Smrtelná aliance (2013)

Malá očekávání vyustili v super zážitek. Nevím proč, ale Van Damme se mi víc zamlouvá jako záporák. Už v Ex2 potvrdil, že umí být charismatický šmejd a I tady to zahrál skvěle. Totální magor se skvělými hláškami, chytrými dialogy a zajímavými gesty i ideály. Celkově se jedna o dobře stravitelný akční film, kde nechybí akce, pár zabitých a nějaký ten zvrat. Jsem velice potěšen.

Los ojos de Julia (2010)

Tleskám svými dvěmi oky. Španělsko opět potvrdilo kdo má nejlepší atmosférické a skvělé odvyprávěné snímky. Amerika I Japonsko se můžou jít klouzat se svými duchařinkami a dokola omýlanými příběhy. Toto bylo něco neskutečného. Skvělý příběh, skvělé vyústění, dokonalá atmosféra a herecké obsazení. Naprosto geniální a já doufám v další takové snímky. Které nepotřebují 100l prasečí krve, aby člověka nadchli.

The Human Race (2013)

Za málo peněz koncertové představení. To byl docela nářez. Musím uznat, že mě prvně odrazoval celkový vzhled filmu, ale po tom, co se 80 lidí objeví v aréně a musí zůstat jen jeden, už mít to bylo jedno. Já se skvěle bavil. Efekty byli tak akorát, vzhledem k rozpočtu a neotravovali mě tak, že bych musel otočit hlavou. Ten nápad a celková pointa mě totálně rozervala a já na konci nechápal, jak se mnou rejža vytřel rybník. A také mě zaujal rejža v tom, že se nesral s ničím a s nikým . Film si nebere servítky a budete svědky docela zajímavých mordů. Skvělé, tleskám a doufám, že dá rejža o sobě ještě vědět.

Pontypool (2008)

Heh, musím uznat, že to je jeden z nejukecanějších hororů co jsem viděl (zatím). Ale výhoda snímku je ta, že většina dialogů nenudí a pomalu Vás posouvají dál v příběhu, kde se v jednom městě z ničeho nic všechno posralo a lidem začalo hromadně jebat. Od druhé poloviny snímek nabírá slušnou atmošku a taky zajímavé vyústění toho všeho bordelu kolem. Já jsem v celku spokojen a ty tři hvězdičky si to určitě zaslouží. Na víc to určitě nevidím a to proto, že bych se na to asi podruhé nekoukl. Není to špatný film, ale v nějakých částech jsem se opravdu držel, abych se koukal dál.

Antisocial (2013)

Antisocial není vyloženě špatný film. Nepostrádá dobrý nápad, zajímavou atmosféru a někdy i to gore. Jeho slabina je však udržet větší a intenzivnější tempo, také lokace je furt stejná a není ničím zajímavá. Kdyby se např. víc bojovalo o přežítí a méně kecalo, určitě bych hvězdu přidal. Bohužél, to tak stojí na obyčejném průměru, ale na druhou stranu se to dá v klídku zkouknout a film uteče jak voda.

Na život a na smrt (2013)

Nevím proč , ale mě se ten film líbil a moc. Kvalitní obsazení, hezký příběh. Dokonalé scény při pádech ze skály, které mě posadily na prdel a já čuměl jak tele a říkal jsem si : ty vole, to jsem nečekal. Tak do detailu zpracovaný pád jsem neviděl už nějakou tu dobu. Po 20-30 minutách, kde se spíše jen konverzuje a poznáváme postavy, se dostáváme k nepřetržité akci, kde létají Headshoty jak na běžícím pasé a Talibánci umírají po desítkách. Wahlberg mě zatím nezklamal a doufám, že si dále bude vybírat jen dobré snímky.

Tulpa - Perdizioni mortali (2012)

Italské Giallo nevyhledávám a viděl jsem cca 3-4 filmy. Když se ke mě dostal tento snímek, říkal jsem si, ajéje, to zas bude. A ono né. Překvapení jak prase. Pěkně vybudována atmosféra, kvalitní gore scény a originální mordy. Zápletka sice nebyla nějak k posrání a tak mě závěrečná pointa moc nepřekvapila ani nepotěšila. Jelikož takových filmů je však málo, tento kvalitní kousek si zaslouží být viděn.

Carrie (2013)

Při psaní tohoto komentáře mi po obývacím pokoji lítají knížky, postel i s otcem atd. Žijeme v době remaků a tak bylo jen otázkou času, než se natočí i remake o ošklivé slečně, která ráda hází lidmi po sále a má slabost pro prasečí krev. Zklamání ? Ani ne, dostal jsem přesně to co jsem čekal. Neříkám, ono to není špatný film, jen mi nesedělo herecké obsazení hlavní hrdinky, která se na ošklivé káčatko opravdu nehodí. Chloe je prostě krásná a do role Carrie se opravdu nehodila, ale jinak herečka je to výborná. Celkově film je skoro stejný jako originál. Od poznávání schopností a trapasu ve sprchách až po finále na maturiťáku. Finále se vcelku podařilo a za to zvedám hvězdu. Pár scén mě překvapilo a řekl jsem si, hmmm, to je hezké. Na original, se to však nechytá ani omylem.

You're Next (2011)

No, po nějakém to uležení v hlavě, jsem se rozhodl pro neplný počet. První napíšu, že snímek je vážně skvělý. Od setkání u stolu film nabírá na mohutných obrátkách a tak jsme svědky brutálních, krvavých lázní. Mordy nijak moc originální, ale pěkně využité. Hlavní hrdinka byla sexy a s padouchy se vůbec nepárala a ukázala jim, kdo že tu má vlastně pořádné koule. Finální fight byl kurevsky výbornej a já nestíhal chápat co, že se to děje. Jediné co mi na filmu vadilo, byla pointa a zvraty. Nějak od začátku jsem tušil co a jak a nakonec se tak i stalo. Jinak, ale výborný home invasion míchlej se slasherem a jelikož takových snímků je málo a něco jako Vřískot se asi jen tak neobjeví, tak si to ty 4* zaslouží.

Stalled (2013)

Vezmu to hopem. Do filmu se mi chtělo asi tak, jak do sexu se sendvičem. Čekal jsem fakt sračku na entou, ale nakonec to tak hrozné nebylo. Vezmeme si první pozitiva filmu. Určitě překvapí lokalita, kde se 95% filmu odehrává. Originální a vcelku pěkně využitá. Dále mě potěšilo mnoho odkazů na jiné filmy, herce, hlášky, takže to by bylo v pořádku a poslední věc, která mě potěšila , byli některé momenty, u kterých jsem se opravdu od srdce zasmál (vzpomeňte si na mě, až uvidíte prsty a velkého černocha). To je bohužél vše, co se mi na filmu líbilo. Masky otřesné a nečekal jsem, že zombie budou vypadat jako já po ránu, možná ještě líp. Dále mě zklamalo nevysvětlení původu infekce, takže nevíme co za tím stálo. A poslední věc, hloupé, nudné a dlouhé dialogy v kabinkách. Celkově pěkný průměr.