• Thriller

Replace (2017)

Replace je další povedený Body Horor nesoucí se v podobné vlně( Contracted, Starry Eyes, Thanatomorphose, Bite, Let Her Out) líbily se mi všechny a Replace opět přináší do malého subžánru něco nového. Hlavní hrdinka začne trpět kožními problémy. Její kůže začne rychle stárnout a odlupovat se ( Nic pěkného na pohled) a jelikož si doktoři nevědí rady, musí experimentovat sama a zjistí, že může svou kůži nahradit jinou, ale to má svou daň- musí zabít a stáhnout z kůže jinou pohlednou slečnu. Hodně zajímavá a neokoukaná podívaná z Kanady, která má prvky lesbické dramy, vizuál v neónových barvách místy mi připomínající Argentové Gialla a také zajímavou zápletku se solidním zvratem, který se v hororech jen tak nevidí. Dojde i na nějaké gore a spousta odhalených koz, takže rozhodně spokojenost. 75%

Vražda v Orient expresu (2017)

Tak tohle mi absolutně nesedlo. Do filmu jsem šel bez poznání předlohy, ale ani slušný herecký cásting a pohádkový vizuál mě nevytrhl z ultimátní nudy, kde jsem snad poprvé v kině na 20 minut usnul. Hercule Poirot mi příjde jako hodně nezajímavý detektiv a Kenneth Branagh s otřesným přízvukem tomu příliš nepřidal. Jeho detektivní práce mi nepřišla vůbec ničím zajímavá a jediným plusem tedy zůstává finální rozuzlení, které jsem nečekal a určitě překvapilo. Film není vůbec napínavý, temný, dialogy nejsou příliš zajímavé a k vraždě dojde jen jedné, tohle zkrátka není film pro mě. 45%

Mayhem (2017)

Do konce roku už moc očekávaných hororů nezbývá, ani si nejsem jistý zda nám ještě něco zajímavého výjde, ale Mayhem určitě stojí za pozornost, byť jsem dle našláplého traileru očekával více. Mayhem se určitě nevyhne srovnání s nedávným Belko Experiment( Pomalu se nám zde vytváří nový subžánr kancelářských krys, ale podobně jako u Belka, Mayhem nesplňuje potenciál slibovaného masakru, což při 300 zaměstnancích je absence gore neodpustitelná). Film má i docela pomalejší rozjezd a je hodně ukecaný, sice zde jsou vtipné i inteligentní dialogy zároveň( což možná vysvětluje 80% na rottenech), ale nesmírnou zábavou a vzrůšem jsem vyloženě neoplýval. Potěší svůdná Samara Weaving, kterou jsme naposled viděli v sexy Babysitter( že by nová hororová herečka na scéně?), zajímavé a dobře zvolené hlavní postavy- sympatický hlavní hrdina, drsný šéf i jeho bodyguard. Akce je slušně natočená, dynamická a souboje jsou docela drsné, ale chybí zde scéna, kterou bych si rád pustil znova či něco z čeho bych vyloženě padl na zadek, to zde bohužel není. Zábava však slušná a podobných snímků moc nenajdete, jen důvod k velké nadšenosti zde není, byť být měl. 65%

Speciální jednotka (2011)

Slušná válečná střílečka s Talibancema se sympatickou Dianou Kruger a frajerem Djimonem Honsou. Francie ukázala, že zvládá i tenhle žánr a od Americké produkce se to příliš neliší. Střílí se zde docela dost, vadilo mi, že film není Rko a přestřelky nejsou až tak vzrušující, ale druhá půle se přepne spíš do survivalu a ta také rozhodla o výsledné čtyřhvězde. 70%

Fontána (2006)

Tak ve srovnání s Matkou se mi Fontána až tak moc nelíbila, ale přesto jde o zajímavý a netradiční film, který zaujme, ale koule vyloženě neurve. Skvělý Hugh Jackman a krásná Rachel Weisz, biblické odkazy, skvělé scény s Mayemi, hezké obrazy i slušná výtvarná stránka, ale přišlo mi to trošku roztahané i na 90 minut, Není to můj žánr, takže neutrální 3 vyzařují spíše spokojenost. 65%

Střelný prach (2017) (seriál)

Slušná historická tří dílná nálož s Johnem Snowem v hlavní roli, který se opět ohání mečem a parádně mu to sedne. Anglie 17. století, nahánění katolíků včetně s brutálními popravami a mučením a plánovaný atentát na krále Jakuba I. Skvělá dávka historie, temné atmosféry, násilí a hereckých výkonů. Dost dobré, chci vidět víc! 80%

Birth of the Dragon (2016)

Trailer se mi celkem líbil, zahraniční ohlasy dost odrazovaly a nyní vím proč. Film má hodně hloupoučké dialogy, až jsem se místy styděl, herecké výkony hrozné, především Philip Ng hraje arogantního Bruce Leeho, který je až slizsce nesympatický( přitom v Once Upon Time in Shanghai byl vynikající) a samotné souboje také příliš nevyniknou. Choreograficky jsou sice pestré a zajímavé, ale přišly mi hodně bezkontaktní, postrádají drsnost a rozhodně nevyvolávají v divákovi vzrůšo. Kdo má už hodně nakoukáno může mávnout rukou, zbytek možná uražený nebude. 45%

Dobrý časy (2017)

Nejdivnější film letošního roku, kde pětihvězdy kolem okolo mi jsou záhadou. Film má hodně odpudivý až lacinný vizuál, všudypřítomný Pattinson mi přišel hodně nesympatický až slizský, příběh mi nepříjde vůbec zajímavý a byť scénař je nepředvídatelný zdaleka není inteligentním. V půlce jsem uvažoval o vypnutí, nakonec jsem film s problémy dokoukal. Nesedlo mi to. Takový film, kde se zásadního nestane vůbec nic ať to je zvrat, akce či násilí, vše zde absentuje. 40%

Samba (2014)

První větší zklamání od dvojice Omar Sy a režiséra Toledano ( Nedotknutelní). Film sice hezky zobrazuje fakt, jak těžké to mají imigranti ve Francii a Omar Sy může být dobrák jak chce, ale bez papíru nikdo nemá slitování. Humoru je zde hodně málo, ale k nudě nedochází. Kdo má chuť na aktuální sociální drama, které je skvěle zahrané a natočené, tak ke zhlédnutí v pohodě. 65%

Bůh masakru (2011)

Slušná krátká konverzačka s výbornými herci a dusnou atmosférou, která rozhádá oba páry. Mohlo to být vtipnější, ale neurazilo. Waltz opět exceluje. 65%