Toxický mstitel 4: Masakr ve městě (2000)

Myslel jsem, že jsem viděl už všechno, ale tahle šílenost s toxickým superhrdinou mi opět posunula hranice v kategoriích nejúchylnější, nejkrvavější, nejbizarnější, nejnechutnější ... vlastně nevím, proč nedám odpad, asi proto, že to je už čtvrtý film ze série a když je něco úspěšné, tak to nemůže být odpad a taky se chystá pátý film série a ten vypadá obsazením jako celovečerák první ligy. WTF?

Až na konce světa (2018)

Dobový francouzský film, který sleduje osud jednoho koloniálního vojáka v Indočíně roku 1945 s trochou vojenské akce, s trochou sadistické brutality, s trochou hodně odvážné erotiky, s trochou romantiky a s trochou přítomnosti Depardieua, ale ve výsledku celkem nijaký film o ničem, který má největší hodnotu v zajímavém místě a čase, kde se odehrává.

11. září: Prezidentův válečný kabinet (2021)

Apple tv přišel na dvacáté výročí útoků s tímto kouskem, který zvolil docela originální formu, kdy chronologicky seřadil filmové záznamy z onoho dne od novinářů, kteří ten den doprovázeli prezidenta USA, proloženo dobovými záběry a současnými rozhovory s v.i.p. účastníky včetně Bushe. Nevím jak moc mu ty mluvící hlavy nahrávají, ale jinak je tady Bush vyobrazen jako opravdový frajer s chladnokrevnou hlavou a vůdcovskými schopnostmi se s tou krizovkou poprat.

Pan profesor - Náhradník (2021) (epizoda)

Když mne informovali, že zase vznikne nějaká česká kopie dva roky starého slovenského seriálu, dle nějakého maďarského v belgické licenci nebo co, tak jsem si chystal komentář jako u stejného případu Anatomie života (2021), a čekal že se budu opakovat jako kafemlejnek, jak je to kopírování trapný, srovnám obsazení, abych napsal, že Dyk na Maštalíra  nemá a že Marcinková je jiná liga než objev Kaňoková a jen Pechlát je skvělej, ale prostě ten iritující pocit neschopnosti jít do nových originálních projektů ... ale vlastně potom, co jsem potkal letošní perly původní tvorby Hasiči, Hvězdy nad hlavou a 1. emise, tak to hloupý kopírovaní je i logické.  Pan profesor není žádný zázrak, ale přesto působí mezi těmi novými seriály svěží, má to pár vtipných míst, sympatické obsazení a tak nějak se to snaží o něco modernějšího.

Specialisté - Frankenstein (2021) (epizoda)

Mrtvá ženská v popelnici a nakonec to zabije to ultrabizarní finále. Tohle bylo asi nejstupidnější usvědčení pachatele v historii Specialistů.

Kurýr (2019)

Polský válečný film za velké peníze s pěknou výpravou velmi vzdáleně inspirovaný skutečným osudem polského kurýra Jana Nowaka, který rajzoval mezi Londýnem a Varšanou do Varšavského povstání. Ikdyž to šetří akcí, tak tahle špionážní jízda byla velmi svižná, poučná a s přesvědčivým dobovým vizuálem.