• Thriller

Jigsaw (2017)

Jigsaw je zpátky a je to opět solidni, brutální, skvěle natočená krimi jízda, která po celých 90 minut napíná jak tanga pornoherečky. Po 7 letech slyšet opět skvělou hlavní znělku vyvolává husí kůži už jen z nostalgie a jako velký fanoušek Saw jsem si to celé opravdu užíval. Pasti mi sice tentokrát nepřišly tak vynalézavé a brutální jako v předešlých dílech, pořád se na to skvěle kouká a jde vidět, že fantazii a inovaci mají tvůrci pořád v kapse. Návrat Tobina Bella je perfektní, zaujmou i nové tváře detektivů i patologů a největší satisfakci přináší jako vždy samotný twist within twist závěr, který je opět velmi nepředvídatelný, šokující a dech beroucí. Bál jsem se, že to nepříjde, ale v posledních sekundách Saw nadělil opět nejbrutálnější Gore scénu roku, bez které bych se neobešel. Pro mě skvělý návrat a pevně věřím, že série bude pokračovat, jelikož se otevřely nové možnosti. Jediným záporem je, že JigSaw nezodpoví otázky z předešlého dílu, ale na to dost možná nezbyl čas. Spokojenost.80%

Pozdravy ze spermabanky (2013)

Originální zápletka, na které celý film stojí a v podání Vince Vaugna se jedná o velmi příjemný a pozitivně naladěný zážitek. Nasmál jsem se sice všehovšudy jen 3x, ale zábavné je to dostatečně. Spíš pěkný dojemný příběh, než roztrhaná bránice 75%

500 dní se Summer (2009)

Film jsem si pustil spíše ze zvědavosti vzhledem k oblíbenosti, ale upřímně neviděl jsem na filmu vůbec nic zvláštního. Film není téměř vůbec vtipný, není dostatečně inteligentní ani zábavný, aby strhnull pozornost. Levitt je sympaťák, ale Zoeey Deschanel byla ošklivá mrcha, která mi byla velmi nesympatická, tudiž jsem jejich podivnému vztahu ani příliš neholdoval. Nesedlo mi to moc. Běžné ničím vyjímečné romantické drama jako každé jiné. 55%

OUTsideři (2014)

Zajímavý film, kde tři outsideři prchnou z ústavu a především jejich "nemoc" dodává filmu šmrnc i vtip. Hlavní hrdina s Tourettovým syndromem, který dostává pravidelně tiky a do toho sprostě nadává mi přišlo smutný a vtipný zároveň, druhý má fobii ze špíny a bakteríí, což byl dobrý magor a třetí je slečna anorektička, která mi tam přišla nejnormálnější, vlastně i šikovná holka. Pěkný film, ale nepřišlo mi to až tak vtipné, abych šel s hodnocením výše. 65%

Monsieur Chocolat (2016)

Omar Sy je dost možná nejlepší herec z Francie současnosti a ještě jsem s ním neviděl špatný film. Ten chlap má charisma, je vtipný a umí výborně hrát, což jsou základní atributy dobrého herce. Monsieur Chocolat vypráví příběh o prvním černošském klaunovi, který se z absolutní špíny a hnusu dostane do největšího Cirkusu v Paříži a podmaní si absolutně všechny, ale jak už to se slávou bývá, málokdo ji dokáže přijmout a zvládnout, proto problémy s alkoholem, ženami a gamblerstvím jsou nevyhnutelné. Silný příběh, který mě párkrát slušně dojal i pobavil. 80%

Barry Seal: Nebeský gauner (2017)

Doug Liman je frajer a Tom Cruise opět válí. Moc pěkně odvýpravěný příběh Barryho Seala, který je dostatečně zajímavý a poutavý, že diváka vtáhne od samého začátku. Filmu hodně prospívá zajímavý filtr a místy jsem měl pocit, že sleduji díl ze seriálu Narcos, čímž se dost možná i Doug Liman inspiroval. Pracovat pro CIA i Narcos zároveň je možná atraktivní, ale je to hold práce, před kterou se nedá utéct jinak Vás čeká smrt. Šukačka v Letadle TOP. Moc zábavný film 80%

Ingrid míří na západ (2017)

