• Krátkometrážní

Město podivínů (2018)

Originalita existuje. A tá malá má budúcnosť.

Budoucnost nejistá (2013)

Zhruba od polky do smeruje do nikam, ale i tak by som to povinne púšťal tvorcom všetkých tých Hostiteľov a Divergencií, aby videli, ako má vyzerať žánrový film s mladými. 70%

Charlieho andílci (2019)

Čakal som, kedy to skončí. Zažil som starých Anjelikov v telke a bola to sračka, nových v kinách a bola to sračka, a toto pokračovanie je neprekvapivo zbytočný shit. Lokácie sa striedajú neustále a úplne neopodstatnene, akčné a bojové scény sú nepostačujúce, prevlekových je málo, humoru ešte menej. Kristen ako hlavná hviezda dostala hláškovaciu rolu a jak je extrémne hot len tesne zakrýva, že to dievča nemá ani náznak komediálneho talentu. Naomi Scott je miestami až dychberúco krásna, ale zase nevie hrať, a proti tej tretej moc výhrad nemám, ibaže je z nich pekná najmenej, má tuctový face a je na môj vkus moc vysoká. Nedivím sa, že to prepadlo. Dve a pol hviezdy dám, lebo som ich dal aj na filmy s Cameron Diazovou, ale keď toto píšem sedím ešte stále v kine, a už teraz si detailnejšie pamätám len Naomi s obojkom v červených šatách, a sklamane uvažujem, jak skvelé porno to mohlo byť. Fail roku.

Teror - Série 1 (2018) (série)

Výborné zakončenie. Aj cez nešikovné nakladanie s vedlajšími postavami a časom (E09, wtf?), sa to postupne prepracovalo do značného levelu atmosféry zvrátenosti. Predlohu som nečítal. Nápady (vidličky, samovražda, úplne posledný záber...) a niektoré dialógy, prvotriedne.

Irčan (2019)

Najlepšia De Nirova - Pesciho, rola - výkon, od Mafiánov, a to ich ešte Pacino prehráva oboch. Názor akademikov si po Zelenej knihe odhadnúť netrúfam, ja osobne by som to ale tento rok videl na súboj Martyho retro versus Quentinove retro.

Na nože (2019)

Film pre fanúšikov oldschoolových detektívok, ale v tom mega castingu si nájde niečo každý. Ja som na to šiel hlavne pre možnosť vidieť Langfordku v kine, navyše v jednom filme s Anou de Armas. Nakoniec schytala krovie, zato Ana má hlavnú rolu a je v tých svetríkoch ešte rozkošnejšia, jak v jej klasických sex úlohách. Kto by nato mal ešte skočiť sú chalani z Filmkultu, že by popri “citovaní” cudzích komentárov tentokrát pridali aj vlastný názor. Už tak sú na smiech polke tuzemského internetu. Tak ako celý Refresher.

Last Christmas (2019)

Vlastne som v skutočnosti nečakal, že Feig natočí tak pekný vianočný doják, a nečakal som to až do úplného záveru, pretože ono sa to tak ani väčšinu stopáže netvári. Blúdenie uličkami a ulicami (snáď 70 percent scén je exteriérových), oddychová zábava a jednoduchá, otvorená multikulti (resp. remain eu) agitácia, výstižne reflektujúca súčasný Londýn, taký, aký v súčastnosti je; rôznorodý, plný rôznych ľudí, plný ľudí. A potom sa to dopracuje k záveru, ktorý sa dal čakať, ale nečakáte ho, viete jak to myslím. A Emma Thompson a Emilia Clarke sú najroztomilejšia juhoslovanská prisťahovalecká rodinka ever. Určite sa k tomu ešte niektoré Vianoce vrátim, rovnako ako k Serendipity, alebo Láske cez internet. Slza na krajíčku. Vo vianočnej atmosfére za 4*.

Krvavá nevěsta (2019)

Fakt si neviem predstaviť, že by z tej témy šlo vyťažiť ešte menej a ešte tuctovejšie. Plusové body za Samaru a ústredný song, inak pre mňa (lebo to vyhypovala väčšina mojich obľúbených) asi sklamanie roku. Tieto filmy sú jedna zmála retro vecí, o ktorých som dúfal, že zostali zabudnuté v 90.tych rokoch a už sa nevrátia. 55%

Charlie Puth - Attention (2017) (hudební videoklip)

Strašná skladba a klip úplne o hovne. Jedna hviezda za Samaru v sexi prádelku.

Moje sestra vlkodlak (2000)

“You had unprotected sex and you’ve infected him!” “Oops?” Milujem ten film už od strednej; kto by nemal rád vlkodlačiu sismance o menštrujúcich emo teenkach? Ten pocit, keď máte 15 a nečakane narazíte na budúci béčkový kult. Zlatá klasika zapadnutých kútov videopožičovní.