• Krátkometrážní

Dovolená za trest (2014)

Ondro mal pravdu, že po trafke, dám tomuto Sandlerovi vysoké hodnotenie. Ja som mal pravdu tiež, bola to sračka. Iná než som čakal, taká tá pozitívna, pohodová sračka, nebál by som sa až použiť zdrobneniny. Minimum fekalizmu, Drew ňuňu, Wesley Crews (trafka) .. Sandler s Coracim zabodovali, navodili mi dobrú náladu a z rodinného filmu nemám ani chuť vracať. Našli mieru

Magický hlas rebelky (2014)

Mám len malú výtku. Písal/a už o tom Slarque; toto nebol dokument, to bola oslava. Pekne natočená, pútavá, emočne silná.. A ja si opäť vydychujem, do akej som sa narodil doby. Ať mír dál zůstává s touto krajinou.. Zbohom buď, Ivane. Na večné časy. Dúfajme

The Bay (2012)

Nebavilo. Ubiehajúcim časom začne byť pohľad na vodu vskutku nepríjemný a vyrážky nechuť, ale na horor toto nestačí. 50% a od Levinsona som niečo podobné vážne nečakal. Aspoň že tá novinárka bola s tou svoju košielkou sexi

Babadook (2014)

Takto intenzívny rozbeh som nezažil už dlho, resp. on tam rozbeh ani neni, film šlape od začiatku; od začiatku postavy sprevádza obrovská nervozita, neskôr prerastajúca v psychické poruchy (to nie je spoiler, uvidíte). A tak to ide zhruba polku filmu, potom príde ten pomyselný flop, čo som celých pätnásť minút považoval za kameň úrazu, kým sa to zase nespravilo, pritlačením na hororovú strunu. Dávam 4*, zato maximálne

V/H/S: Viral (2014)

Šak to bola sranda! Strašná blbosť. Všetky poviedky spája chabá réžia, dokonca aj tí Španieli boli miestami nechcene na smiech; zvyšok okolo čistá found footage anarchia a ... já nevim, asi guilty pleasure. Film na párty. Zábavné nezmysly, neberte to tragicky

Jessabelle (2014)

Keď už ten TV shit nič iné neponúka, aspoň sa dozviete, že LIVINGDEAD nosí gaťky... (A ja debil som sa tešil na Larisu Oleynik)

Na hraně zítřka (2014)

V rebríčku Top filmov 2014, jasne prvé miesto v kategórii zábava

The Banshee Chapter (2013)

Taký konštrukt. Priemerní herci, priemerný režisér, nápad jak z Maxa Paynea a hra s formami. Nič extra. Iba raz som chcel rozbiť počítač. Priame ohrozenie života, uteká, zohne sa pre baterku. Nejakým divným spôsobom si to obíde, zohne sa pre zapalovač. A pištol nechá ležať. Je tá holka normálna?

Nevěřící (2013)

Škoda toho spracovania. K obsahu sa vyjadrovať nebudem, ale nech je takýto dokument o čomkoľvek, keď druhá strana nedostane právo na odpoveď, je to nielen kontraproduktívne, ešte k tomu nuda. A záver pôsobil jak sviečková manifestácia :)

Nick Cave: 20 000 dní na Zemi (2014)

" Najprv vytvárame príbeh našich životov a potom ho chránime pred rozplynutím v temnote... " Na konci 20.teho storočia Nick Cave prestal byť človekom, stal sa Bohom. Skromným aby si to priznal. Desiatky rokov skladateľ, hudobník, príležitostný herec, scenárista, spisovateľ. Filozofujúci, rekapitulujúci, v strachu z jediného; zo zabudnutia. A stále má čas ísť si sadnúť ku psychiatrovi a žartovať, pozrieť i Scarfacea so svojim deťmi.. Obyčajný človek. Génius. Virtuóz. Boh. Ten náš malý veľký