Favoritka (2018)

Řecký král bizáru moudře umírněn, aby jeho náklonnost k dekadentní nabubřelosti sloužila konečně příběhu a ne samoúčelnosti. Stylová lahůdka o prověřeném tématu s trojlístkem vrcholně manipulativních vagín.

FYRE: Největší večírek, co nikdy nebyl (2019)

Dokumentární pecka, která neskutečně zábavně odhaluje zákulisí monumentálního failu/podvodu a zároveň něco říká o generaci milleaniálů a snadnosti manipulace v době instagramové. Pití Evianu už nikdy nebude jako dřív.

Rozhovory s vrahem: Výpověď Teda Bundyho (2019) (seriál)

Mrazivý portrét, který má dostatek času na to být opravdu komplexní. Dokonalá přípravka na Berlingerův celovečerák s Efronem, jenž bude zjevně hodně vsázet na Bundyho charisma v kontrastu s odporností jeho činů.

Skleněný (2019)

Shy se vztyčenou hlavou, s ambicemi natolik velikášskými, že vedle nich nějaké Nekonečnoválky působí jako látka pro mateřskou školku (oh wait...). Ten film hodně důmyslně náplní jak pravidla všech dobrých trilogií, tak dříve ustanovenou sestavu motivů. Jasně, často jsou ambice větší než mozková kapacita, finále je imho i řemeslně slabší kvůli záměrné inklinaci ke komiksové druhořadosti (čtyřlístkovská variace na HYDRA/SHIELD), ale přesto mi výsledek přijde v jistém směru inspirativní a podnětný už za snahu to takhle zkusit. Je docela fascinující, že na jednu stranu lidi ukoukají dvacet Marvelovek, jejichž znalostí obhájí plochost jejich season finale, na druhou nestíhají usledovat tři filmy o celkem šesti postavách a jejich postojích. 7+/10

Všechno bude (2018)

80 minut se všemi festivalovými klišé současnosti. Bez ambic, nápadů. Hlavně aby se vydojily prachy z fondů. Mimo český marasmus zcela k ničemu.

Bumblebee (2018)

Zase nic nepochopili. Roky se nadává, že se do transformeřích filmů roubuje stupidní mytologie a nadbytečný lidský element, aby film nazvaný Bumblebee focus groups předělaly do Můj parťák brouk 8: With more explosions this time. Je kuriózní, že se film tváří, že je konečně pro fandy G1, když se v něm jen zase likvidují G1 favoriti (RIP Cliffjumpere!), na výjimky se nikdo nijak nejmenuje, zaporáci jsou designově nejmdlejší sériová výroba a strašně moc chybí cokoli, co by z filmu dělalo relevantní příspěvek do universa. ANO, jedná se o komornější film. Bohužel ale i plně schematický, strojově odvyprávěný a s až odpornou touhou tlačit na 80s nostalgii skrze popkulturní reference i dějové střípky. Opravdu nelze vymyslet nic lepšího než omšelou, zvraty a dějem čistě lobotomizovanou variaci na E.Tho mixnutého s Železným obrem a finálem totožným s Venomem? Btw. další z příspěvků k potenciálním diplomkám na téma stylistické sterility režisérů při přechodu k hrané tvorbě. Bezpohlavnost vládne tak, ze člověk ještě s láskou vzpomíná na Transky v časech Artuše. Čistě proto, že záplava bayhemu aspoň fascinovala svou bezbřehou absencí citu pro vyváženost, vkus a korektnost.

Aquaman (2018)

Film z ranku vypni, nebo budeš vypnut. Vizuálně neskutečný achievement, který pravděpodobně nemá v současnosti řemeslnou konkurenci a hrdě zadupává předchozí DC věci i cokoli od Marvelu. Vypravěčsky už je to mnohem horší a Aquaman je víceméně funkčně nefunkční slátanina všeho možného, kde se buď mluví v rádoby hláškách nebo kýčovitých proklamacích (chudák Nicole). Amber samozřejmě zralá na porno tape, Momoa užívá kariérní highlight. Wan totálně nezná míru, což je při přebujelé stopáži skoro na sanitku. Každopádně něco, co se nevidí každý den.

Mauglí - příběh džungle (2018)

Víc Kiplinga, víc svébytné vize. Ale Serkis jako režisér hlavně rytmicky a dramaticky úplně nestrhne. Každopádně sympatická alternativa k předžvýkaným Disneyho zpívánkám. 7/10.

Domestik (2018)

Prý český Aronofsky. No, bereme-li v potaz, že jsme národ zlodějského estébáka, který krade odkudkoli a kohokoli, jedná se vlastně o příhodné přirovnání. Domestik Aronofského vykrádá opravdu solidně, aniž by však dokázal replikovat schopnost pohltit a emocionálně skrze postavy a jejich pád ždímat. Čemuž se obvykle říká dobrá režie. Snahu o invenční snímání každopádně cením, stejně jako střih zvuku. Ale co s tím?

Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Colin, Elton a pak už nic. Digitálně odporná splácanina s neustále stejnou akcí, mizernou záporačkou, příběhem bez drajvu a Egertonem, který je tak zoufale nudný, že by to sám prostě nemohl utáhnout.