• Krátkometrážní

Mia (2017)

My little girl.

Sangaïlé (2015)

Najlepšie péčko od Život Adele.

Roztříštění (2019)

Brad Anderson opäť dokazuje, že dokáže natočiť thriller napínavý od začiatku do konca a na sekundu nepolaviť. Ale nešikovne a okato naznačí záverečnú pointu hneď v úvode a aj keď si celý čas nie ste istí, či to tak naozaj je, v závere s ňou predsa len príde, a ja nepoznám nikoho, koho by v roku 2019 nesklamala. Škoda, lebo inak ide o solidný, štvorhviezdičkový napínák.

Vyrobeno v Dagenhamu (2010)

Milujem Sally Hawkins. Ja viem, že to hovorím vždy, ale ona neni ani mladá, ani pekná, ani sexi, a aj tak vždy keď ju vidím chcem, aby ma zabalila do deky a spravila mi horúci čaj ❤️. Jo a tiež som feminista. Vždycky som bol. Lebo ak tomuto svetu urýchlene nezačnú vládnuť ženy, čoskoro skončíme v prdeli, niekde naspäť v 30.tych rokoch. A ten film je tiež dobrý, také milé retro. Celý čas som sa usmieval. Robilo mi to radosť, ten film mi robil radosť. 85%

Comedy Club (2016) (pořad)

Ono mi je to ťažko hodnotiť, keď som zvyknutý sledovať stand-upy od ľudí ako Jefferies, alebo C.K. Videl som na párty asi jeden a pol epizódy; smial som sa, chvíľkami. S výnimkou tragédov ako je Pavlásek, alebo ten chalan, čo tam prišiel čítať príbalové informácie k liekom, nie sú problémom zlé vtipy, ale amatérsky prednes. Občas kvôli tomu ani nezaznamenáte vtip a že prišla pointa zistíte, keď sa účinkujúci poklonia na rozlúčku. Zatiaľ nehodnotím.

Home Education (2016)

Výborné. Trochu viac pritlačiť na konci a bolo by to za 5*.

Skleněný pokoj (2019)

Vonku sú 3 stupne, ale toto bolo chladnejšie. Ja by som sa chcel spýtať pána Ševčíka: “Považujete sa  za dobrého režiséra?”

Nancy Drew a tajemné schodiště (2019)

V USA platí Nancy Drew za rovnakú klasiku ako Scooby Doo (asi jak pre naše končiny Mach a Šebestová, alebo Pippi, krát 100), a neoddeliteľnú súčasť popkultúry. U nás ju takmer nikto nepozná, čo ale pri sledovaní deťom vôbec vadíť nebude. Je to vcelku ideálny film na sobotu ráno, pokiaľ máte menej ako 14 a chutia vám corn flakes. Sophia Lillis roztomilá. Cieľovka nech si pridá koľko chce.