Ztracená brána (2012) (seriál)

I přes to, že je tato trilogie docela slabší než první, dostala mě úplně stejně. Tvůrci si na příběhu dali znovu záležet a ve stejném tempu jako první trilogii dotáhli příběh až do konce. I Ztracená brána je napínavá a zajímavá a její závěr je ještě mystičtější než závěr Ďáblovy lsti ... Samozřejmě i tady se našly situace, kdy se mi zdálo, že se tvůrci možná nechali trošku unést, a bohužel jich tady bylo ještě o trochu víc než v původní trilogii. Kvůli tomu jsem taky nejdřív uvažovala mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami, ale nakonec jsem zvolila pět hvězdiček, protože přece je to 'jen' volné pokračování a s prvním příběhem nemá skoro nic společného, ale i proto, že jsem byla stejně napjatá a zvědavá na rozluštění 'záhady' stejně jako při prvním díle. A taky protože mě návrat Ivana Trojana, Jiřího Dvořáka a Aňi Geislerové opravdu hodně potěšil.

Ztraceni v Mnichově (2015)

Čekala jsem všechno, ale rozhodně jsem nepočítala s tím, že se Ztraceni v Mnichově převrhne do filmu typu Polski film ... A to naprosto stejně. Ze začátku jsem se u filmu dobře bavila, když se ale ukázaly "pravé karty filmu", byla jsem docela zklamaná. Za normálních okolností bych hodnotila jednou až dvěma hvězdičkama, ale díky předchozím zkušenostem jsem ve filmu zkusila najít něco, díky čemu bych tvůrce a jejich záměr pochopila. Nakonec se mi to přece jenom podařilo, koneckonců jsem se u filmu dobře pobavila a myšlenka o Mnichovské dohodě mi ve finále přišla docela zajímavá. Proto prozatím hodnotím průměrem, ale k filmu se určitě vrátím, protože tento typ filmů se mi docela těžce hodnotí pouze po jednom shlédnutí.

Zvrhlá biologie (2008)

Po shlédnutí tohoto filmu mě napadá jediná otázka ... Jak mohl někdo něco takového vymyslet a ještě k tomu natočit?! Musím teda říct, že mě film opravdu hodně pobavil ... Jak svým rádoby příběhem, tak i zpracováním. I v roce 1980 by si dokázali s replikama pohrát víc než v tomto filmu! Každopádně konec mě fakt dostal, to jsem fakt nevěděla, jestli se mám smíchy válet po zemi nebo uvažovat o rozumu tvůrců filmu. Film je to opravdu příšerný, ale vzhledem k tomu, že mě vůbec nenudil a ještě navíc dobře pobavil, hvězdičku si určitě zaslouží.

Žáby bez jazyka (2020)

Na Žáby bez jazyka jsem se těšila do té doby, než jsem zjistila, že se jedná o experimentální surrealisticko-impresionistický film. Nemám ráda filmy, které nemají ani hlavu, ani patu, nebo které si divák musí z větší části domýšlet. Čím víc jsem si četla recenze a komentáře zde na ČSFD, tím méň se mě chtělo film vidět. Lockdown byl ale tak dlouhý, že když otevřeli kina, okamžitě a bez váhání jsem si lístek na Žáby bez jazyka koupila, a to dokonce s vědomím, že se budu z kina odcházet naštvaná a absolutně zmatené. Jakým překvapením pro mě ale bylo, že film přece jenom nějaký ten příběh má, a i přes to, že občas logika opravdu letěla komínem a celkově film nedává smysl, Žáby bez jazyka mě zaujaly natolik, že jsem se nestihla nudit. Netvrdím, že film nemá spousty podivných scén, po přečtení některých recenzí jsem je ale očekávala o hodně horší. O nižším hodnocení, než je průměr, jsem začala přemýšlet ve chvíli, kdy - SPOILER!! se z Jaroslava stala žena. Od té chvíle nedávalo logiku opravdu vůbec nic. Nakonec ale proč ne. Žáby bez jazyka jsou opravdu hodně odvážným filmem, který rozhodně není pro každého. Když se to ale docela líbilo i mě, tak náročnému a vybíravému diváku, který surrealismus a jemu podobné experimenty vyloženě nenávidí, myslím, že si film průměrné hodnocení opravdu zaslouží. Možná, že kdybych nečetla všechny ty recenze a kdybych nestrávila skoro rok bez kina, bych hodnotila jinak.V žádném případě ale nesmím opomenout vynikající herecké výkony jak Jardy Plesla, tak Reginy Rázlové i všech ostatních neherců. Jarda znovu předvedl dokonalý herecký koncert, na který nezapomenu ještě hodně dlouho.

