• Krátkometrážní

Bez konce (1985)

Celý film som bol rozhodnutý dať tam najvyššie hodnotenie, o opaku ma presvedčil až koniec. Je to asi trochu chyba mojich očakávaní. Proste som čakal/dúfal/veril, že po tej všetkej depresii príde nejaké vyslobodenie, uvoľnenie, satisfakcia (neviem čoho) - proste že všetko zas bude chvíľu fajn. Som to prehnal s tým optimizmom.

Strach.com (2002) odpad!

A objavil som ďalší atak na topku najblbších scenárov všetkých čias, ktorý prekonáva snaď aj Temnú legendu. "Zistite niekto čo je to za jazyk! Nemčina..."

Lovec nestvůr (2010)

Keď pominieme nevýraznú ženskú postavu, chabého záporáka a jedného z najhorších a naslizkejších hercov vôbec (hlavná postava), ide nakoniec o celkom milé, oldschoolové guilty pleasure. To keby ste si takto zobrali sub sub žáner, kde dno tvorí R.I.P.D. a vrchol Beetlejuice, Dylan Dog by bol asi niekde v strede. Jak po rokoch natočiť celovečerák k Vlkodlakovi Tommymu. "Zombie power, bitch!"

Krotitelé duchů (2016)

Vôbec neviem jak to ohodnotiť, ani jak sa k tomu postaviť. Niečo áno, niečo nie; každopádne som sklamaný, nakoľko je to najslabšia Feigova komédia. Po fantasy stránke ok, triky sú vynikajúce, všetky tie Ghostbusters trademarky rozhodne potešia (či už ide o auto, zbrane, alebo príšery). Dejová línia s Garciom má tiež niečo do seba, keby fungovala vo väčšej miere, namiesto len plnenia úlohy v podstate stále toho istého putovného vtipu. Cameá úplne zbytočné, vystrihnuté scény (pozeral som extended verziu) nezaujímavé. Chémia medzi ústrednými herečkami by ešte ako tak vychádzala, ale Ony štyri ako akčné hrdinky nesedia a to ani v satirickom zmysle. Omnoho lepšie boli úvodné scény bez kostýmov, s rovnakými charaktermi. Ale čo je najhoršie, je tam proste málo dobrých vtipov. Je tam celkovo málo vtipov. Zábava funguje na báze filmu pre celú rodinu, pričom využíva hlavne situačnej komiky vyplývajúcej z rozdielnosti charakterov, rovnako ako pôvodné filmy, ktoré ale obsahovali humoru viac. Tých pár fakt vydarených vtipov (hlavne výsmech hejterom, niekoľko stereotypových a sebeparodických) deti nedocenia, a naháňačky s prerastenými michelinkami zas neocenia dospelí; takže sa ponúka otázka, komu bol vlastne ten film určený? Celý čas vlastne sledujeme film pre decká, ktorý niekoľko komičiek neustále odľahčuje, pričom sa síce nedostanú na hranicu paródie aby to už bolo urážlivé, ale brať ktorúkoľvek scénu ako súčasť nejakého - ja neviem - neimprovizovaného filmového celku, sa nedá ani na sekundu. Je otázne do akej miery to bol úmysel. Každopádne, ten film neponúka veľa toho v čo som dúfal, a toho čo som bral ako nutné žánrové zlo zas ponúka až moc. Vlastne som si pri sledovaní viackrát spomenul na Sandlerove Pixels. Keď to poviem natvrdo; nové Ghostbusters neprekonávajú originál(y) ničím. Čo nahráva hejterom. Nenudil som sa, užil som si Wiigovú (Melissa sa držala prekvapivo na uzde) a schuti sa zasmial na Feigovom pokukávaní po tej mase ľudí, ktorú tak moc naštval, a tom, ako ich má hlboko. A ostatných asi tiež. Medzi 2 a 3*.

Café society (2016)

Sklamanie prešlo až koncom. Pretože ma dojal. Na tú celkovú ..... ja neviem, nijakosť(?) vlastne až prekvapivo. Silné tri. PS: Kristen je dokonalá.

Mike i Dave sháněj holku (2016)

S takýmito filmami je to ako s Partičkou. To si proste zoberiete zopár zábavných ľudí a necháte ich improvizovať. Niektoré vtipy vyjdu, niektoré sa podaria obzvlášť... Raz sa dokonca zjaví niekto z vašich obľúbencov. Ale je to furt to isté. Tie charaktery, tie situácie... Rozlíšiť takého Mikea a Davea od akejkoľvek inej bromedy, môžete snáď už len skúmaním jednotlivých citácií. 50% PS: Hulil som.

Válečníci (1999) (TV film)

Pomalé a devastujúce. Niečo na štýl Shake Hands with the Devil. Žiadne napínavé spielbergovské šok terapie so satisfakciou na záver - len brodenie sa mŕtvolami, všadeprítomná bezmocnosť a postupný psychický rozklad, sprvu tvrdých mladých chlapov. Po troch hodinách tejto depresie sa cítite, jak keby vám niekto dal facku cez celú hlavu. No a nakoľko máme dobu revizionizmu, keby toho masochizmu bolo málo, skočte po filme ešte na internet a prečítajte si, že to bolo vlastne celé správne. Alebo že sa to nestalo. Vy slniečkarskí vlastizradcovia!

Domino (2005)

"Mojim osudom bolo žiť!" Táto hláška, ktorou Domino Harvey zdôvodnila, prečo prežila pád výťahu z 90.teho poschodia, tá ma prenasledovala snáď desať rokov. Prvá projekcia (dá sa povedať oprávnene) vyslovene vytočila. Ide totiž o jeden z najhlúpejších nezmyslov, ktoré bol kedy jeden blázon ochotný zafinancovať, iný natočiť a ďalší pustiť do kín, a zabíjať tým mozgové bunky nevinným. Dnes už som sa iba smial. Najlepšie natočený odpad ever. "Free Afghanistan!"