• Mysteriózní

Návrat do budoucnosti III (1990)

Tyhlety hrátky s časem byly vždycky moje oblíbené. Moc se líbila provázanost jednotlivých postav v různých časových rovinách, řešení všech možných problémů, které se na Martyho a Lloyda valí, sakra dobře tam v seděl M.J. Fox, na tu dobu byly k vidění hodně slušné triky. Je to originální, zábavné, má to šťávu, má to spád a já vždycky měl slabost pro Robertův styl - pro mě, jsou tyhle Návraty do budoucnosti ty z nejpovedenějších komedií všech dob, všechny díly hodnotím stejně - 90 %

Návrat do budoucnosti II (1989)

Návrat do budoucnosti (1985)

Ničitel Conan (1984)

Tady se nedá nic než souhlasit s většinou místních komentářů - kvalita šla rozhodně dolů, vytratila se ta barbarovská atmosféra, naopak přibilo spoustu nechtěných věcí - nekvalitní příběh, protivník bez charisma, málo akce. No sice je to ještě o malý kousíček lepší než tragická Rudá Sonja, ale víc než 45 % nedám.

Braindead - Živí mrtví (1992)

Hloupá splácanina plná slizu, kečupu a humusu tekoucí a lezoucí ze všech možných i nemožných otvorů. Dokážu pochopit, že se chtěl Jackson vyřádit a zablbnout si, ale že ten stejný člověk dokázal vytvořit kouzelnou Středozem, to mi hlava nebere - najsem asi dostatečně ujetej, abych to mohl vstřebat - Sorry Pete, beru to jako úlet, a dávám ti za tu sekačku 10 %

Dokonalá vražda (1998)

Lehoulince nadprůměrný thriller s dílny Andyho Davise, který se touhle plánovanou vraždičkou dostal do skupiny režiséru, kteří umí udělat aspoň 3 kvalitní kusy - Rybackovo Přepadení, Kimbleho Uprchlíkování a Douglasovo vraždění. Davis, když se zadaří, dokáže pracovat s napětím, jen tentokrát mohli mít tvůrci lepší ruku při castingu - Douglas bez připomínek - tyhle role všichvých křiváku jako by mu sedly na tělo, ale se vší úctou k Viggovi, on není nejlepší tváří ani hercem pro darebáka, no a Gwyneth a ty její věčně utrápené oči ... Nebýt toho splácaného zakončení, dal bych i víc, takhle jen 70 %.

Dokud nás smrt nerozdělí (2003)

Docela solidní komedie o tom, jak je nic netušící doktůrek vtažen do světa o kterém toho moc netuší. Zase jeden z těch nenáročných kusů, který pobaví, ale nic zvláštního nepřináší. Douglas se do těchle rolí skvěle hodí, možná by to mohl být nový směr pro jeho současnou upadající kariéru - 60 %.

A co Bob? (1991)

Asi jsem si chudáka Billa zařadil do škatulky herce bláznivých komedií, proto mě nejspíš tahle "komedie" absolutně neoslovila. Tenhle druh vyčpělého humoru, který mi nevyloudí na tváři víc než 2 mírné pootočení koutků nemůžu hodnotit víc než dvěmi hvězdami. - 35 %

Past (1999)

Takhle si představuju pohodovej film z chmatackého prostředí. Je tam od všecho trocha - napětí, akce, akorátní romantiky, a ten nevyrovnaný scénář zase vyváží charisma obou herců - Žádná převratná záležitost, prostě příjemná pohodička na víkendový večírek, když je venku hnusně - 70 %.

Liga výjimečných (2003)

Těžko věřit, že téhle blbině mohl propůjčit svoje jméno sir Connery. Vykrádá kde co, triky mizerné, a když ti gentlemani otevřou papuli, aby něco plácli, tak to stojí za to. No dokoukat to, byla fuška, i když jsem měl několikrát cukání - s odřenou ponorkou 30 %..

Časové pásmo bylo změněno