• Thriller

Klan létajících dýk (2004)

Zpočátku jsem měl z filmu strach, ale zbytečně. Bezpochyby Hollywood u mě klesl, protože tenhle film ukázal zcela novou, neokoukanou vizuální a technickou stránku, která mi po celou stopáž vyrážela dech. Nejen, že se film krásně sleduje, ale obsahuje taky 3 překvapivé a nepředvídatelné zvraty. Impresivní zážitek. 80%

Nelítostný souboj (1995)

Tří hodinovéj drahokam plný hereckých hvězd! Natočit film,který je tak kinetický, energický, zoufalý, strhující, neomalený a brilantní v tak jednoduchém příběhu, dokáže natočit málokdo. Al Pacino, De Niro a Kilmer předvádí snad nejlepší herecký výkon v kariéře. Toť klady. Zamrzí však velmi přepálená stopáž a nedostačující prostor ženského obsazení viz. Ashley Judd či malá Natalie Portman, ale jsem spokojenéj. Solidní Oldschool flick. 80%

8 MM (1999)

Skvělý Thriller!! Velmi mě zaráží chabé hodnocení na IMDB, které je ohodnoceno pouze 6,4, poněvadž tenhle film je výborný ve všech ohledech. Cage ještě ve formě, vynikající scénař týkající se velmi temné zápletky, což je pohled do podsvětí Porna ( Snuff!) a skvělé zvraty. Perfektní ve všech ohledech, nedá se nic vytknout. 95%

Výkupné (1996)

Velmi kvalitní Thrill podívaná! Film obsahuje spousta vzrušení a rychlých obratů. Klasická zápletka o únosu dítěte s velmi chytrým a zajímavým scénařem, kde Mel Gibson s únoscem solidně "vyjebe". Odplatu to sice nepřekonalo, ale "worth seeing" thriller definitivně!

Vlk z Wall Street (2013)

Uff.. Takovou tří hodinovou adrenalinovou, biografickou jízdu jsem opravdu nečekal! I přesto, že Scorseseho nemusím, točí filmy, kterým se vyhýbám jako čert kříže, tak za tohle se mu klaním. Zrežírováno s velkým talentem, energií a s neuvěřitelným scénářem, který má hloubku a obsahuje spousta zábavných hlášek. Zneužití drog, bohatství, chamtivost a hrst pestrobarevných postav, to vše zmixováno do Scorseseho koktailu, který vás donutí film vidět znova a znova! 100%

The Human Race (2013)

Holt tohle se moc nepovedlo. Human race trpí velmi nízkým rozpočtem a look filmu je jako z 90. let. Naštěstí se při filmu člověk příliš nenudí, neustále se něco děje, ale je to dost neuspokojivé a nepotěší ani gore, které je špatně zpracované a raději bych byl, kdybych ho neviděl. Závěrečná pointa však má něco do sebe, ale stále mám spousta nezodpověděných otázek. 40%

Zvrácená sestrička (2013)

Za mě dobrý. Hodně satirické, odvážné, napínavé a ke konci solidně krvavé. Sestřička byla velmi svádějící a jednoduše sexy. Nurse 3D je sice strašně hloupý a klišovitě béčkový horor, ale za to velmi moderní a zábavný. Bavil jsem se. 65%

Mělký hrob (1994)

Shallow Grave je přesně typ thrilleru, který v lásce příliš nemám, navíc na tohle téma je jich natočeno spousta, ale musím říct v Boylovém podání mi tohle hodně sedlo! Sakra černohumorná, energická a napínavá jízda od začátku do konce! Bavil jsem se mnohem více než při Simple Plan. Doporučuji kdo neviděl.75%

12 opic (1995)

Nápadité, chytré, poutavé, temné a velmi zábavné- jedno z nejzajímavějších možná i nejlepších sci-fi v cestování v čase , co kdy bylo natočeno. Funguje to jako sci-fi a zároveň i jako skvělý a napínavý Thriller. Willis/Pitt předvádí excelentní herecký výkon. Solidní film.80%

Nepřítel státu (1998)

Spíše Thriller než- li Akční film, ale přesto velmi solidně zrežírovaný a napsaný. Zápletka je nevšední a určitě zaujme. Závěrečné půl hodinové intenzivní Thriller peklo si zaslouží palec nahoru, ale musím říct, že Will Smith se mi do role vůbec nehodil. Hodí se mi spíše do romantických filmů či komedíí. Je to takovéj správnéj klaďas a zároveň ňouma, ale budiž. 75%