Shrek (2001)

Tak tomuhle se říká moderní pohádka. Hlavní hrdinou není žádný krásný princ, ale ošklivý zlobr a princezna taky není jen tak normální princezna....Na poprvé rozhodně velmi překvapí, rozesměje a potěší, myslím si každého, nehledě na to, kolik vám je let.

Slez ze stromu (2001)

Ano opravdu pocházíme z opic. Já jsem se velmi pobavil, přišlo mi to velmi příjemně a neotřele vtipné.

Svět podle Prota (2001)

Byl to blázen, nebyl to blázen, byl mimozemšťan nebo nebyl. Dodnes nevím, a když už to vypadá, že je opravdu z jiné planety, tak nakonec výjde najevo, že není, aby na úplný závěr všechno zkončilo tak, že vlastně...???..., ať si lámu hlavu jak chci, tak těžko říct odkud je. Co ale vím určitě, je to, že na K-PAX bych se díky Kevinu Spaceymu chtěl určitě podívat. Ta planeta je podle jeho barvitého popisu naprosto jedinečná,hlavně svým přístupem k rozmnožování...

Zatracená noční dřina (2001)

Hodně se mi to vrylo do paměti. Tohle je originální nápad, někteří lidé zkrátka pracují v noci. Je to jedna z možností jak vyčnívat z davu, jak do něho nezapadnout, jak se od něho odlišovat. A tahle varianta mi nepřipadá vůbec spatná. Práce v noci má něco do sebe. Jak jsem sám letos zakusil. Jistě po ránu jde člověk z práce s trochu otupělými smysly, ale co. Taky mi to něco říká, parta lidí, která si povídá o všem možném, na první pohled to vypadá jako by to byli dobří přátelé, ale asi to tak horké s tím přátelstvím nebude. Když se neznají ani jménem. Pak mě taky zaujala ta podivnost vztahu hlavního hrdiny a jeho přítelkyně. Nevidět jí tak dlouho a při tom s ním sdílet stejný byt, páni to je vztah. Jo a závěr také nebyl k zahození. Taková hodně zajímavá a zvláštní komedie, rád bych se na ní podíval znova.

Bídníci (2000) (seriál)

Rozhodně zajímavé ztvárnění Bídníků, v čele s herci světového formátu. Především pak výkon Johna Malkoviche stojí za pozornost. V jeho podání je policista Javert opravdu slizoun světového formátu.

Cesta z města (2000)

Příjemný film se správným myslivcem, dost typickou venkovskou rodinou a se skvělou písničkou, která začíná slovy, jdou dva skřítci lesem, mechem, trávou, vřesem...Venkov má jistě něco do sebe, a kdo na něm nikdy nebyl o dost přišel.

Gladiátor (2000)

Gladiátora jednoznačně považuji za nejlepší hoolywoodský film inspirovaný antickým světem. Velkofilm, který mně nabídnul jen samá pozitiva. Parádní soundtrack, přitažlivý vizuál, svižně odsejpající příběh. Nezapomenutelná počáteční bitva s barbary, charismatický až heroický Maximus, nespravedlivý a tragický osud rodiny našeho Maxima. A především následná pomsta, spočívající v kosení kolegů v areně, vedoucí až na samotný gladiátroský Olymp, tedy do římského kolosea. Jediným mínusem tak zůstává smrt Olivera Reeda během natáčení.

Charlieho andílci (2000)

Na to se dá říct jediné, kdyby v tomto filmu nehrály ony tři pěkné slečny, tak by to bylo o ničem. Hlavně proto ty tři hvězdičky :) .

Jak to chodí u hrochů (2000) (seriál) odpad!

Ostuda českého večerníčku. Prachsprostý nesmysl. Žvatlání, patlání, broukání a hatmatilka na entou.

Klub sráčů (2000)

Paul Bulva na plac!!!! Kozy, kozy...když chceš být nebo alespoň vědět, co je to slovo out, pak si myslím není lepší příklad než tahle komedie. Lépe řečeno nechutná komedie, ještě lépe velmi nechutná komedie a úplně nejlépe zvrhlá a nechutná komedie. Ale co, je to fakt sranda. Pravda je ale ta, že už je to nějaký ten pátek zpátky, co jsem to viděl, tak je dost možné, že by mi to nyní přišlo jako zvrhlá a nechutná tragedie...těžko říct.