Ženy, které nenávidí muže (2012) (TV film)

Příjemná kriminálka, která ale postrádá napětí a drama, nehledě na to, že každý divák musel vraha odhalit téměř okamžitě. Sice to nejsou úplné čtyři hvězdičky, ale myslím, že si film přece jenom zaslouží lepší hodnocení, proto jsem se přiklonila k vyššímu hodnocení. Nejvíc asi zklamal konec, od kterého jsem čekala daleko víc. Pohodová atmosféra u kriminálek prostě nefunguje.

Život a doba soudce A. K. (2014) (seriál)

Už z trailerů v televizi mě seriál hodně zaujal a nemohla jsem se dočkat, až ho začnou vysílat. První díl mě dokonale očaroval, nemohla jsem se dočkat dalších dílů. Prostředí soudní síně je velmi dobrý námět, který byl v tomto případě výborně zpracovaný. Každý z případů byl něčím přínosný, teda aspoň pro mě určitě. Trošku škoda bylo to, že závěry byly dělané spíš pro diváka, než podle skutečnosti a po čtyřech dílech se už od začátku dalo odhadnout, kdo spor nakonec vyhraje. Každopádně to ale seriálu nijak neublížilo. Další kladnou stránkou seriálu byly vedlejší příběhy, kterých bylo opravdu hodně. Jediné, co k tomuto seriálu můžu ještě dodat je to, že vzhledem k otevřenému konci doufám, že se v televizi brzy vyskytne druhá řada toho skvělého seriálu.

Život a doba soudce A. K. - Bílý svině (2017) (epizoda)

Kdyby tvůrci věnovali tolik snahy do propracování příběhu, tak jako to dělali v první řadě, než aby se soustředili na více méně naprosto ubohou a amatérskou otevírací scénu se rvačkou, udělali by daleko líp. Vtip se vytratil, popřípadě se snížil až do trapnosti. Vedlejší příběhy se stále nijak nerozjíždí, spíš nudí a ruší plynulost seriálu. Dvě hvězdičky za soudní proces, za zbytek sotva půlku ... Být tento díl ve stylu první řady, věřím, že bych hodnotila i pěti, protože námět to byl opravdu skvělý.

Život a doba soudce A. K. - Konec hry (2017) (epizoda)

Paradoxně nejlepší díl celé série. I přes to, že jsem se neustále dožadovala kvality první řady seriálu, ve které by byl takový závěr absolutně nepřijatelný, musím se přiznat, že mě jako úplně jediný díl v podstatě bavil od začátku až do konce. Pořád se nedokážu srovnat s tím, že z výborného seriálu ze soudního prostředí udělali podprůměrnou kriminálku okořeněnou soudním procesem, uznávám ale, že v tomto případě by mě další soudní proces asi unudil k smrti. Hvězdička navíc za poslední případ advokáta Fialy, který mě vyloženě potěšil. Ne vždy ti na oko největší "nepřátelé" musí být opravdu nepřáteli ... Celkově mě samotný závěr série opravdu hodně překvapil a ve finále jsem byla s uzavřením děje spokojená, a i když bych na konci první řady ani ve snu netušila, že bych to někdy řekla, opravdu doufám, že do další řady se už tvůrci nepustí.

Život a doba soudce A. K. - Láska (2017) (epizoda)

Absolutní zklamání. Oproti první sérii obrovský propad. Vždyť na první řadě bylo zajímavé právě to, že se divák postupně s případem seznamoval, rozhodoval se, ke které straně se přikloní a nakonec si s napětím poslechl rozsudek. A tohle?! Rádoby kriminálka, která nám ukáže úplně všechno, takže divák už jen nečinně přihlíží na nudný děj, který má ještě navíc tak "zprzněný" rozsudek?! Kam se podělo to kouzlo vcítit se do Adama Klose? ... Zatím hodnotím průměrem, uvidím, kterým směrem se bude ubírat další díl, ještě možná půjdu s hodnocením dolů.

Život a doba soudce A. K. - Plán (2017) (epizoda)

O něco lepší než předchozí díl, v porovnání s první řadou ale obyčejný průměr. Námět sice nebyl nijak špatný, pořád se ale nemůžu dostat přes to, že je tato druhá řada zbytečný paskvil mezi hodně průměrnou kriminálkou, která je lehce "okořeněná" soudním řízením. Vedlejší příběhy zatím nijak nezaujaly.