Bumerang (1996)

Lágry byly nepochopitelným zločinem tehdejší doby. A v tomto filmu je, řekl bych, jeden z takových lágrů velmi věrohodně vylíčen. Pokud se chcete dozvědět více o výkonu vězeňství v dobách které nikomu nechybí, pak máte jedinečnou možnost.

Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

Krásné a vtipné, zejména místy morbidní humor je perfektní. Puls je věcí přeceněnou.

Wall Street (1987)

Burza, akcie a všechny ty indexy a čísílka mi nic neříkají a přesto jsem se bavil. Asi je to tím, že ve filmu nejde jen o ekonomiku, ale především o peníze jako takové (tomu rozumím) a hlavně o touhu mladíka zbohatnout. Skvělý zážitek umocňuje bezpáteřní parchant v podání Michaela Douglase.

Kurýr (2002)

Solidní filmová podívaná protkaná akčními scénami od začátku do konce. Qi Shu je kost.

Konference ve Wannsee (2001) (TV film)

Na této konferenci se oficiálně schválil holocaust, Třetí říše se tak navždy zapsala do dějin černým písmem. Je opravdu neuvěřitelné a zarážející, že k zahájení masové likvidace Židů stačily dvě, možná tři hodinky rokování u stolu. Jednou odpoledne se zkrátka sešli tehdejší špičky Nacistů a s konečnou platností rozhodli. Nutno podotknout, že ve skutečnosti již dávno bylo rozhodnuto, genocida již dávno probíhala. Na této konferenci se především dohodla koordinace mezi různými nacistickými ministerstvy a úřady, genocida získala oficiální podobu. Zvěrstva páchaná v koncentračních táborech nepotřebují příliš komentovat, plány Třetí říše v tomto ohledu šli ještě dál. Konečný počet obětí měl být znatelně vyšší než uskutečněných 6 miliónů. Podle původních prognóz mělo být zlikvidováno až 11 milonů Židů!!

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Světlo je poraženo, ať žije temno. Triky a hudební doprovod tradičně skvělý, především pak melodie Battle of Heroes. Imperátor je opravdu famózní zmetek. Rozkaz 66 a melodii Anakin´s Betraial, považuji za nejtragičtější a nejemocionálnější scénu Hvězdných válek jako celku. Začátek Epizody III přitom působí zcela nevinně. Anakin s Obi Wanem úspěšně splní další z mnoha misí v Klonových válkách a po zásluze jsou pochváleni. Láska Anakina a Padmé si v utajení vesele kvete dál. Pak ale přichází na scénu noční můra. Příběh se začíná lámat a vy začínáte chápat, že pohádka pomalu končí. Senátor postupně odhaluje svoji skrytou identitu. Anakinův vzrůstající strach o svoji lásku ho neodvratně přivádí k temné straně (neboť strach vede k nenávisti, nenávist k bolesti, bolest vede k utrpení). Cesta budování galaktického impéria započala. Co dodat, skvělé zakončení nové trilogie a ještě lepší spojnice mezi novými a starými Star Wars.

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Republikou zmítají nepokoje, blízká na temné časy. Jar Jar byl odklizen někam do pozadí (ještě že tak). Příběh nabírá na obrátkách a půda pro epizodu III se začíná pomalu, ale jistě rýsovat. Velmi mě potěšil Yoda v akci (na 800 let, opravdu válí), nahlédnutí do akademie Jedi taky oceňuji, a dvoustovka rytířů Jedi na Corusantu, v čele s Mace Windu, vůbec není k zahození.

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Tenhle díl je nejslabší z celé série. Připadá mi přehnaně dětský (pravda Anakin je malý chlapec, ale proč ten dementní Jar Jar Binks?!!). Ano Jar Jar mi opravdu leze na nervy, na druhou stranu mě potěšilo, kolik prostoru bylo věnováno řádu Jedi. Na nových epizodách je právě řád Jedi to nejlákavější. Jasně, Star Wars je značka, a tak bylo vidět, že Lucasovi, narozdíl od Watta, kredity stačí.

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (1983)

Kruh se uzavírá a z Luka se definitivně stává rytíř Jedi, navíc objevuje ztracenou sestru. Nejlepším momentem je bez debat finální souboj do kterého se zapojuje i samotný imperátor.

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

Nejlepší z původních epizod, možná i ze všech šesti dílů.. Impérium skutečně vrací úder, temná strana síly v rozpuku. Zatím to opravdu nevypadá na obnovení rovnováhy v Galaxii. Nejlepším momentem je souboj Luka s Vaderem a nejpřekvapivějším je zjištění, kdo je Lukův otec..im your father !!!