Nemohl jsem si zvyknout na proměnu Aubrey Plaza, která doposud hrála sexy mrchy a zde hraje ošklivou podivínku, která je navíc psychopat závislý na instagramu. Elizabeth Olsen zase neobvykle povýšená dáma, což mi také příliš nesedělo. Vtipný je zde pouze O´Shea Jackson s jeho posedlostí Batmanem, což bylo super a Billy Magnussen byl dobréj hajzl. Zvláštní film. 60%

Všechno nejhorší (2017)

Na konci roku se rozhodně bude mluvit o tom, jak jsou letos horory úspěšné ( Většina z nich utržila první místo v Box Officu, nejvíce Kingových Adaptací za jeden rok a také letošní rok patří Teen Hororům, což se zdá být velmi moderní a zatím se mi všechny líbily). Ať už šlo o Inteligentní Better Watch Out, zábavnou Babysitter, děsivé IT, nadcházející chválené Tragedy Girls a nyní skupinu rozšiřuje Happy Death Day. Happy Death Day meets Edge of Tomorrow a Scream a je to především skvělá zábava. Svůdná kočka Jessica Rothe a zároveň pěkná mrcha prožívá největší noční můru ve svém životě. Nahání ji vrah s velmi znepokojivou maskou a břitvou, který ji neustále zabíjí,jelikož se ocitla v časové smyčce, ze které se dá utéct jen pokud uhádne Identitu vraha. Ze začátku zmíním, že největším záporem je absence gore,což při takhle lákavém námětu zamrzí a spousta fanoušků Gore i odradí, ale pokud se přes to přenesete, čeká Vás slušná zábava. Je to moc hezky natočené,slušně napínavé, hrají zde skvělé soundtracky, vraždy byť bez krve jsou docela nápadité( Scéna s policistou patří k tomu nejlepšímu), je zde prostor i pro humor a největším lákadlem je především divákova hra na detektiva uhádnout vraha dříve než hlavní hrdinka, což vyžaduje pozornost na 120%, protože závěrečný Twist a odhalení bylo pro mne velmi překvapivé. Režisér s divákem vyjebe o 360° a dává najevo, že za filmem vskutku stojí inteligentní tvůrci, kteří si úspěch rozhodně zaslouží. Scéna, kdy hlavní hrdinka výjde na dvůr nahá a začne si to neskutečně užívat, jsem čuměl s otevřenou držkou jako všichni herci ve filmu. Nesedne to každému,ale kdo rád hrátky s žánrem a má v oblibě Vřískot měl by být spokojen. 80%

Salinjaeui gieokbeob (2017)

Slušný režisér Won Sin-Yeon, který má na svědomí thriller Bloody Aria a parádní akčnák Suspect přichází s nejlepším Thrillerem, co letos Korea zplodila. Příběh o sériovém vrahovi, který od malička rozjel krvavé řádění a zaměřoval se především na lidi, kteří si to zasloužili, což mu neberu za zlé, ale kvůli dopravní nehodě, kde utrpí úraz hlavy, což mu způsobí výpadky paměti( jinak řečeno Alsheimera) musí krvavé řádění ukončit a má čas věnovat se své milované dceři jen do chvíle, dokud nezačne ve městě řádit druhý sériový vrah, který nešťastnou náhodou začne randit s jeho dcerou. Skvělý duel dvou sériových vrahů, což mi příjde velmi originální, doposud jsem viděl vrah/policista tentokrát je tomu jinak a dodává to filmu neuvěřitelný šmrnc a veškerá setkání tváří v tvář patří k tomu nejlepšímu. Film obsahuje spousta napětí, je perfektně natočený, skvěle zahraný, má pár skvělých sekvencí, jen s násilím se však trošku šetří, což je jediná větší výtka, ale jinak parádní thriller vrcholící nervy drásajícím duelem v chatě. Zuby jsem si okousával po celý film. Milé překvápko 80%

Wheelman (2017)

Milé překvapení a fanoušci Franka Grilla zbystřit, z kamery nesejde ani na sekundu. Wheelman je hodně minimalistický film odehrávající se z 90% v autě, ale že to funguje dokázal už Tom Hardy v Locke. Frank Grillo je správný drsňák a jeho roli jsem mu sežral i s navijákem. Líbilo se mi, kolik napětí a zvratů se dalo vydolovat z pouhých telefonátů, ale dojde samozřejmě i na naháněčky a pár mrtvol padne také. Za mě spokojenost, od debutujícího Jeremy Rushe se očekávat více snad ani nedalo. Malý, napínavý, velmi sprostý, slušný film. 75%