Černá punčocha (1986)

Rok po spartakiádním vrahovi šel do kina film o sériovém vrahovi žen, což byla asi bomba na tehdejší dobu, ale dneska mi to přijde víc směšné než nervydrásající. Příliš ploché, bez hlubší psychologie, dost naivní a ten motiv, že pan krejčí vraždí ženský, protože ho v práci mladý hezký holky rozčilujou, to je asi vedle teatrálních výrazů maniaka nejslabší místo tohoto bijáku.

Sydney Chaplin – ve stínu bratra (2017)

Nevěděl jsem, že Chaplin měl bratra, který byl i úspěšný ve filmovém průmyslu nejen vedle něj, ale že by o něm měl být po sto letech celý dokument? Více než o nějakém dnes neznámém komikovi byl tenhle dokument solidní dobovou sondou s nahlédnutím do tehdejší filmové tvorby jinak mne osud Charlieho bratra nijak neoslnil..

V rannej hmle (1990)

Jiří Schmitzer jako bratislavský policajt, který vyšetřuje vraždy, z kterých ho všichni podezřívají. Na svou dobu syrové, thrillerové s fajn hororovou atmosférou, která je přesvědčivější než u jiných vražd žen ve filmu Černá punčocha (1986).  Jako perlička je Hapkova hudba, kterou později šoupnul do Copak je to za vojáka... (1987).

Major Grom: Morový doktor (2021)

Major Igor Grom v bekovce pátrá v Petrohradu po maskovaném samozvaném vykonavateli spravedlnosti. Kdybych přivřel oči, tak bych skoro řekl, že to je běžný americký blockbuster dle nějakého komiksu, ale ono to je ruský. Překvapivě se to snaží být svěží, vtipné, akční, velmi výpravné a po technické stránce velmi dospělé a ono to občas funguje velmi dobře. Škoda přepálené stopáže, malé originality a tak nějak klišovité šablony scénáře. ( jako ten Osborn ze Spidermana je tam jak vyšitej ), Taky mne pobavila ta závěrečná myšlenka: " neubližujte zkorumpovaným elitám, taky mají děti " ... do scénáře zasahoval snad sám Vladimír Vladimirovič.

Greenland: Poslední úkryt (2020)

Na zemi se řítí asteroid a Gerard Butler byl vládou vybrán, že se se svou rodinou může ukrýt do posledního úkrytu. Klasický katastrofický film, který se dá, ale pocit, že už to tu bylo tisíckrát, tak ten je jistý, mně to evokovalo nejvíc trochu vymazlenější Drtivý dopad (1998). Jako nenáročná svižná oddechovka za slabší tři hvězdy.

Lansky: Příběh mafie (2021)

Sam Worthington jako novinář, který píše biografickou knihu jednoho z legendárních mafiánů Mayera Lanskyho v podání Harveye Keitela, který mu odvypráví život přehraný retrospektivně. Téma z kterého se dalo vytřískat hodně, ale mně to celé připadalo jako hraný dokument, přičemž paradoxně ta komorní konverzační část ze současnosti se mi zdála poutavější a profesionálně zahraná od prvoligových herců, zatímco ta retrospektiva kriminální kariéry, kde nebyl jediný známý herec a nikdo s přesvědčivým hereckým výkonem, to bylo jaksi amatérsky béčkové. Informativně zajímavější než formou, která se může zdát i nudná a zdlouhavá.

Tajemství automobilů hlav států (2017) (TV film)

Francouzský dokument, který se soustředí na historii vozových parků Hitlera, De Gaulla, papeže a amerických prezidentů. Nejzajímavější je první a poslední a i s tím balastem historie to je docela poučný dokumentární kousek.

Cat Run 2 (2014)

Gastrosoukromá očka v akci podruhé, tentokrát bez Karla Rodena, se scénářem, který je oproti jednotce ještě hloupější, béčkovější až skoro amatérsky působící. Úvodní scéna, kdy to na vojenské základně kosí nahá Maria Rogers je efektní, ale laciná a stejně tak působí celý film. Potěšila jen přítomná čeština, což bez českých herců a českých lokalit je celkem hřejivě milé za dvě hvězdy.

Schimanski - Zločin a trest (2011) (epizoda)

Schimi vyšetřuje sebevraždu mladého policisty syna kámošky a na to se nabalí vražda, korupce, obchod s bílým masem, drogy, policejní šikana. Z Horstova důchodcovského období alá To je vražda napsala to je řekl bych jeden z nejlepších dílů, ale člověk stejně sentimentálně vzpomíná na zlaté časy komisaře v aktivní službě v osmdesátkách.

Záchranáři (1989) (seriál)

U nás máme hasiče, policajty a doktory a v Austrálii mají navíc záchranáře - seriál z přelomu osmdesátých a devadesátých let byl námětem relativně originální, na svou dobu akční a tvořil dějiny počátků Tv Nova, ale dneska už moc obstarožní a po deseti dílech opakující se.