady byl podaný komunismus uplně jinak, byl upozaděn, ale stále přítomen (s-s nemáš Kenty? anebo skoro výsleh při rezervaci hotelového pokoje) a děj se soustředil na jeden den vysokoškolačky, která pomáhá své kamarádce a současně musí řešit svůj vztah s přítelem. Tak trochu mi chyběla nějaká tečka na konci, postrádala jsem alespon malý souboj myšlenek, zda je potrat vražda nebo ne, trochu zaváhání ale to je asi jediné minus. Lepší 4