Ztracená dovolená (2006)

Myslím, že celkové provedení mohlo být lepší. Konec byl zbytečně natahovaný, přesto 4* za originální nápad, který ale nebyl podle mě dotažený do konce.

Malá Miss Sunshine (2006)

Přeceňovaná komedie, která ale rozhodně potěší. 3+

Zbouchnutá (2007)

První půlka byla skvělá, druhá -ve volnějším tempu- trochu nudila. Klučičí fóry kupodivu nebyly trapné a nepůsobily škrobeně. Některé scény byly možná zbytečné, viz. scéna s vrátnym z baru, některé role mi přišli děsně protivné viz. šéfová Alison, ale jinak to byla zábava.

Schindlerův seznam (1993)

Váhám doteď jestli 4 nebo 5*. Tak skvěle natočený film jsem dlouho neviděla. Skvělá režie (zatim nejlepší Spielbergův film co jsem viděla)herci, střih a hlavně světla!!! Přesto na mě celý snímek působí dost chladně, jsou z něho cítit umělé emoce, je to trochu moc "filmové" a hlavně si myslím že ve skutečnosti Schindler takový "dobrák" nebyl, možná ani nezachránil tolik lidí, jak se uvádí a práce v jeho továrně nemohla být žádný med, a už vůbec si nemyslím že by nechal schválně vyrábět špatnou munici...prostě takhle to nechodí, takže za tu určitou umělost "jen" 4 +

Fontána (2006)

Vzuální stránka je naprosto úchvatná, tyhle filmy co hrají na efekt mě vždy dostanou, ale co se týče děje je to v podsatě klasický příběh o věčné lásce, skrytý právě za krásnými obrazy (a hudbou). Možná že kdyby byla minulost a budoucnost ještě více potlačeny a do popředí více vstoupil příběh ze současnosti, vyzněl by film lépe. Film má tentenci působit (on je) velice kýčově, ale to tady není na závadu. Rozhodně ho shlédnu pro ujasnění ještě jednou. Pro mě 4 +.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Upřímně řečeno, byla jsem k tomuto filmu tak trochu skeptická, nj Arnold :), ale příjemně mě překvapil. Skvělá atmosféra, režisérská verze byla doplněná o pár vtipných scén, které se do té, která běžela v kinech nevěšly, závěrečná scéna v ocelárně naprosto perfektní. Bohužel film má pár scénáristických chyb, ted alespoň pro mě, jelikož teorii cestování v čase, kde se dá změnit jen pár věcí aby budousnost zůstala zachována a nepozměněna mi nepřipadá reálná. Jenže to by se musel defacto změnit celý scénář, ne yb spíš nikdy nevznikl, takže dávám 4*

Agent bez minulosti (2002)

Nadprůměrný akčňák se skvělou atmosférou. Co mi chybělo do 5* bylo to, že záměry Agentury byly někdy nepřehledné a nejasně natočené, tak trochu jsem se ztrácela...snad mi to další díly více objasní.

Naqoyqatsi (2002)

Na své starší bratry nemá. Dobrá kulisa k nějaké jiné domácí činosti...