Amélie z Montmartru (2001)

Nejroztomilejší holčina filmového plátna, díky Amélii moje nálada zažila exponencionální růst. Film plný optimismu, milého humoru, kulišáckého úsměvu a 32 souložících párů (nebo tak nějak), poměrně srdcová záležitost.

Babí léto (2001)

Stáří je období, kterého se většina bojíme a nechceme aby přišlo. Bohužel se mu nikdo nevyhneme, ať se snažíme sebe víc. Pravda je taková, že poslední etapa lidského života by měla být maximálně důstojná v rámcí možností, ať už psychických nebo těch konstitučních. Tento film je jen důkazem toho, že by se stáří mělo brát s nadhledem a s humorem, trochu se vyblbnout. Jinak to snad ani nejde, umřít v depresích a v nevrlosti je dosti strašná představa. Základem je si stáří nepřipouštět, tak jak Vlastimil Brodský, postoj Stely Zázvorkové nechápu, zařizovat si hrob, přemýšlet co si nechám napsat na parte, nevím, ale takovými věcmi se doufám nikdy zabývat nebudu.

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Je jasné, že vynaložené peníze nebyly zbytečnou investicí. Každý díl se zabývá něčím jiným, přesto jsou všechny na vysoké úrovni. Dívák tak může být svědkem nefalšovaného amerického výcviku nebo zděšeným pohledem vojáků, kteří osvobodí koncentrační tábor. Jinak se většina děje samozřejmě odehrává na západní frontě a líčí postup jednotek napříč Francií a Německem. Vše končí budoucností hlavních a především přeživších hrdinů. V každém díle je jiný hlavní hrdina, ve všech dílech jsou věrohodně vylíčeny válečné útrapy, je kladen značný důraz na psychiku vojáků. Celkově vzato je to pětihvězdičková práce.

Bulšit (2001)

Když jsem to viděl poprvé, tak jsem se u toho strašně smál, ale když jsem to viděl podruhé, tak jsem se neskutečně nudil....Kde se stala chyba, jak je to možné. A pak jsem si uvědomil, že při prvním shlédnutí jsem byl o pár let mladší, táhlo mi tak na sedmnáct let, končila puberta, začínala adolescence. Díval jsem se na to s kamarády stejného věku. Z toho lze usoudit, že v takové situaci se člověk dokáže smát čemukoliv, co je jen trochu necudné nebo nechutné. Ale dnes, jsem už přeci jen o něco kritičtější a poněkuď náročnější, co se týká takovýchto komedií.

Co horšího se může stát? (2001)

Ne že bych se vyloženě nudil, vlastně jsem se i docela smál, ale je to naprostá absurdita. Vyloženě mě naštval ten pitomý, přiteplený rádoby detektiv se třemi biščonky. Tenhleten prapodivný vyšetřovatel mě natolik prudil, že strhávám hodnocení o nějakých patnáct procent. A další věc. Jestli se v Americe, takhle beztrestně a snadno krade ve velkém, tak pak jsem jenom rád, že tam nebydlím.

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Realistický pohled do válečné zóny, poukazuje na fakt, že žádný voják není hrdinou, ale jen člověkem, který v takových situacích nemá ani zdaleka vyháno. A ta scéna, když černý jestřáb padá k zemi, tak ta stála za to.

Déšť (2001)

Velmi nezvyklý film. Místy jsem pochyboval jestli se nacházíme na planetě Zemi. Mysteriózní atmosférů přírodních scenérii podtrhává plejáda zpomalených záběrů. Barvitý počin od začátku až do konce. Závěr fimu je značně depresivní, nic co bych doporučoval pouštět dětem na dobrou noc.

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Knížku mám moc rád, a tak jsem byl zvědavý jestli budu mít stejný pocit i z filmu. Nestalo se tak úplně doslova, jako kniha to není, ale vidět ty čarodějnické příběhy na filmovém plátně je přinejmenším příjemné. Tenhle čarodějnický svět na mě zapůsobil a to i přesto, že první díl je docela dětinský.Má to svoje kouzlo.

Konference ve Wannsee (2001) (TV film)

Na této konferenci se oficiálně schválil holocaust, Třetí říše se tak navždy zapsala do dějin černým písmem. Je opravdu neuvěřitelné a zarážející, že k zahájení masové likvidace Židů stačily dvě, možná tři hodinky rokování u stolu. Jednou odpoledne se zkrátka sešli tehdejší špičky Nacistů a s konečnou platností rozhodli. Nutno podotknout, že ve skutečnosti již dávno bylo rozhodnuto, genocida již dávno probíhala. Na této konferenci se především dohodla koordinace mezi různými nacistickými ministerstvy a úřady, genocida získala oficiální podobu. Zvěrstva páchaná v koncentračních táborech nepotřebují příliš komentovat, plány Třetí říše v tomto ohledu šli ještě dál. Konečný počet obětí měl být znatelně vyšší než uskutečněných 6 miliónů. Podle původních prognóz mělo být zlikvidováno až 11 milonů Židů!!