• Krátkometrážní

Pouliční zločiny (1992)

Ty červený čísla jsou trochu přehnaný, ale je to vážně docela sympatické céčko z dílny spíše neblaze prosululé dvojky Pepin/Merhi. Farina je dobrej rutinér, v hlavní roli sekunduje M. Worth, třetiligová akční hvězdička, který mi utkvěla v paměti z dalšího céčka Železné pěsti, kde si nakládali s Matthiasem Huesem. Takovej extended díl televizní krimošky typu Odpadlík či Walker Texas Ranger (kde mimochodem byl jeden díl s prakticky totožným námětem, kde tělocvičnu vedl Hulk Hogan). Na VHS vydala společnost VHS 2000.

Jak se moudrý Aristoteles stal ještě moudřejším (1970)

Born mě asi nikdy neurazí, ale tohle je bohužel celkově slabé, závěr vše trochu povznáší, ale už nijak nezachrání. Navíc je pro mě zcela rušivé, že vizualizací (kulisy, kostýmy) je film zasazen do středověku, kde pochopitelně Aristoteles a jeho žák Alexandr nemají co dělat.

Vášeň a sex 2: Našeptávání (1992)

VHS od Bonton Home Video halasně hlásá, že producentem byl Roger Corman, inu čekal jsem od proslulého sračkáře trochu víc (ale známe to s těmi "produkcemi"). Body Chemistry je thriller střihu nováckých sobotních večerů, druhý díl z celkových čtyř o ďábelské doktorce Archerové, kterou už ve trojce a čtyřce hraje pokaždé někdo jiný. V průběhu filmu jsem začal silně postrádat největší matadory tohoto bizarního dobového subžánru a ejhle, Andrew Stevens se objeví ve třetím a Shannon Tweed ve čtvrtém. Docela slušný závěr, jinak opravdu jen jako rarita do sbírky.

Commando Squad (1987)

Nenechte se zmást poměrně vysokým hodnocením, ani atraktivní galerií a vcelku sympatickým obsazením. Byť začíná celkem obstojně, je Commando Squad jen dalším levným céčkovým trashem, který je kromě entrée a finále bohužel i dost nudný a nenápaditý. Zejména je krutě nevyužitý Brian Thompson, legendární záporák z Cobry, který se ve filmu jen nechává opakovaně zajmout a mučit. Dostupné s českým rychlodabingem z německé VHS.

Velká hra (1980)

Upřímně je to spíš na dvě, ale jistou energii tomu neupřu. Rád jsem se seznámil s renesanční osobností Maxe Bouloise, mixem Buda Spencera a Freda Willamse, když třeba právě jeho doprovodná hudba to u mě tahá směrem výše. Výtečný trash si ale přeci jen představuji trochu jinak, ve filmu není příliš nějakých opravdu dobrých či zábavných nápadů a nikdo se jejich nedostatek ani nesnaží zakrýt obvyklými náhražkami typu nahota a gore. "Podle skutečných událostí" :D

Nejtvrdší zápas (1996) (TV film)

Jo, je to televizní film z 90. let a na formě je to trochu vidět. Na druhou stranu je tu slušná kolekce černošských hereckých hvězd, kterým vévodí Don Cheadle v jedné ze svých prvních velkých rolí a jeho výkon je úžasnej. Nemusíte být fanouškem basketbalu, aby Vás film zaujal, ale je to samozřejmě výhodou, která mě k Nejtvrdšímu zápasu přivedla. V pečlivě budovaném, byť místy asi trochu zkratkovitém příběhu, se tvůrci dotknou lecčeho, sport, drogy, Vietnam, gangy, rasová otázka. Žádné z těchto témat, ale není nijak hystericky nazíráno. Stejně v klidu,ale s patřičnou vážností k nim přistupoval i Earl Kozel Manigault, když závěrečný sled záběrů do životem ošlehané, ale dojaté tváře skutečného Kozla je tak hlubokou katarzí, že by ho asi žádný herecký výkon nevynahradil. Earl zemřel necelé dva roky po uvedení filmu v 53 letech.

Noc lukostřelce (1994)

To jsem si zas při honbě za raritami naběhl... Čekal jsem nějaký peprný akčňák o mstitelovi s lukem, ale NOC LUKOSTŘELCE je spíš takovej bizár díl Poirota, kde se švarný Travis na úprku z Nevady zčistajasna zjeví na svým Harleji v Itálii na zámečku utopenym v mlze, jak někde na blatech. Úplně jsem si vzpomněl na jeden díl NEUVĚŘITELNÝCH HISTOREK, kde Palin parodoval klasickou anglickou krimi storkou o zámečku, kde všichni se sebou něco měli a všichni se zabíjeli až zbyl jen jeden. Má to jistou specifickou atmosféru, to jo, ale rozhodně to není zábavný akčňák s prvkama erotiky, jak by mohl napovídat poster či galerie a v sekci podivných krimi thrillerů už bylo taky asi milion lepších filmů.

Rváč (1983) (TV film)

Maximálně průměrné televizní drama, kterému podráží nohy, že v ranku boxerských filmů bylo natočeno několik zásadních klenotů kinematografie a tohle je jen poloamatérský přílepek, který opakuje zaběhnuté principy těchto snímků, ale v opoznání horší formě. Je tedy fakt, že tady se boxuje na okresní a krajské amatérské úrovni, no a Rocky byl mistr světa že jo, takže to tak nějak sedí.

Sedm slavných gladiátorů (1983)

Sběratelům doporučuji při případné projekci vynechat strašlivou kopii s českým dabingem, která mezi námi koluje. Příšerný obraz a zvuk, kde již tak strašný a ještě pouze občasný jednohlas není prakticky slyšet. Ve filmu se zas tolik nemluví a jeho již tak pochybnou kvalitu zmíněná kopie ještě sníží. Za mě na jednu stranu docela zábavný snímek, kde Ferrigno vrhá polystyrénové kameny a jeho soudruh Goliáš mlátí bandity gumovou palicí, na druhou stranu zrovna od dvojky Mattei & Fragasso bych asi čekal trochu větší maso.