Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Dneska je polovina dubna a já tyhle historky z podsvětí viděl už nevím po kolikáte, opět jsem se nenudil. Když zavzpomínám na středoškolská léta, nemůžu zapomenout, jak jsme milovali celý film. Dokola si pouštěli tu scénu se Zedem ve sklepě, která je vynikající třešničkou na dortu.Ten monolog Marcelluse je tak senzační, že ho umím téměř nazpaměť. Pulp fiction také musím ocenit za to, že je to jeden z mála filmu, který působí skvěle jako celek, ale stejně tak si z něho můžete vybrat jednotlivé scény a stejně se nudit nebudete. Myslím si, že je přímo povinnost nezůstat pouze u jedné projekce..........když bych se měl pozastavit nad výkony herců, tak mě nenapadá nikdo kdo by byl slaším článkem a do filmu snad nezapadal. Travolta, Jackson, Thurman, Keitel, Rhames, Willis svoje postavy ztvárnili tak dokonale, že to rozum nebere............ Walken ve filmu stráví asi deset minut, ale rozhodně nezapomenutelných, scéna s hodinkami je jedna z těch nejlepších...dědečkovi zlaté hodinky, po té strastiplné cestě, zrovna leskem nezáří :).

Návrat do budoucnosti II (1989)

Návrat doktůrka a Martyho nezklamal a opět pobavil. Tentokrát opravdu nechybí budoucnost, což je skvělá novinka. A samozřejmě opět nechybí výlet do minulosti, který se v podstatě opakuje, tentokráte z třetího pohledu, a to je moc super. A jen tak mimochodem, Biff je odpornej zlej hajzl!!!!

Postřižiny (1980)

Opět další česká klasika, a když se řekne klasika znamená to nezapomenutelný zážitek. Postavy, které ztvárnili Magda Vašáriová, oba Hrušínští, Jaromír Hanzlík jsou nenapodobitelné a jedinečné. Ti co viděli tak vědí jak to myslím, a těm ostatním to nelze vysvětlit.

Pianista (2002)

Ono to mělo opravdu 150 minut?

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

A prsten nakonec přeci jen přicestoval k Hoře Osudu. Brilantní zakončení série na které jsem se těšil celou dobu, konec přesně takový jaký má být. Velkolepý, jedinečný a nezapomenutelný. Myslím si, že pan Tolkien by byl jistě s filmovým podáním jeho knihy nadmíru spokojen.

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Navázání více než velkolepé. Přibylo více akce a tajemných bytostí jako Entové, z jejich pochodu na Suronovu věž pořádně zamrazí. Bitva u Helmova žlebu je jedinečným a strhujícím zážitkem, jenž nemá obdoby, myslím že právě tohle je nejlepší bitva celé trilogie. Návart Gandalfa a jeho povýšení více než potěší.

Olověná vesta (1987)

Vietnam v podání stanleyho Kubricka působí jinak, naprosto originálně, tak to dokáže jen Kubrick, nevím v čem spočívalo jeho tajmeství. Výcvik se vryje do paměti na hodně dlouho dobu, protože je neskutečně tvrdý, si člověk rozmyslí jít do armády. A i část ve Veitnamu je velmi povedená, právě zde se dá nejlépe vykreslit psychika vojáků, a to Kubrick umí.

Neúplatní (1987)

Moje nejoblíbenější mafiánská historka. Tento příběh z dob Al Caponeho mě několikrát zcela pohltil a nepustil. Příjemně akční a svižná podívaná z které dýchá období prohybice jako z alkoholu líh.

Návrat do budoucnosti (1985)

Velmi zábavné hrátky s časovým kontinuem, jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec.