StB: Přísně tajné! - StB na ledě (2022) (epizoda)

Oproti minulé epizodě jako balzám. Obsahově i provedením zcela v pořádku (jen ten sport mě osobně fakt nezajímá :)). Za mě asi nejvíc překvapila číslovka kolik sportovců zdrhlo za kopečky...

StB: Přísně tajné! - Církev (ne)zlomená (2022) (epizoda)

Zatím bezkonkurenčně nejotravnější epizoda nejen obsahem, zpracováním ale i provedením (ty dlouhé záběry na obličeje v super detailu - v rámci dramatizací historických záznamů - podkreslené intenzivní hudbou… vážně extrém).

Čistá duše (2001)

Jeden z nejdokonalejších filmů co jsem viděl… Svou dokonalost projevuje šíří spektra jakou umí oslovit diváka. Vnímavý divák (aniž by před tím proslídil Wikipedii) totiž prokoukne zápletku celkem časně (Marcee neplaší ptáky). Poloretardovaná komerční opice si sice nevšimne ničeho, ale díky scénáři si může užit jedno překvapení za druhým (a prakticky prožívat Nashovi stavy z první ruky). Takže si film opravdu může vychutnat každý.

StB: Přísně tajné! - Zneužitá justice (2022) (epizoda)

Tak jako byl to hnus. Prakticky vše odpovídá myšlenkám fungující i v současnosti o několik tisíc km na východ… to ale neznamená, že šlo o zpracování které by mě uchvátilo (ale možná to bylo jen tématem samotným faktem, že pozdější KSČ uznala, že to byla levota a nic z toho).

StB: Přísně tajné! - Akce Kámen (2022) (epizoda)

Výrazně lepší - hlavně obsahově. Sice “dramatizacím” jsme se nevyhnuli, nicméně nezpůsobily tak rušivě.

Spider-Man: Napříč paralelními světy (2023)

Sorry ale ne, není to lepší než minule. Minule byl základem děj, který dokreslovala animace. Tady se bliká a mění styl animace prakticky neustále (asi si někdo myslí, že “víc je lepší” - není) a děj je neskutečně nekonzistentní. Přeskakuje od myšlenky k myšlence. A ten konec-nekonec jen nedotaženost děje dokazuje. Pozn.: 11. nejlepší film (92%)? Tak to ani omylem.

StB: Přísně tajné! - Pád aneb Lorencova legenda (2022) (epizoda)

Asi nejvíc mě překvapilo to sebevědomí Lorence si sednout před kameru a tvářit se, že zase o tak moc nešlo. Jinak mě tam asi nejvíc rozčilovalo ty “dramatizace” (rekonstrukce tehdejších událostí). Jinak bohužel nic převratného.

Flash (2023)

Tohle je špatný… VELKÝ špatný. A vše začíná na volbě hlavního představitele. Jak může mít někdo tolik protekce (po tom všem), obzvlášť když je v tom co v roli předvádí nepředstavitelně otravný a debilní? Proč mám zase pocit, že kdyby prostě neměl bordel ve svém pohlaví, nechodilo by se okolo něj po špičkách a nejednalo v rukavičkách? Film totiž díky tomu, že je v něm dokonce 2x (takže 2x tak otravný) mě ani ne v polovině už příšerně lezl na nervy a nebyl na více než jedné hvězdičce. Prostě čistokrevný Flash. Pak se ukázal na scéně pro mě první Batman, kterého jsem v životě viděl a začala fungovat nostalgické vlna. Původní hudba, původní (1989) Batmobil, původní kostým (se žlutým logem)… Najednou film začal fungovat jako Batman 3 (od Tima Burtona) a mě došlo, že takhle se mi to líbí. No a do třetice se film změnil v Může z oceli 2 (od Zacka Snydera). Každopádně ať už v jakékoliv poloze, film funguje prakticky jen v momentech, kdy je vidět Batman (jakýkoliv). Proto je to velký špatný. Pozn.: extra bod za náhled do Superman Lives (film Tima Burtona co nikdy nevznikl). Důkaz že někdo uměl s nápadem mnohovesmíru pracovat a že tohle by měl být film spíš o Batmanovi.