Tráva (2005) (seriál)

Příliš průměrný seriál na to, aby se stal něčím víc.

Vampire Hunter D (2000)

Příběh o lásce upíra a mladé dívky, kterou se pokouší za velkou finanční odměnu přivézt zpět k otci bratři Marcusové a konkurenční lovec upírů dhampir D. Scénář sice není úplně originální, ale vizuální stránka vše vynahrazuje. Je zde hlubší morální podtext a samozřejmě láska i přes všechno nakonec vítězí

Tudorovci (2007) (seriál)

Nic není tak černobílé jak se na první pohled zdá, nikdo není doopravdy zlý ani hodný, chvíli sympatizujete s tím, pak za se oním. Ano, pravda je, že kulisy vypadají jak nakašírovaný polystyren, ale kostýmy to bohatě vynahrazují. Co na tom, že šaty vypadají jak kdyby je právě švadlena došila? Královský dvůr těžko chodil v orvaných hadrech :) Kardinál Wolsey se postupně stal mojí nejoblíbenější postavou a jeho zatčení se stalo ukočením a vyvrcholením celé série, výbušný Meyers podává zajímavý a dobrý herecký výkon a osvěžíte si obzory nad politickou situací v 16.stol. a dobovými postavami (Cromwell, More...). Možná právě v době Lostů a Prison breaků je tohle svěží a příjemné osvěžení... uvidíme (pokud budou i další série)jak se bude seriál dál vyvíjet.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Když jsem tenhle seriál začala sledovat, připadal mi neuvěřitelně pitomý. Zvláštní ale je, že jsem se téměř každý týden na nový díl stejně podívala...asi kvůli Wolowitzovi :) Dnes (s začátkem druhé sére) se již stal mým stálým seriálovým repertoárem, což ale nemění fakt, že Leonard mi pořád připadá jako nechutný umaštěný slizák, v jinak velmi vtipné partičce ostatních herců a že předlouhé fyzikální odpovědi Sheldona ne vždy působí vtipně.

Sweeney Todd (2006) (TV film)

Film jsem viděla den po ST od Tima Burtona a musím uznat, že realismus Londýna, s nemocemi, špínou, bídou mi byl mnohem sympatičtější než burtnovský vyšperkovaný digitální Londýn s Deppem, který není příliš silný zpěvák, což je u muzikálu opravdu napováženou (alespoň pro mě). Dokonce zápletka byla zajímavější, postava soudce Turpina lidštější a masové bochánky vypadaly lákavěji... Filmu je téměř škoda pro televizi.

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Téměř dokonalá vizuální stránka, skvělý signore Pirelli, ani báječná trojka herců z Harryho Pottera (Alan Rickman-Snape, Helena Carter-Belatrix a Timothy Spall-Červíček) bohužel nestačily na poměrně jednoduchou zápletku, kterou z ní Tim Burton udělal. Jelikož každý film o Sw.T. je jiný a základní je jen holič, který podřezává své zákazníky a maso nosí paní Lowettové mohl Burton ještě více povolit uzdu své fantazii. Ale i tak dávám 4*. Doporučuji shlédnout Sweeneyho Todda od Davea Moorea v televizní verzi z předešlého roku. Mimochodem, hudba se mi moc nelíbila, nechápu proč si Burton nepřizval osvědčeného Dannyho Elfmana.

Sicko (2007)

Film je určen zejména pro američana než českého diváka. Místy jsem se bavila, musim uznat že, Moore dokáže vhodně vybrat dobrou a hodící se hudbu, která podtrhne nebo zkarikuje danou situaci. Ale nesnášim jeho manipulativní sestřihy a polovičatí informace, jako u večerních zpráv TV Nova. Zajímalo by mě, jak dlouho mu trvalo, než našel vhodné adepty do svého filmu, z kterého tak trochu vyplívá, jakoby americké zdravotnictví nikdy nikoho nevyléčilo. Jaktože se tedy lidi v US stále nechávají pojistit, když je to jen černá díra do které se vhazujou peníze? Vylíčení výhod ve Francii a británii bylo jakoby to byla země zaslíbená, ale opět jen jeho jednostranný pohled. Moore si prostě točí filmy, tak jak je on sám chce vidět, nemyslím že by to mělo se serioznim dokumentem něco společného.

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Jsem přesvědčená, že svojí destruktivní návštěvou Indy podtrhl vratkou ekonomickou stabilitu Egypta... ne konec vtipů. Je to můj druhý film s Indym (první hledání grálu) a bohužel nemůžu napsat, že by se moje sympatie k tomuto nevěrohodnému a pochybnému archeologovi zvýšily. Zápletka byla naprosto dementní (s prominutim), téma (honba za starověkou relikvií) trapné náhody jako v Šifře mistra Leonarda, nepřesvědčivé herecké výkony nacistů, film začínal ve stejných kulisách jako končil sv. grál...co víc napsat? Sice jsem se místy nasmála, ale to pro mě opravdu nestačí. Slabé 3*.

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Z tohoto snímku jsem dost rozpačitá. Poslední křížová výprava má v top 200 21.místo, všem se to tady tak líbí a dávají 5 hvězdiček, ale mě to nic moc neřiká. Prostě to není můj styl humoru. Poprvé jsem to viděla až ve 20 letech, což je možná problém - nemám k tomuhle dobrodružnym archeologovi s bičem vypěstovanej vztah z dětství a když mě přítel přemluvil, ať se na to podíváme (jemu se to samozřejmě děsně líbí!) tak jsem chvíli váhala. Vysoké hodnocení zde mě ale přesvědčilo. Jaké ale bylo mé zklamání! Tohle jsem prostě nečekala... Hlavně v první půlce - už když je tam jako malej skaut, tak ty náhodičky, když utíká před padouchama? Co to má bejt? Nebo třeba když najde v podzemí pod Benátkama (sic!!!) ropu, málem jsem to vypnula. A zápletka - hledání svatého grálu, existuje větší klišé? Samozřejmě jsem se neubránila srovnávání s příběhy Lary Croft (kterou taky nemusim) nebo Šifrou mistra Leonarda (což je hroznej odpad). No ale po čase se to docela rozjelo - scéna na hradě plnym nácků to začala a pak už let vzucholodí a docela vtipné akce - v letadle, na motorce, v tanku... Celkově to neni špatné, ale prostě můj druh humoru to není, jedna z mála věcí, co to zachraňuje je souhra Harrisona Forda (kterého moc nemusim) a skvělého Seana Conneryho (kterého mám ráda:) - jejich scény mají šmrnc. Takže lepší 3 ***, ale možná až to po čase zhlédnu podruhé, tak to hodnocení zvednu.

Můj soused Totoro (1988)

Příjemný lyrický snímek, který má bohužel příliž nevyužitého potenciálu. Měkounký pán lesa (v Princezně Mononoke poněkud elegantnější:) Totoro je jedním slovem k sežrání, ale bohužel černé saze, kočkobus nebo Totorovi malí kamarádi nedostali vůbec, nebo málo sebeuplatnění, což je škoda...