• Krátkometrážní

Želvy Ninja (2014)

Korytnačky na snehu, alebo Michael Bay sa zase činil. Vyrastali sme na nich, a kým sa raz dočkáme poriadne krvavej korytnačej polievky, tešia ma aj pre celú rodinu. Len Megan, zlato, toto bol najhorší výkon roku

China O'Brien (1988)

Tieto filmy boli na mňa moc primitívne už v detstve. Nútili ma doma pozerať Stevena a Jean-Claudea, to je tak všetko. Chinu O'Brien som napríklad dnes videl prvýkrát. A bavil som sa. Stačí si nároky nastaviť na bod C (to je ten pod béčkami) a mali by ste byť v pohode.. Všetci sú tam tak dobrosrdeční, rodina nadovšetko! A potom im všetkým zlí podnikatelia tie rodiny povraždia, tak sa rozhodnú, že ich treba konečne ..... zatknúť. Iba jedna vec mi nedá spať: Prečo sa Cynthia volá China a jej ázijský kamarát Dakota? Odpad ako seriózne hodnotenie, 1, 2 hviezdy obhájitelné. Tri sú guilty pleasure. Vote China!

Atrocious (2010)

Niekde medzi. Prvú polku som bol otrávený amaterizmom a neustále tým istým, prípadne dlhými zábermi na jedno miesto (čo autor nezvládol jak myslel). Druhú mi to celkom fungovalo. To asi záleží: Bojíte sa tmy?

Newyorská romance (2013)

Zigiš to vystihol: "teatrálne inscenované". Podobu s Once vidí asi každý. Kameň úrazu? Once bol film za 6 korún, točený pre radosť, z lásky k hudbe, z lásky. Love Song je hodne ambiciózny, miestami možno až moc, miestami zas prestrelí (deti). Ale má srdce. Peknú hudbu a zase srdce. Krásne nedokonalé

O mojej intuícii (2014) (studentský film)

Malá kritika: Možno by to chcelo trochu skrátiť, prípadne zefektívniť pointu. Nech to na konci len zrazu neskončí. Ale zase milé, zábavné, nenútené.. A Ivona Feldmárová je strašne zlatá. Asi sa zamilujem :)

New Yorku, miluji Tě! (2008)

Iné ako Paríž. Nie tak intenzívne, obyčajnejšie, a v tom skutočné. Najviac sa mi páčili príbehy s Natalie Portman, Cooperom, tou aziatkou a maliarom. A úžasná atmosféra New Yorku, s ktorou musel byť spokojný aj sám Woody ..

The Canal (2014)

Čakal som s komentárom kým zo mňa trochu opadne nadšenie, nech som kritickejší. Záver má svoje chyby. Vysvetlovaním čiastočne sklame, samotným vysvetlením ešte viac, ibaže ako sa hovorí, originalita neexistuje. A takto som sa nebál od druhých Insidious. Pri pár scénach (skype, záverečná premietanie) mnou zimomriavky doslova lomcovali.Takže musíte odpustiť troška predvídateľnosti, Kavanagh Vás vzápätí vždy nejak odmení. V závere dvojnásobne

Svatební cesta (2014)

Toto mi sadlo. Nič nevidíte, nič, len je niečo nepríjemné cítiť vo vzduchu a stupňuje sa to. Herci stačia, spoza rohu ani nemusí vyskakovať lakačka, a aj tak to neustále cítite, skrz detaily stúpa nervozita, neistota. A ku koncu sa dejú silné veci. Výborný malý horor

Ponette (1996)

Pozeral som to kvôli malej Victoire Thivisol, a áno, ako Ponette je neuveriteľná. Ale čo ten zvyšok? Napríklad scéna, keď sa štvorročné (!) dievčatko snaží vyhrabať z hliny svoju mŕtvu matku. Cieľová skupina boli sadisti, alebo masochisti? Pre koho sa kurva točia takéto filmy?