Belfast (2021)

Velmi intimní a osobní příběh Kennetha Branagha a několika dalších Irů, kteří tohle prožívali. Pro mě to žádný dopad nemělo. Nevěděla jsem, že se něco takového dělo, takže plus za to, že jsem se něco dozvěděla. Kamera je úžasná a černobílé zpracování jakbysmet. Líbil se mi ten kontrast mezi černobílem a filmy v kinech, které byly barevné, nádherná práce. Místy mi to připomínalo naše české Po srtrništi bos. Zajímavý nápad, ale nic moc dokonalého. Věřím, že pro Kennetha se jedná o důležitý film, na který je nesmírně pyšný a to je dobře. Mě to ale nijak neoslovilo. Herecky, vizuálně dokonalé. Scénář trochu pošlapává, místy nudí, ale nic, co by mi mělo utkvět v paměti.

Arcane: League of Legends - Season 1 (2021) (série)

LOL mi vůbec nic neříkalo. Vím, že je to nějaká hra, že existuje nějaký turnaj a že to můj přítel po večerech hraje. Samozřejmě on tušil, kdo je kdo v seriálu a postavy poznával, já ne. Což není nic negativního. Arcane je skvěle natočený a může se na něj podívat kdokoliv, kdo o tomhle světě nemá ani ponětí jako já. Začalo mě to pořádně bavit od třetího dílu. První dva jsou dost utahanější, ale pak se to pořádně rozjíždí. Je tam plno akce, smrti, šílených postav a skvělý cliffhanger na konci. Měla jsem své pochyby než jsem se na to podívala, ale nakonec se mi to moc líbilo a těším se na pokračování.

Temná dcera (2021)

Herecké výkony naprosto skvělé. Olivia dokonalá, Jessie Buckley skvělá a i Dakota Johnson se mi moc líbila. Měla jsem občas velký problém si uvědomit, že je to Dakota. Ale film má 121 minut a těch 121 minut mi přišlo šíleně ale šíleně nekonečných. Nudila jsem se, strašně moc jsem se nudila. Jo, jsou tam zajímavé scény a upřímně nejvíc mě bavily ty flasbacky do minulosti, ale po většinu dobu jsem myslela na něco jiného nebo jsem měla nutkání dělat něco na mobilu. Prostě velká a nezáživná nuda. Tenhle film už rozhodně znovu ne.

Knick: Doktoři bez hranic - Série 2 (2015) (série)

Místy mi to přišlo trochu utahanější, hlavně v první polovině série. Přišel mi hodně zajímavý vývoj postavy Lucy, docela mě mrzí, že už se nedozvíme, jak to s ní dopadlo dál. Nejvíce mě bavila dějová linka sestry Harriet, tak nějak jsem doufala, že spolu neskončí, protože se mi jejich vztah líbil takový jaký byl, ale na druhou stranu mi to zas až tak nevadilo.

Jumanji: Další level (2019)

Bylo z toho hodně cítit, to, že chtěli z diváků vysát práchy, protože jednička byla tak úspěšná. Škoda, že si nedali víc záležet na scénáři. Osobně bych byla raději, kdyby se v postavách objevil někdo nový. Snažili se to zachránit novými tvářemi jako Awkafinou nebo DeVitem, ale nepomohlo to. Svéna s koněm mi vyloženě přišla až moc. Líbil se mi konec, opět trochu návrat k původnímu Jumanji a pokud se Jumanji dle konce vrátí do našeho světa, tak už by to mohlo být o něco zajímavější. Uvidíme.

Teroristka (2019)

Možná jsem to čekala o kapánek lepší. Moc se mi ale líbí délka filmu. Tvůrci to zbytečně neprotahovali, takže to rychle utíkalo. Iva Janžurová je skvělá, je to jedna z nejlepších hereček, kterou tu máme a jsem nadšená, že pořád dostává hlavní role, protože na to stále má. Občas jsem se u filmu nasmála, někdy mi přišlo, že bylo hodně vidět, jak to herci přehrávají nebo si z toho vyloženě dělají naschvál srandu (bylo to hodně patrné u Hofmanna), ale i tak jsem se bavila. Průměrný odpočinkový film.

The Tragedy of Macbeth (2021)

Vizuální stránka filmu je dokonalá. Moc se mi líbil černobílý efekt, dávalo tomu trachu tajemna a jednoduchosti. Celkově to bylo pojaté hodně divadelně, což se mi také líbilo. To shrnuje jednu hvězdičku. Druhá hvězda je za skvělé herecké výkony. Denzel a Frances naprosto boží, věřila jsem jim každé slovo, každé gesto. A to je všechno. Macbeth vůbec nepatří mezi mé oblíbené Shakespearovy hry, nebavil mě když jsem ho četla a nebavil mě ani teď. Zdlouhavé dialogy jen o špatném svědomí a šílenství mě fakt neberou. Škoda, že ten text Coen nepojal trochu moderněji. Byl by to pak dobrý kontrast s tou divadelní a černobílou atmosférou.

Labutí píseň (2021)

Tohle pro mě bylo velké překvapení. Čekala jsem, že mě to bude spíše nudit, ale naopak mě to hodně zaujalo. Má to skvělý námět, který je hodně zajímavě zpracovaný. Více mě bavila první polovina filmu, v té druhé se to už malinko vleče, ale pořád je to skvěle natočený a hlavně skvěle zahraný. Mahershala byl dokonalý, zároveň se mi líbila přítomnost Glenn Close nebo Awkwafiny. Je to příjemné komorné drama s prvky sci-fi a klidně bych si doázala představit, že v nějaké vzdálené budoucnosti by tohle mohl mít standard.

Král Richard: Zrození šampiónek (2021)

Tím, že jsem o minulosti Venus a Sereny nevěděla zhola nic, tak mě zaujalo to, jakým způsobem je vychovával jejich otec. Přišlo mi to zajímavé, ale možná moc ultačující. Podle filmu to ale vypadalo, že to holkám moc nevadilo, naopak jim to dopomohlo tam, kde teď jsou. Film má dvě a půl hodiny a já se ptám proč? Je to tak nesnesitelně dlouhý, některé scény jsou opravdu zbytečné, natahované a naprosto nezáživné. Nejvíce mě bavily scény na trénincích, chápu, že asi chtěli ukázat, že měli problémy i doma, jasný trocha rodinného dramatu neuškodí, ale proč tomu věnovat polovinu filmu? Podle mě to filmu strašně uškodilo.

Princezna D. (2021)

Tohle pro mě bylo hodně velké překvapení. Jelikož Pablo Larraín je pro mě režisér, kterého nedokážu moc pochopit. Jeho Jackie u mě propadla na celé čáře a seriál Lisey a její příběh taky nic moc. Od tohodle jsem očekávala hodně, protože o královskou rodinu se zajímám. Když bylo oznameno, že se role Diany zhostí Kristen hned jsem to začala odsuzovat a věřím, že jsem nebyla sama. Nedokázala jsem si Bellu ze Stmívání představit jako Dianu. A světě div se, Kristen už dávno není Bella. Doslova jsem měla celý film otevřenou pusu, jak mě Kristen v roli Diany překvapila. Měla jsem hodně velké potíže vůbec pomyslet na to, že to není Diana ale Kristen. Díky ní a jejímu hereckému výkonu dávám filmu o hvězdičku navíc, protože si to vážně zalouží. Film jako takový není úplně perfektní, celkově se to věnuje třem dnům v životě Diany, které moc pro veřejnost neznamenaly, ale na druhou stranu znamenaly něco pro Dianu a proto si to Larraín vybral.