American Honey (2016)

Čekala jsem artovou bublinu, ale ten film je opravdu unikátní podívaná. Rozhodně to není klasický road trip. Žádný Kerouac se tady nekoná. Tohle je moderní, reálný a iluzí zbavený příběh, který byl pro mě až místy děsivý - nevím, jestli záměrně. S postavami se těžko ztotožníte, naopak jsou až občas nepříjemné, což dělá ten film tak fascinujícím. Režie a kamera jsou vynikající, Sasha Lane a Shia Labeouf září. Film, z kterého nespustíte oči, i když bystě občas chtěli.

Jisté ženy (2016)

Certain Women je definicí toho, co znamená indie film. Civilní a decentní, jak co se týče emocí tak hereckých výkonů. Tři příběhy a čtyři ženy zachycené v různě působivých situacích. Dá se říct, že v celém filmu se vlastně nic tak dramatického nestance. V podstatě jen na krátkou dobu nahlédnete do obyčejných životů pár lidí, které byste normálně neměli šanci ve filmu vidět Pro mě jako pro diváka je tenhle film výzvou v tom, že skutečně musíte věnovat pozornost každé nuanci a každému pohledu, ve kterých se skrývá klíč k celému snímku. Williams and Lily Gladstone září. /LFF 14/10/16

Cesta času (2016)

Malick je pro mě téměř něco jako filmový bůh, ale tohle je hodně těžký úlet. V podstatě tu máte dinosauří scénu z Tree of Life and scénu s monolitem z 2001 natažené do 90 minut s hlasem Cate Blanchett, co se neustále ptá, proč je k nám matka příroda tak krutá. Radši si pustím Planetu Zemi od BBC. (LFF 12/10/16)

La La Land (2016)

Filmová magie ve své nejčistší podobě. Vykouzlí úsměv i slzy. Chazelle je génius, který během dvou filmů dokázal to, co někteří nezvládnou během celé kariéry. Emma Stone je úžasná a její chemie s Goslingem je teď už něco, o čem by se měly psát filmové eseje. Ať už muzikály milujete nebo ne (jako já), tenhle film a jeho melodie z hlavy už nedostanete. (LFF 8/10/16)

Deepwater Horizon: Moře v plamenech (2016)

Hraný dokument. Ale skvěle natočený hraný dokument o katastrofě jménem Deep Horizon způsobenou nenažraností velké korporace. Marky Mark překvapil a podal skvělý výkon. Nenudila jsem, pobrečela jsem si a nedýchala jsem u parádních efektů. Protentokrát to stačilo.

Za každou cenu (2016)

Sheridan píše jendoduché příběhy, ale všechny mají tolik nuancí, že by strčily do kapsy všechny filmy za tohle léto. Skvěle natočené krimi, které jako by vypadlo z kinematografie 70. let. Chris Pine roste do charakterového herce, v tomhle filmu vyloženě jde ve šlépějích Brada Pitta a je to skvělá podívaná. Brudges a Foster jsou jako vždy spolehlivě ve formě. Cave a Ellis jsou třešnickou na dortu... slyšet po 4 letech jejich novou spolupráci byla nádhera. Teď jen doufám, že další studia se inspirují a vzkřísí umírající "inteligentní" filmy.

Preacher (2016) (seriál)

Southen gothic a k tomu hodně nekorektního a všeobecně ujetého humoru, co si na paškál bere náboženství a všechny stereotypy s tím spojené. Z toho nějakým způsobem dokázali tvůrci vykřesat nadpřirozené drama, které působí jako mix Supernatural a True Blood a to vše v krvavém obalu od kabelovky. Ruth Negga jako Tulip kraluje a já se nemůžu dočkat 2. řady!

Legenda o Tarzanovi (2016)

Trailery vypadaly parádně a film je jen potvrdil. Skvělá podíváná bez jediného hluchého místa. Příběh měl nejen fungující romantickou linii s jiskřící chemií, ale taky společenský přesah. To vše bez jediné kapky patosu a s jako vždy ďábelským Christophem Waltzem. Skarskard se na Tarzana perfektně hodí. Překvapilo mě, jak přesvědčivě dokázal ovládnout důležitou fyzickou stránku role. Ještě víc ale musím ocenit Jane Margot Robbie. Skvěle napsaná silná ženská postava. Žádná dáma v nesnázím, ale bojovnice co si jde za svým. Málokterý blockbuster mě donutí v kině přemýšlet o bezpráví, co se ve světě dělo a děje a zrovna Tarzan to dokázal na jedničku. Yates po Harry Potterovi rozhodně nezklamal. Film je jak po efektní, tak emocionální stránce skvělý zážitek. O to víc si lámu hlavou nad zdejším hodnocení, ale určitě by nemělo nikoho odradit.

V zajetí démonů 2 (2016)

O něco slabší než jednička, protože se to nese více ve stylu moderního hororu typu Babadook a hodně věcí opakuje. Ale - a to je pro mě hlavní - Wan je naprostý mistr napětí a drží tenhle žánr momentálně při životě. Opět je tu řada parádních lekaček, old school atmosféry jako vystřihnuté z The Exorcist nebo The Omen a skvělé výkony Very Farmigy a Patricka Wilsona. A právě jejich postavy filmu dávají srdce a spoustu citu. Ten konec ve mě vyvovalal nejednu slzu a to je něco, co u hororu moc nečekám a právě proto je tahle série tak skvělá. Budu spokojená ať už se objeví pokračování nebo ne.