Vavča

Vavča

Pavel Vaverka

okres Brno-venkov

71 bodů

Moji oblíbení režiséři

 • foto

  Ridley Scott

  Mistr malířství na filmovém plátně, jeho filmy mě vždy uzemní. Dobytí ráje, The Duellists, Gladiator, Kingdom of Heaven a další..... Nejvíce od něj obdivuji Blade Runner, ale právě jeho velkofilmy nejlépe ukazují jak umí skvěle pracovat s obrazem, barvami, zvukem, kamerou. Nemluvě o tom, že se úspěšně umí pohybovat mezi různými žánry.

 • foto

  Yimou Zhang

  Jeho velkofilmy jsou pro mě taková audiovizuální pastva, že si přeji mít kino doma, to jak pracuje s kamerou , barvami, akční choreografií, jak dovedně umí vyprávět příběh a zvolit vhodné herce, nemám slov, muž který dostal čínský film do popředí zájmu. Neměl bych zapomínat ani na jeho další filmy s různými tématy kde pracuje jako minimalista někdy, ale přesto velmi zdařile, není mu cizí ani žánr komedie aj., velmi zajímavý a plodný autor, ať nám v budoucnu natočí hodně dobrých filmů.

 • foto

  Akira Kurosawa

  Muž, který dokázal prosadit japonský film venku. Do té doby o něj celosvětově nebyl zájem. Nejen jeho samurajské filmy stojí za zhlédnutí. Dokázal točit detektivky, drama,psychologické filmy, thrillery. Jeho práce mají specifické postupy, práce kamery, atmosféra. Ano Toshiro Mifune se stal poznávacím znamením jeho filmů. Svoje místo ve světové kinematografii si rozhodně zaslouží. Klasik japonské tvroby, kterého musíte znát a vidět jeho filmy.

 • foto

  Hark Tsui

  Můj oblíbený režisér z Hong Kongu, točil prostě všechno wuxia, pohádky, komedie, akční filmy, romantické filmy, a směsi těchto i jiných žánrů dohromady. Mám od něj rád Zu Warriors, Peking Opera Blues, Time And Tide, Missing, Green Snake, The Blade, Iron Triangle, All About Women, Seven Swords, a na spoustu dalších filmů se těším. Má velkou fantazii, cit pro skloubení audio stopy a vizuální stránky, pohybuje se sebejistě ve více žánrech. Dovede vybrat správné herce, kameramana, a vůbec vše, co je pro film potřeba.

 • foto

  John Woo

  Možná on sám nezaložil žánr heroic bloodshed (byl žákem Cheh Changa, který s něčím velmi podobným začal), přesto je minimálně propagátorem tohoto žánru, mistrem akčního filmu a choreografie. Jeho postupy a trademarky jsou používány s úspěchem dodnes. John Woo je průkopník a rozhodně přinesl mnoho světu filmu. Uvidíme, s čím nám přijde po výprávném dvojfilmu Red Cliff.

 • foto

  Emir Kusturica

  Importér a propagátor balkánské dechovky:) Velmi schopný režisér, který dostal do obecného podvědomí celosvětově, dokáže z obyčejných námětů a příběhů vytřískat perly. Magický neorealista a snílek.

 • foto

  Hajao Mijazaki

  Zasloužilý nositel mnoha ocenění, pozvedl slávu studia Ghibli ke hvězdám, má fantazii bez hranic, nemá cenu abych jmenoval filmy, které se mi líbili nejvíce skoro každý mě dostal. Navíc se o parádní hudbu vždy postaral Joe Hisaishi a tak Miyazaki patří k těm režisérům, kteří dovedou mít perfektně vymazlený obraz s korespondujícím hudebním doprovodem. Kéž nám ještě něco natočí, protože Miyazakiho filmy patří do zlatého fondu světové kinematografie. Kam se hrabe na jeho tvrobu produkce z jiných zvláště mimojaponských animačních studií.

 • foto

  Takaši Miike

  Velmi "zvrácený režisér", který mě nejen šokuje, ale i neskutečně baví svými počiny. Jeho černý humor, to se nedá ani nazvat takto, to co dělá jde ještě dál...... Skvěle ovládá několik žánrů, ať je to akční film, detektivka, komedie, muzikál, horor, vždy pobaví. Jeho pojetí vizuálu, násilí, stylu vypravování a námětů má svoje nezaměnitelné kouzlo, rukopis tohoto režiséra si nespletete. Moje první setkání byl film Gozu, Sukiyaki Django Western a další následují a budou následovat. Neboť Miike točí jak na běžícím pásu, ročně několik filmů.

 • foto

  Jae-yong Kwak

  Korejský režisér, který je pověstný svým uměním míchat několik žánrů, aniž by tím film trpěl. Výborné nápady, práce s kamerou a vždy silný příběh, jeho rukopis poznáte okamžitě. Natočil sice pouze několik filmů,ale většina je jich vskutku povedených a hodných reprízy.

 • foto

  Kóiči Mašimo

  Tvůrce sérií Irresponsible Captain Tylor, Noir, Tsubasa Chronicle, Madlax, El Cazador, Hack/Sign, Avenger. To jsou nejen pro mě klasiky v anime seriálech. Má velmi vyvinutý cit pro použití správné hudby(ost obstarává většinou Yuki Kajiura), stejně tak výtvárné cítění má velmi specifické jeho rukopis si nespletete. Překročí někdy u ostatních nálepku tvůrce trilogie girls with guns? Přál bych si to, protože jeho ostatní série, co jsem zmínil výše patří ke špičce v anime.