• Pohádka

Pravdivá romance (1993)

Hodně vydaření filmek , ale kdyby se ho Tarantino rozhodl režírovat sám, byl by i na 5 hvězdiček, takhle je to o něco slabší. Sice děj mi místy přijde, až moc přitažený za vlasy, ale to se dá od gangsterské romance čekat. Navíc Gary Oldmanovi, role záporáků sedí, opravdu jako poklice na hrnec. Vůbec si ho neumím představit v roli úplného klaďase. Brad Pitt, jako mimózní zhulenec na gauči, to byla opravdu třešnička na dortu. V těch scénách jsem propukala ve výbuchy smíchu.

Choking Hazard (2004)

Nevím, co na to říct. Jestli hanit, nebo chválit, přestože je to neskutečná opravdu neskutečná blbina, smála jsem se u toho jako dlouho ne. Nevím, jestli hanit rádoby inteligentní hlášky, nebo se jim jen hlasitě smát. Nevím, jestli se smát, nebo znechuceně brečet nad Dádou Patrasovou v tanku, která všechny zachrání. Tenhle film je pro mě jedním velkým NEVÍM. Nevím ani kolik dát hvězdiček jestli dvě, nebo tři. Dávám dvě, nevím proč. Nevím, asi bych měla začít hledat, na nějakém kurzu, smysl života. 26. 11. 2014 konečně viděno po druhé a musím tam mrdnout 5*, bo to byl nátěr.

Po hlavě... do prdele (2006) odpad!

Jestli byl tenhle film myšlen vážně, tak se svět opravdu zbláznil. Všechny jeho verze, bych přivázala k frisbee a snažila se ho odhodit někam do divočiny, kde už ho nikdy nikdo nenajde.

Vévodkyně (2008)

Co se kostýmů týče opravdu pastva pro oči, co se samotného filmu týče, už to taková pastva nebyla. Erotické scény na mě působily odpudivě a necitelně úplně všechny. Nejen první erotická scéna, která se nesla ryze v duchu: ,,Zavři oči a mysli na Anglii.“ Ale zavřít oči a myslet na Anglii, jsem chtěla během všech rádoby erotických scén, tak i během všech dialogů o lásce, ze kterých tvrdost a necitelnost jen čišila, až z toho mrazilo v zádech. Navíc Keira Knightley mi na takovou roli, přišla hrozně vychrtlá, nepůsobilo to na mě důvěryhodně z historického pohledu. Taková porcelánová panenka s velkou hlavičkou. Nevím, jestli se tvůrci rozhodli v tématu držet sešněrovaných konvencí té doby, ale tak odměřený a chladný film, jsem dlouho neviděla.

Se slovníkem v posteli (2003)

I když romantické filmy moc nemusím, tento kousek byl opravdu koukatelný. Sice bych z takového prostředí mnohem radši uvítala dokument i tak na mě film působil příjemně. Je pravda, že v posteli se člověk nejsnáze naučí jakýkoliv jazyk. :oD Většina komentujících zde hodnotila hereččina prsa, pěkná i já si na ně ráda počkala. :oD Na podruhé bych však film, ani její prsa, už vidět nemusela.

Kurz negativního myšlení (2006)

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů, přesně podle mého gusta. Stejně jako Geirr, nemám ráda přehnaně pozitivní lidi s věčným americkým úsměvem, kteří mají svůj křečovitě pozitivní úsměv, děj se, co děj. Navíc mám ráda severské filmy, vždycky na mě působí opravdově a syrově. Tento film má hodně jadrný styl a o hodně jadrnější vyjadřování, než na jaké jsme v našich končinách zvyklí, ale právě to jej dělá jedinečným, působí pak neuhlazeně a opravdově, tu opravdovost, která je z tohoto filmu cítit, mám hrozně ráda. Kurz negativního myšlení je revolta vůči většinové společnosti, která nám diktuje být pozitivní za všech okolností, ale kdo určuje, zda být pozitivní je opravdu ta lepší možnost. Negativní člověk nic neskrývá, ale pozitivní lidé se mohou přetvařovat. Proč být pozitivní ve chvíli, když se nám život rozsypal. Je lepší vypít pohár hořkosti, až do dna, a pak se přenést dál.

Protektor (2009)

Když jsem film Protektor viděla poprvé, znechuceně jsem ho po 10 minutách vypnula. Nechtěla jsem si kazit sentiment, který na mě dýchá při sledování starých filmů. Protektor se mi vůbec nelíbil po vizuální stránce, přišlo mi to moc umělé a moc moderní. Po nějaké době se mi do ruky dostal znovu a já jsem ho shlédla celý a úplně jsem na něj změnila názor o 100%. Velmi zajímavé téma, jak se z manžela, až přehnaně zahleděného do své ženy, který na ni žárlí, kudy chodí, stane pravý opak. Jak se z lásky, jako mávnutím kouzelného proutku stane opovrhování. Z vychloubání se krásnou ženou stud, aby je na veřejnosti nikdo neviděl spolu. Důležitost neposkvrněné kariéry a strach o vlastní osobu, který je důležitější než soucit s druhými. Další skvělý film na téma fašististické propagandy o nadřazenosti a podřazenosti ras. Která dokázala rozdělit do té doby milující se filmové manžele. Skvělý námět, skvělý film se vším všudy.

Okamžik vzkříšení (2008)

Podle mého názoru výborně zpracovaný film se zajímavým tématem. Hlavní postava byla jak výborně napsaná, tak výborně zahraná. Jeff Goldblum dokázal vystihnout rozpolcenost mezi duševní nemocí postavy a mezi mistrovským uměním této postavy manipulovat s druhými lidmi a podmanit si je. Od začátku filmu jsem měla zvláštní pocit, který se mě držel, až do konce filmu. Prostě se mi tento film, nějak dostal pod kůži. To se mi u mnoha filmů nestává.

Terkel má problém (2004)

Při sledování tohoto animáku, jsem celou dobu myslela na to, že tvůrci opravdu dobře vystihli pubertu. To jak jsou pro nás v té době všichni a všechno trapní, jak nechceme na venek projevovat city-drsňáci, kteří si tajně brečí do polštáře, jak je pro nás prozatím důležitější přátelství, než láska a jak si v tomto období dobíráme opačné pohlaví. Opravdu výborně zpracovaný animák, který mě sentimentálně přenesl na 77 minut, zpět do puberty.

Mechanický pomeranč (1971)

Film svojí kontroverzností předběhl dobu, ve které byl natočen, o hodně let. V době kdy většina režiséru točila jednu komedii za druhou, musel být tento film odvážným počinem. Skvělý herecký výkon Malcolma McDowella.