• Krátkometrážní

Návrat blbýho a blbějšího (2014)

Zhruba do polhoďky slabota, potom zrazu niekoľko peciek a asi polhoďku pred koncom to zase ustalo. Myslel som, resp. bál som sa, či to neni ten efekt, jak mi ho furt vyčíta montybrogan; že išlo vlastne len o dobu, keď som bol zhúlený, tak sa mi páčila viac v podstate stále rovnaká úroveň. Neskôr som narazil na komentár užívateľa filmmaniak810, ktorý vlastne hovorí to isté, tak asi nie som vadný. V rámci fekálnych komédií nadpriemer, v rámci série tesne pod jednotku. Obe časti sa (pre svoj žáner) vlastne pohybujú niekde okolo hranice 70%, tak nech ich rozlíšim, dvihol som originál na 4*. Ono mi to asi došlo až počas záverečných tituliek, s mixom scénok oboch častí. Možno nostalgia, možno starnutie. Som zvedavý na avizované prdy roku 2034 :)

Slídil (2014)

Gylenhall dal toho psychoša bravúrne, rovnako ako Gilroy svoj debut. Pokračovať by mohol - než sa vrhne na čokoľvek iné - sequelom. Investigatívci bez morálky budú mať vždy čo povedať.

Sprosťák Murphy (1987)

Sociálny burger. To ak ste zabudli, že raz to bol super komik. "Eddie Murphy? Fuck You! Fuck youuu.."

Šťastné a veselé (2014)

Kendrick/Lynskey/Swanberg/Dunham, povahový nezávislák, jak Swanbergove predošlé. Popri All the Light in the Sky rovnako pri zemi, rovnako nenápadné a stále trefné. Odpady v tomto prípade moc nechápem. Asi dabing

Zmizelá (2014)

Spoileryy.. Fincher hledal Amy, našiel Základný inštinkt a zabil pri tom Barneyho Stinsona. Tak cool zločinec, že Eva Green bledne závisťou a to pekne prosím, v Meste hriechu. Moja predpoveď nemenovanému sci-fi, korunujúca ho na najzábavnejší film roku týmto padá, rebríček top filmov sa pekne mieša, a za všetko môže jedna Fucking bitch. V dobrom aj v zlom, v bohatstve aj chudobe ..

Odpad město smrt (2012)

Zhruba polku filmu som to chcel vypnúť, potom som sa chytil. Pekné obludárium. Roztomilý člověk. Peníze. "Mé dveře jsou ti dokořán, no tak zastav svůj běh na chvíli..." (respektive, méně vkusně)

Agresivní virus (2014) (seriál)

Od prvej časti nelogickosti bijú do očí, kým nerezignujete na intelekt, nekvitujete všeobecné klišé o béčkovosti a nevezmete to ako čistokrvnú béčkovú zábavu. Rátať slovo "béčko" v komentároch k The Strain, asi by padol nejaký rekord. To si treba ujasniť v prvom rade, že ide o zábavu pre masy, a ako takú ju pekne konzumovať. Ide to vcelku príjemne; Tv seriály (napríklad) mávajú slizkých Tv hercov viac. Super postavy, občas. Hlavne Starý, bloncka a Krysař. A tá vec na plagáte ma dokonca mrzela. Zato decko ... Ja neviem, to je nejaké pravidlo, že v každom seriále musí byť detský herec? Zlatá Sophie z Walking Dead...

Mercy (2014)

Tomu klišé, jak zle dopadajú filmofania Kingových poviedok sa radšej vyhnem, keďže som videl väčšinou tie najvydarenejšie; Mercy by patrila niekam do stredu. A možno aj nižšie. Ona forma je nevýrazná, obyčajná, jak Tv film. Spočiatku evokujúc nostalgický príbeh z dediny, prejde k psychológii, ktorej sa venovať ani nezačne, až ku strašeniu, ktoré mu nejde. Tretia hviezda za nápady. V A-čku to mohla byť pecka

Želví nindžové (1990)

Prvé TMNT sa k nám do Tv dostali v mojom veku predškolskom a hneď som sa stal korytnačkou. Bol som Donatello. Pred pár dňami mi dvd-čko požičal kamarátov päťročný syn (Rafael), ktorý na tom fičí momentálne. To je tak fajn, že aspoň tým deťom nezáleží len na efektoch. Prvé Korytnačky sú totiž furt prdel, a oproti tým novým, sa líšia len rozpočtom a evolúciou spôsobeným druhom humoru a ženskej krásy. Inak sme stále gumené korytnačky