Aké je tajomstvo legendami opradeného súkromného zápasu dvoch majstrov bojových umení, ktorý sa odohral v San Franciscu v roku 1956 v skladisku pred 12 divákmi? Majster kung-fu Wong Jack Man (Yu Xia) v Číne bojuje v mene šaolinského rádu, ktorý zastupuje. Jeden z jeho zápasov sa však zvrtne, keď majster takmer zabije svojho protivníka zo školy tai-či (Wang Xi'An). O nejaký čas Man cestuje z Číny do Spojených štátov, aby aby sa kajal za svoj slabý výkon v zápase a umýva riad v čínskej reštaurácii svojho bratranca. Oficiálne svoj pobyt odôvodní profesionálnym záujmom spoznávať úroveň kung-fu zápasenia s Spojených štátoch. V San Franciscu však pôsobí aj mladý Bruce Lee (Philip Ng), ktorý vo svojom štúdiu učí bojové umenie kung-fu Američanov aj Číňanov. Lee, vo svojom veku ešte poriadne argantný, predpokladá, že skutočným dôvodom, prečo je Wong v meste, je výzva v mene majstrov bojových umení, ktorých zanechal v Hongkongu. Wong by bol rád v cudzej krajine neviditeľný, ale Lee chce z ich zápasu urobiť senzáciu pre celé mesto. Situácii nepomáha ani to, že ich sprostredkovateľ Steve McKee (Billy Magnussen) sa zaplietol s triádami, keď porušil mafiánske pravidlá a zaľúbil sa do čašníčky, ktorú má pod palcom miestna gangsterská šéfka, teta Blossom (Jin Xing). Bruce Lee vyzve Wonga na súboj a blíži sa čas, keď ich legendárny zápas navždy zmení dejiny bojových umení. (TV JOJ)

EvilPhoEniX

Trailer se mi celkem líbil, zahraniční ohlasy dost odrazovaly a nyní vím proč. Film má hodně hloupoučké dialogy, až jsem se místy styděl, herecké výkony hrozné, především Philip Ng hraje arogantního Bruce Leeho, který je až slizsce nesympatický( přitom v Once Upon Time in Shanghai byl vynikající) a samotné souboje také příliš nevyniknou. Choreograficky jsou sice pestré a zajímavé, ale přišly mi hodně bezkontaktní, postrádají drsnost a rozhodně nevyvolávají v divákovi vzrůšo. Kdo má už hodně nakoukáno může mávnout rukou, zbytek možná uražený nebude. 45% ()

iXtr3m3

Taká malá fajná jednohubka, ktorá síce hneď po pozretí vyšumí z hlavy, ale nenudí a je dobre spracovaná. Len by to chcelo kvalitu na úrovni Yip Manov, kedy bolo vidieť a cítiť každý úder. Príbeh neriešim, lebo tak ako v Yip Manovi tak aj tu je len inšpirácia a ostatné výmysel, ale zato pozerateľný. :) ()

Grimaldi

Úplně nerozumím záměru tvůrců s tímto filmem. Když už natáčím snímek inspirován životem Bruce Lee, a udělám z něj vedlejší postavu, navíc po většinu filmu dost arogantní a nesympatickou, jak to asi finančně dopadne. Ti které nezajímá nepřijdou a ti co ho mají rádi odejdou naštvaní. Já mám na Leeho neutrální názor a tak mi toto pojetí nevadilo. Problém jsem měl kromě hereckého výkonu hlavní hvězdy se střihem. Ten kazil jinak zajímavé souboje zorchestrované mistrem Corey Yuenem. S lepším scénářem by celkově vznikl i lepší film. Škoda nevyužitého potenciálu. ()

KoRner

Demýtizácia, či dokonca degradácia Brucea Leeho, z ktorého tu spravili arogantného kreténa, ktorý sa nad každého vyvyšoval. Asi to urobili aby Wongova skromnosť viac vynikla, avšak potom film nie je ryba ani rak. Nie je o Wongovi, Leeovi, ba ani o blonďákovi, ktorý chce vyslobodiť svoju lásku z rúk priekupníkov s ľuďmi. Súboje sú nacvičené pekne, ale kamera nestíha a súboje tak vyzerajú pomalé, nudné a dosť často nekontaktné. ()

Rominator

V první půlce filmu jsem měl dojem, že Bruce Lee je pouze vedlejší postava. Zbytečně velký prostor dotal fiktivní Steve McKee a jeho milostná linka s Xiulan Quan (Qu Jingjing). Chyběla mi zde Bruceova žena Linda. Ve snímku měli dostat více prostoru samotní aktéři zápasu Bruce Lee (Philip Wan-Lung Ng) a Wong Jack Man (Xia Yu). Ještě několik informací z titulků a jak to bylo ve skutečnosti. Corey Yuen je uveden jako Martial Arts Designer. Wong Jack Man má v závěrečných titulcích kredit poradce. Zápas se odehrál v prosinci 1964 a očitým svědkem byla i Bruceova manželka Linda Lee, která byla v osmém měsíci těhotenství. V tomto neveřejném zápase ještě Bruce Lee používal Wing Chun, ale poté začal dělat na bojovém stylu Jeet Kune Do (The Way of the Intercepting Fist), který představil v roce 1969. O vítězi se spekuluje dodnes, protože Bruce Lee a Wong Jack Man se k tomu v té době dostatečně nevyjádřili... ()