• Krátkometrážní

Špióni odvedle (2016)

poznámka: Isla Fisher je viac sexi jak Wonder Woman

Rozpolcený (2016)

Shyamalan natočil jeden vyslovene zlý film, dva alebo tri (pod)priemerné a inak samé pecky. Split je prvýkrát niečo medzi. Ako thriller nič proti ničomu, toho nadprirodzena je tam buď veľa alebo málo, ale hlavne - a nech mi nikto netvrdí, že nie je sklamaný - načo, vole, vymyslí príbeh o 23och rôznych identitách a vo filme potom ukáže možno šesť? Pri väčšine sa neunúval vysloviť ani ich mená. Ešte aj ten McAvoy je nevyužitý a to sa fakt snažil. Takže neni zle, mohlo byť lepšie, a okrem spomínaného ústredného herca u mňa dilemu z nerozhodnosti ohľadom hodnotenia smerom nahor zaokrúhlila ešte Anya Taylor-Joy (v tej babe niečo je a funguje to v súčasnom USA rovnako perfektne ako medzi čarodejnicami anglického vidieka 19.teho storočia) a tá maximálne wtf posledná scéna s odkazom na Shyamalanov najlepší film, ktorý sa dočká pokračovania? Spin offu? Prosím, nech to neni len prvoplánová cameoidná geek haluška! 70%

Sherlock - Série 4 (2017) (série)

Je to preč. A môžete si zato sami, páni Moffat a Gatiss. Keby každá časť nemusela byť apokalyptická, že to nerozdýcha ani Nolanov Batman, možno by ste sa po pár sezónach nedostali do situácie, kedy musíte crossoverovať so sci-fičkom, aby ste ustáli divácke očakávania. Milujem tento seriál, je to závislosť a stále stále je dostatočne vynaliezavý a zábavný, bohužiaľ už v levele Now You See Me. Na dve časti som dal štyri hviezdy (zrovna na tie najujetejšie) a to pretože Toby Jones, pretože SPOILER! Moriarty a pretože pani Sestra. Koniec SPOILERu. Ostatné dve tak 50%. Ďalšie rady už len zo zotrvačnosti

Star Wars: Klonové války (2008)

Guilty pleasure štvrtá hviezda, pretože Star Wars. Hlavný zápor je teda značne odporná animácia ľudských charakterov, prístupnosť (žiadni mŕtvi) a agresívne tempo (v podstate každá scéna je akčná), čo tak nejak bráni tomu, brať ten príbeh vážne. Pričom nie je vôbec zlý. A hovorím, je to ten náš vesmír plný droidov, huttov, stormtrooperov, je tam ženský jedi, ženský sith... Na seriál sa nakoniec asi pozrem

This Is England '86 (2010) (seriál)

Dávam "iba" štyri hviezdy, nakoľko je to o dosť slabšie jak pôvodný film, zo všetkých tých klišé plne rozvinú iba jedno (ale že fest), a asi práve preto, už to šokuje iba formou. Respektíve výbornou réžiou. Tá posledná epizóda ... hmm. Vole triaslo ma ešte polhodinu. Drsné, drsné, drsné

Odstřelovač (2007)

Menujete mi film z 21. storočia, ktorý smrteľne vážne prijde so scénou, v ktorej sa dvaja zlí smejú, jak im ten ich zlý plán vyšiel. Lebo oni sú zlí! Už tam chýbal iba Dr. Evil. Hrozný shit, táto atrapa. Asi som ešte nevidel tak naivný film, s tak vysokým hodnotením, od tak veľkého počtu ľudí.

Tiger (2015)

Predstavte si, že je to o kocúrovi...

Dylan Moran: Off the Hook (2015)

A Moran pravil: "Život sa delí na štyri časti: Detstvo, zlyhanie, staroba a smrť..." 13 rokov ubehlo od Monster a toho človeka stále drží rovnaká postava.