Nezlobte dědečka (1934)

Výborná Lamačova komédia, aj keď medzi Burianovkami je to práve jedna z tých povedzme slabších. Avšak pri kvalitach jeho komédii a veselohier sa netreba obávať :) 75%

Skafandr a motýl (2007)

Výborná knižka Baubyho. Následne skvelá adaptácia Harwooda, ktorý majstrovsky dostal knižku do filmového jazyka. Jemná, presná a citlivá réžia Schnabela. A krásna kamera od Kaminskeho. Herecké výkony, prvotriedne, tak ako casting. Tento film má všetko čo skvelý film má mať. 95%

Poslední kvartet (2012)

Hoffman, Walken. Skvelé. Veľmi zaujímavý film, nevšedné spracovanie, a atmosféra ktorá mňa osobne pohltila. 80%

Kalamita (1980)

Jeden že najlepších filmov od Chytilovej. 80%

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Pokiaľ neprišli posledné dva diely, Dary smrti I a II, tak práve Väzeň z Azkabanu bol pre mňa najlepší diel. Famózna atmosféra, kamera, sviežo poňatý príbeh do filmovej podoby. Výborne. 90%

Iron Man 3 (2013)

Black sa toho zhostil úplne geniálne. Tento film má skratka všetko čo má mať. Jeden komplexný pohľad nie len na Iron mana, ale na postavu Starka ako takú, na jeho život, minulosť, túžby, obavy... Skratka je tam všetko čo tam má byť. Scenár výborný, réžia skvelá. O tom, že akcia a nadupanosť komixového sveta je tu predvedená v plnej parade ale nie prehypovana, netreba hovoriť. Najlepší diel série. 100%

Riskni to s Polly (2004)

Taký obyčajný lepší priemer. P.S.Hoffman má malú rolu, ale opäť dokáže strhnúť pozornosť! 55%

Sedm (1995)

Perfektný Fincher. Ťažko tomuto snímku niečo vytknúť. Casting, kamera, scenár, herecké výkony. Super. Na absolútny vrchol by ale trebalo o trochu menej toho policajno-detektívneho klišé, hlavne v úvode. 90%

Vraždy podle Jidáše (1999)

Veľmi slušný film s výborným Lambertom v hl. úlohe. Zaujímavý námet, slušný scenár, avšak neochvejne budovaný bez dávky napätia, akoby pekne plynúci krok za krokom, bez invenčnosti, čo určite zráža hodnotenie dole. A ešte prílišná snaha o budovanie postavy Lamberta. To nevyšlo. Preto lepší priemer, avšak kvalitný. 60%

Murphy Brown (1988) (seriál)

Fajn sitcom, vždy som sa celkom slušne pobavil, škoda, že posledné série stiahli hodnotenie na iba lepší priemer. 60%