• Krátkometrážní

Asterix a Obelix (1999)

"Obelusi, ututatise, ať jsi zase Obelix" Dokonalost :D

22 Jump Street (2014)

Nikdo a nic si nikdy nebude umět udělat srandu z hollywoodských pokračování tak jako pokračování Jump Street! Tohle se zkrátka povedlo!

Drákula: Neznámá legenda (2014)

Po několika velice znepokojivých recenzích jsem od snímku raději nic neočekávala a víceméně se připravovala na zklamání. Jaké však překvapení mě čekalo, když jsem v kině sledovala film, který mne vtáhnul do děje již od první minuty a nenechal vydechnout až po konečné titulky. Jestli mi u většiny současných snímků vadí předlouhá stopáž, zde bych si naopak nějakých dalších 20 - 30 minut dala s radostí! Samozřejmě i Dracula Untold má své mouchy a především při první přeměně titulního hrdiny v komando netopýrů jsem se zcela upřímně zasmála, ale jednoduše nemohu hodnotit jinak, než 95%! P. S.: Už se samozřejmě "těším" na řeči "znalců", který budou konstatovat, že Vlad přeci nebyl vládcem Transylvánie, nýbrž Valašska, že přezdívku "Napichovač" dostal až po smrti, že Mehmeda II. nikdy neporazil... Vždyť je to film! (Viděno: IMAX 2D)

Reasonable Doubt (2014)

Přestože snímek začíná jako špičkový thriller, zrovna když vám to začne v hlavě šrotovat a začnete přemýšlet o tom, kdo asi co na hlavní postavu ušil, nastane triviální zvrat a potenciál celého filmu je ta-tam... Obrovská škoda!

Equalizer (2014)

Denzel Washingto by se zřejmě rád stal Chuckem Norrisem tohoto milénia. No to by si ale nesměl vybírat takový p*čoviny jako Nepřítel pod ochranou či tadytu cipovinu. Takovouhle nudu jsem už hodně dlouho nezažila! Prvních patnáct minut sice slibuje zajímavý pohed na žvot jednoho ne tak obyčejného muže ze sousedství, kdy nic není takové, jak se na první pohled zdá, ovšem poté se film stočí v jednu velkou nezáživnou rutinu, která opakuje jeden vzor neustále dokola až do konce více jak dvouhodinové stopáže. No tohle tedy vskutku ne, takhle by to nešlo. Kdybych za to platila, i to vstupný budu chtít vrátit! Jednu hvězdičku za naprosto brilantní hudbu Harryho Gregsona-Williamse.

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

Tak takhle jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami neváhala už dlouho... Pravdou však zůstává, že jsem se u přinejmenším poloviny filmu (a hlavně tedy titulního příběhu) nudila, až to pěkné nebylo... Ale tak k pozitivům: Vizuální stránka opět perfektní, Gordon-Levitt opět dokazuje, že před sebou má neuvěřitelnou budoucnost (vždyť je to konec konců Robin!!!) a Jessica Alba mne výjimečně neiritovala.

Lights Out (2013)

Ok, přestože má kraťas jen něco kolem 2 a půl minuty, musela jsem jej v polovině alespoň na chvíli vypnout. Atmosfére je neskutečná a myslím, že dnes asi neusnu... P. S.: Nikdy jsem nepochopila logiku schovávání se pod peřinu - peřina přeci není žádný atomový kryt :D

Zločin (2011) (seriál)

1. - 3. série: ****, 4. série: ***

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Že prej díry ve scénáři? No tak to jste si zřejmě měli přesedlat do vedlejšího sálu, jsem si jistá, že tam určitě dávají nějaké hodnotné drama s oscarovým potenciálem... Třetí pokračování Expendables je však další poctou dnes již klasickým akčním snímkům let osmdesátých, na které dnes narazíme už jen těžko. Je to pravá akční pecka se vším, co k ní patří, a sličnou Rondou Rousey jako třešničkou na dortu!