Dokonalý šéf (2015)

Ty 2* neznamenají, že by to snad byla urážka filmového řemesla, ale film je to strašně nemastný neslaný. Klišé je v něm nepřeberně a v důsledku je to celé neupřímné a emocionálně falešné. Nejlepší je na celém filmu Daniel Bruhl, který to aspoň trochu citově ukotvil.

Sázka na nejistotu (2015)

Nejlepší filmová powerpointová prezentace, jaká byla natočena. Režijně, střihově (Ejznštejnovi by ukápla slza), scénáristicky, herecky (Bale a Carell jsou fantastičtí) geniální. 130 minut čistého mrazení v zádech z toho, jak je náš svět v prdeli a jak to všichni ví a jen se na tom snaží vydělat. Informace, která není až tak průlomová, ale to jak ji film prezentuje je neskutečně působivé a děsivé a 100% zábavné. Můj letošní favorit na Oscara a to byl rok 2015 nevídaně filmově kvalitní. "This level of criminality is unprecedented even on fucking Wall Street."

Trumbo (2015)

Vynikající a srdceryvný film o velké nespravedlnosti, ignorantsví a pokrytectví Hollywoodu. Film má své silné stránky ve skvělém vykreslení doby, působivém castingu, kde své místo najdou jedni z nejzajímavějších herců vedlejších rolí dneška. Scénář je neskutečně vybroušený a chtělo by se citovat každý druhý řádek. A nakonec je tu Bryan Cranston, který dokáže vystihnout nejen Trumbovu občasnou maniakálnost, ale taky jeho citlivou stránku. Nad 5* váhám jen kvůli klasické struktuře filmu, která mu nedává až tolik vyniknout. Nicméně na poli životopisných filmů se jedná o špičku. "He's trying to sell his soul but he can't find it."

Jak vyrobit vraha (2015) (seriál)

Neuvěřitelné... Jestli má někdo stále dojem, že justičnímu systému jde o spravedlnost, tak ať se nad svou naivností zamyslí, protože spravedlnost je dávno mrtvá a ve Wisconsinu především. Snad fakt, že Netflix dal tomuto geniálnímů a hrůzu nahánějícímu dokumentu šanci, donutí soudy, aby byl proces obnoven a nevinní lidé neseděli za mřížemi. 10/10

Spotlight (2015)

Na jednu stranu je to klasická žurnalistická rutina z jedné redakce s velmi silným tématem. Na druhou stranu solidní filmařina se skvělými výkony (Keaton, Ruffalo) a působivým tempem, které vás udrží v pozoru. To, co tento film dělá tak silným a důležitým je posledních 30 minut. Zakončení plné emocí, které mě ještě dlouhou chvíli nechalo zírat do prázdna a kroutit hlavou nad naší společností.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Buď to člověk bude milovat, protože je to dejavu odkazující na epizodu IV nebo si člověk řekne "eh, ono je to vlastně předělaná epizoda IV". Já jsem někde napůl v obou táborech. Je to po všech stránkách parádně natočená podívaná, kde se střetávají skvělé staré postavy s úžasnými novými postavami (není tu jediný slabý článek). V dnešní době se jen málo vidí, aby si na sequelu dali takhle záležet a nebyl natočen jen pro tu vidinu dolarů, co je na konci čeká. Rey, Finn, Poe a Kylo Ren jsou úžasné postavy. Všechny až na Finna nějak odkazují na své starší protějšky, ale dělají to vkusně a se ctí. Já jsem s tímhle pokračováním velmi spokojená. Je to nostalgie, je to dojemné (kdo nebrečel, tak kecá), zábavné. Je to takový Harry Potter 2. Je to sázka na jistotu. To je jediný důvod, proč se zdráhám dát 5*. Možná po další projekci ze mě tu poslední hvězdu Abrams přece jen vytáhne.

Fargo (2014) (seriál)

S2 - 100%. Sezóna televize, která se zapíše do historie. Naprosto geniální a nádherně napsané, zahrané a natočené. Všechny postavy v čele Louem, Peggy a Mikem Milliganem mi už navždycky zůstanou vryty do paměti.

Most špiónů (2015)

Nejlepší Spielberg za posledních 10 let. Perfektní příklad solidní old school filmařiny, která si výborně poradila s i dnes kontroverzním tématem USA vs Rusko. Nevím, jestli se dá film považovat za kompletně nezaujatý, ale postava Donovana vyváží i ty "zaujatější" momenty. Hanks + Coens + Spielberg je vražedná kombinace, kterou chci vidět znova. A Rylance si jde pro Oscara.

Vikingové (2013) (seriál)

1. řada - 80%. 2. řada - 100%. 3. řada - 50%. Ještěže Ragnarův život se blíží ke konci, protože vidět, jak Hirst s každým dílem 3. řady ničil tuhle postavu, bylo vážně smutné.

V srdci moře (2015)

Skvělá podívaná o tom, jak těžký život měli velrybáři a čím vším si museli projít, aby uživili rodinu. Film stojí a padá s výkony herců a s celkovou atmosférou. Obojí bylo nad očekávání. Celý vzhled filmu je unikátní a ten žlutý filtr mě neskutečně bavil. Nicméně Hemsworth je tím, kdo táhne celý film. Ten chlap má tolik charisma, že by na té loďce mohl blouznit celý film sám a já bych na to šla stejně tak. Ne, není to revoluční film, ale je to právě ten tip filmů, který mi v dnešní době chybí. Historický film s lidským příbehem o přežití, který 120 minut bez přestávky baví, dojme a nechá vás toužit po tom, aby byl ještě o hodinu delší. 7,5/10