• Krátkometrážní

Belmondo (2015) (TV film)

Co na tom Belmondovi všichni mají.;-)

Brána smrti (2015) (seriál)

Klady: Dokument se hodně vymezuje vůči čistě biologickému a medicínskému pohledu na smrt. Zápory: Dokument se hodně vymezuje vůči čistě biologickému a medicínskému pohledu na smrt... Kdo zná Poltikovičovi filmy, asi ví, co může očekávat. Dokument představuje režisérův spiritualistický světonázor. Ačkoliv formálně je dokument pěkně udělaný a ve srovnání např. se současnými kvazi-okultně-vědeckými dokumenty "made in usa" je tohle dost seriózní a příjemný snímek, čtyři hvězdy jsou hlavně za přínos, že na toto odstrkávané téma vůbec někdo něco natočí.

Daredevil (2015) (seriál)

Máte chuť nažezat nějakýmu zlounovi? Matt to udělá za vás, poslepu a s úsměvem na rtech. Mlátičky pěkně jak ze staré školy. Celkem příjemný seriál -- pokud sledujete marvelovky a máte už plné brýle fantaskních superhrdinů ve srandovních oblečcích. __ P.S.: Ouha, s tím srandovním oblečkem jsem to zakřiknul.

Dark Matter (2015) (seriál)

Jak jsme zvyklí u trademarku Syfy. Relativně lacině a komorně zpracované, ale pro milovníky žánru (a diváky, kteří právě nemusí Star Trek apod.) akceptovatelné. V tomto případě hlavně díky absentujícím ufounům na sto způsobů a tématu rodina. I když i to neplatí docela. Jo, bohužel vesmírný bar tam jednou byl (nevím proč, ale ztvárnění vesmírných barů ve většině space-operách mě dost irituje). Na jednu epizodu vychází zhruba jedna skvostná hláška a vzhledem k průměrnosti skrz naskrz, to vždy až příjemně překvapí. - Zde má tedy scénář značné rezervy. Napětí a vývoj postav plyne ze ztráty paměti členů posádky a následnému postupnému odkrývání reálií. Bohužel postavy se občas chovají docela dementně, čímž veškerý potenciál opět zazdí. Závěr série mě ale navnadil na pokračování. *** Už jsem to chtěl vzdát, ale s02e07-08 jsou nadstandarně zábavné.

Dítě číslo 44 (2015)

Dítě číslo 44 je beze sporu zajímavý pohled do Stalinistického Sovětského svazu (české lokace tentokrát ani nepotěší). Látka je skvělá. Béčkovitá zkratkovitost akčních scén film bohužel posouvá k braku a náznaky inteligentního thrilleru přetváří na operu z divokého Východu. Škoda.

Dobrodružství Kocoura v botách (2015) (seriál)

Kocourovi v botách se nedá upřít jisté charisma. Je až s podivem, že se i po tolika sezónách dá přijít s něčím nápaditým. Avšak úroveň jednotlivých epizod kolísá. Celkově mírný nadprůměr.

Doktor Martin (2015) (seriál)

Reálie přenesené z britského prostředí do Beskyd (hlavně ta sousedská pospolitost) působí uměle. Po pár dílech se to z komedie mění na frašku. To by tolik nevadilo, pokud by to scénáristé nepřekombinovávali a hlavně, kdyby to bylo zvládnuté herecky. V seriálu vedle sebe hrají jak špičkoví herci, tak druhá či třetí liga, což působí dost nevyrovnaným dojmem. Přibližně v polovině série snižuji ze tří hvězdiček na dvě a doufám, že ČT buď zvedne laťku kvality, nebo od točení další série upustí. || Neupustilo. Nezvednulo. Nuda Beskydech na pokračování.

Expanze (2015) (seriál)

Příjemný poctivě zpracovaný seriál, ve kterém je načrtnuto rozdělení lidí nikoliv již podle států, ras či náboženství, ale společnost rozděluje na arogantní Zemi, bojový Mars a Pás, reprezentující jakési budoucí nevolnictví. Středobod dění se točí kolem technologie nejasného původu. Seriál vzácně nedojíždí na scénář, dementní chování postav a nízký rozpočet pro speciální efekty (jak bývá zvykem u produkce SyFy), ale průměrné herecké výkony a ne příliš sympatické postavy (až na pár vyjímek). Hlavní hrdina Holden hraje všechny emoce tak, že převážně sjetě zírá. Burani z Pásu hrají hlavně drsoňským zevzřením a slangem. Castingově tedy těžký (pod)průměr a pokud by SyFy pár doláčů přihodila, posunula by seriál úplně jinam. Skvělé je znázornění fyziky. Ty drony otáčející mormonskou archu byly vskutku roztomilé. __ Sečteno a podtrženo, nová Vesmírná Odysea z toho nebude, SyFy se ale vyšponovala na své poměry ke slušnému výkonu a vytvořila seriál, na který stojí za to se podívat. První sezóna na poctivé 3*. Po druhé sezóně zvyšuji na 3 a 1/2*, po třetí na zasloužené 4*. Ve čtvrté sezóně kvituji lepší herecké výkony. Na celkové hodnocení je však zatím brzo.