Ray (2004)

Původně jsem chtěla dát lepší hodnocení, ale po přečtení místních komentářů, ten děj opravdu nebyl tak silný. Hudba super (jak se z chlapce co v kostele zpíval gospel, v klubech začínal na jazzu, bluesu, experimentoval až všichni juchali na rock n´roll), k výkonu Jamieho Foxxe (není co dodat), přes super fára a kostýmy...ale ten děj byl vážně takový vodový. Jeho vnitřní drama a určitá nejistota, která ho provázela, se mohla natočit lépe, protože takhle celý film stojí a padá na jednom herci...

Vražda na večeři (1976)

Skvělá parodie na všechny detektivky u které jsem se zajílkala smíchem. Naprosto dokonalý konec, kdy detektivé přicházejí s totálně nesmyslým rozřešením, ("jste Sam Diamond, dcera Lionela Twaineho", "jak jste se dostal z toho pokoje, ten štír vás nekousnul?Mě ne, ale mojí ženu ano, do 15 minut musíme odjet", "máte na tváři čokoládu, to neni čokoláda, ale můj knír")a samozřejmě ultra vtipná závěrečná pointa, kterou nebudu prozrazovat. Lepší 4*

Myš, která řvala (1959)

Roztomilý film a moje první setkání s Peterem Sellersem, jehož kukuč a psí oči nutí k sympatiím. Vtipný, trefný a sarkastický pohled na ameriku a její postoj k válce, malým státům a zbraním hromadného ničení.

Muž z Acapulca (1973)

Už zase musim další film zkritizovat a připsat na listinu těch, které znova nechci vidět. Očividná slepenina která se chce "hrdě" nazývat parodií a komedií, ale prostě v mých očích na to nemá. Typ filmu na který se podruhé nepodívám ani v zasněženym srubu s jednim kanálem programu, postelí a oknem s výhledem na sníh.

Klub sráčů (2000) odpad!

Hnus který mě urážel od začátku do konce...stydim že zastupuju živočišný druh který točí takovej odpad, protože tohle by vážně natočila a nazpívala (uuuuhhh kozy jako vozy) i opice.

Total Recall (1990)

Tak nato, že scifi neni zrovna žánr mého gusta, devadesátky nemusim a Arnolda už vůbec ne, tak to byla naprostá pecka. Total Recall jsem zapnula spíše ze zvědavosti a opravdu mě film stále překvapoval svojí chytrostí. Kdo je ten "hodnej" a kdo opravdu "zlej"? Byl to jen sen nebo skutečnost? Bylo spuštění reaktoru pro dobro věci? Přemýšlim o tom už pár dní, film dává opravdu velký prostor jen na divákovi. Akorát ty kašírovaný domy a bakelitový auta vypovídali v mých očích asi tak o celkovém rozpočtu 100 dolarů, díky tomu "jen" lepší čtyři.

Mistrův syn (1978)

Tak tu asi to hvězdné hodnocení srazím. Jackie Chan je ukňouraný fracek, který se ani za mák nepoučí ze svých chyb a jeho učitel, starý opilec, který se až po džberu vína udrží na nohou měl být prý tím nejtvrdším učitelem Číny, haha. Sice tu jsou vtipné momenty, bitek by mohlo být méně, a hlavně zápletka by nemusela být tak jednoduchá a přímočará...ale chápu, to se od kung-fu filmů přece očekává:)

Evoluce (2001)

Hloupá komedie o zrychlené evoluci na zemi s extrémně hloupou závěrečnou scénou. Mysllim že Julianne Moore typ komediální role spíš škodí a výkon Saenna W. Scotta je jako vždy děsný...Head and shouders si poradí nejen s vašimi lupy, ale dokonce i s dinosaury, je to opravdu tak prosté...

Moucha (1986)

Super scifi horor se skvělými momenty překvapení. Rychle odsejpá, ukáže vše co má, skvělý masky.... Slabší povahy (já:) si nestihnou zakrýt oči když Brundlefly při páce v baru lomí štamgastovi ruku vejpůl, nebo když leptá kyselinu na Stathise anebo když z paviána zbyde hrouda masa. Do plného hodnocení něco chybí, ale lépe to v 80tkách natočit nešlo...

Čtyři pokoje (1995)

Poslední Tarantinova povídka,která by možná za něco stála byla vykrádačka od Hitchcocka, ty ostatní tři nic extra. Zvláště druhá s pokojem 404. Za normálních okolností bych dala filmu 3* Ale hlavní role Teda byla totálně otřesná! Nejsem si jistá jestli měl hrát retardovanýho kreténa nebo je takovej od přírody, ale nedalo se na něj koukat. Prostě ne. Z celýho filmu mám odpornej pocit...Steve Buscemi by poslíčka to zahrál líp! Takže slabší 2*.