Četníci z Luhačovic - Bestie (2017) (epizoda)

Vynikající epizoda! Úžasná atmosféra, která by se dala krájet a geniální vyšetřovací metoda vysloužily seriálu prvních pět hvězdiček. I přes to, že zápletka s vykleštěním zase sloužila jako vata a i tentokrát byla naprosto zbytečná, alespoň nebyla vůbec nijak rušivá. Konečně jsem se taky dočkala epizody, kdy se neřešily žádná soukromá dramata a tvůrci také konečně upustili od snahy udělat z Četníků z Luhačovic komedii. Obávám se, že takto vyjímečná bude pouze tato epizoda, ale i tak doufám, že se zbylé díly budou pod vedením postavy Pavla Zedníčka vyvíjet alespoň v podobném duchu.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2021)

Na plných pět hvězdiček Prvok asi není, hlavním důvodem je ale jednoduše pouze a jenom to, že knížka je vždycky lepší. Kdybych předlohu Patrika Hartla nikdy nečetla, situace ve filmu by mě rozesmály právě tak jako při čtení knihy, takže věřím, že bych přidala i pomyslnou šestou hvězdičku. Jenže já jsem knížku četla, a to rovnou dvakrát. I přesto, že vím, že celá kniha by se do filmu nevešla, důležité informace a poznámky mi ve filmovém zpracování rozhodně chyběly, nakonec i výsledná pointa s třetím úkolem musela být jasná pouze čtenáři. Spousta vynechaných a občas přeházených dějových linek mě ze začátku vcelku mátla, věřím ale, že s dalším shlédnutím mi to už takový problém dělat nebude. Asi ze všeho nejvíc mi pak ve filmu scházela scéna se Šampónem ve vaně, kdy mu zazvoní telefon, na kterou jsem se vyloženě těšila. Celkově mi film přišel hrozně dějově uspěchaný, ale ve finále mi to požitek nezkazilo. Už jen to herecké obsazení byla naprostá bomba, čtveřice hlavních hrdinů k hercům dokonale seděla, jako by role byly opravdu psány pro všechny čtyři na tělo. Nesmím pak zapomenou vypíchnout Kryštofa Hádka a Jiřího Mádla v roli gayů, což mě velmi příjemně překvapilo a hlavně dokonale pobavilo. A i přesto, že jsem věděla, co se bude ve filmu odehrávat, královsky jsem se bavila po celou dobu. Proto nemůžu jinak než napařit všech pět hvězdiček. Oproti těm "hovnům", co se dnes točí, je to vynikající komedie, ke které se budu velmi ráda vracet.

Černé zrcadlo - Smithereens (2019) (epizoda)

I přes to, že to není typická epizoda pro Black Mirror, stejně nemůžu jinak než hodnotit pěti hvězdičkama. A jo, jasně, je to i kvůli Andrewovi, protože Smithereens znovu není typická Black Mirror epizoda, kde by hrály hlavní roli technologie budoucnosti. Závěrečná pointa byla ale ve finále tak silná, že mě donutí brečet pokaždé, když epizodu vidím. Navíc mi připomíná epizodu Shut up and Dance a i právě proto nemůžu hodnotit jinak.

Proč? 13x proto - Maturita (2020) (epizoda)

Krásné uzavření celého seriálu, i přesto, že jsem půlku více méně probrečela. Ne všechno dopadlo tak, jak bych si představovala, ale ve finále si nemůžu stěžovat. Nevěřím, že to říkám, ale budou mi chybět. Všichni.

Proč? 13x proto - Ples (2020) (epizoda)

Krásná, sice až nechutně přeslazená, ale nádherná epizoda. Zase mám pocit, že se dívám na 13 Reasons Why a ne na nějaký psycho paskvil. Až mě slza občas ukápla.

Proč? 13x proto - Ať mrtví pohřbívají svoje mrtvé (2019) (epizoda)

No do prdele! Tak to jsem nečekala. Luxusní, totálně luxusní závěr! Tato řada bylo o sto stupňů lepší jak ta předchozí, a to i přes to, že Ani je ta nejotravnější postava která se kdy v kterém seriálu objevila a i přesto, že některé části byly fakt příšerné. Líbí se mi, že i když se tvůrci snažili udělat z naprosto zkažených lidí rádoby svatoušky, kteří za toi vlastně podle některých nemohli, nakonec přece jenom dostali to, co si zasloužili. Skvělé překvapení, šest hvězdiček.

Proč? 13x proto - A pak se strhla mela (2019) (epizoda)

Sice to byla epizoda plná motivačních keců, ale to mi překvapivě tentokrát vůbec nevadilo. Super vývoj děje, ta scéna s "I am a survivor" mi asi v hlavě zůstane ještě dlouho. Ještě teď mám husí kůži.

Proč? 13x proto - Pár věcí, které jsem ti neřekla (2019) (epizoda)

Konečně se něco dělo více méně skoro celý díl. Stále mi sice nesedí proměna Bryce - ano, pro seriál je to ideální, ale takto to bohužel v reálném životě prostě nechodí. Přiznávám ale, že ve finále se z jeho postavy opravdu vyklubal člověk, který se opravdu chtěl změnit. Záměr tvůrců smozřejmě chápu, nejdřív ho zabijou, a všichni mají radost, nakonec ho ale všichni oplakávají i přes to, jaké neskutečné hovado to v prvních dvou sériích bylo. Celkově se ale jednalo o luxusní díl se skvělým vývojem. Teda až na tu zvědavou p*ču Ani, ale tentokrát naštěstí moc prostoru nedostala.

Proč? 13x proto - Rozzlobený, mladý a muž (2019) (epizoda)

Sice dávám pět hvězdiček, protože je to zatím nejlepší epizoda z celé série, ve finále je to ale asi jenom čtyři a půl. Scény s Ani oficiálně přeskakuju, takže to momentálně nehodnotím vůbec, jinak bych všem epizodám musela dávat odpad ... Dějová linka Tylera se ale v poslední době dokonale vyvíjí, jde vidět, že většina z diváků absolutně netuší, čím si jeho postava prošla ... Já to vím, a taky právě proto s Tylerem dokonale soucítím. Vývoj jeho postavy je skvělý, přiznání, k čemu zbraň potřeboval mě rozbrečelo jako dítě. Tento seriál se opravdu umí věnovat určitým tématům naprosto dokonale, svým zpracováním a zbytečným odbíháním od tématu to ale dokonale kazí :(

Proč? 13x proto - Krabice polaroidů (2018) (epizoda)

Zatím nejlepší díl celé druhé série. Hannah se naštěstí neobjevuje až tak často, každá scéna měla svoje a snad poprvé se události první série nevylučují s tou druhou. Závěr skvělý.