Invaze - Série 1 (2021) (série)

Má to lepší a horší epizody. Začalo to strašně pomalu a utahaně, pak se objevily super akční a napínavé epizody, které nám konečně něco řekly a následně to šlo s kvalitou seriálu zase dolů. Celkově by se celá série vešla tak do pěti epizod a možná by to tak bylo i lepší. Škoda, že to zbytečně natahovali.

Nezdolná Kimmy Schmidt - Série 1 (2015) (série)

Ze začátku to bylo fajn, ale čím více se to blížilo konci, tím více to bylo trapnější a trapnější. A takový humor já moc nemusím. Budu doufat, že zdruhá série bude mít o něco lepší a kvalitnější humor než konec první série.

Repo Men (2010)

Námět originální, akce je tam dostatek. Nemám moc v lásce Jude Lawa, jako člověk je mi strašně nesympatický a bohužel se to i dost promítá do jeho herectví a nemůžu před tím zavřít oči. Nějak jsem mu nepřišla na chuť. Naopak Foresta jako člověka i jako herce ráda mám a tady hrál takovou zvláštní roli, na kterou bych ho vůbec netypovala, ale zvládl to na jedničku. Příběhově je to trochu slabší film, nejvíc mě tedy (pardon za ten výraz) nasral ten konec. Nechat to takhle skončit? Jako twist pro diváka asi dobrý, ale věřím, že většina musela odcházet z kina naprosto naštvaná :D

Klub rváčů (1999)

David Fincher je pro mě velká záhada. Většinu jeho filmů jsem hodnotila třemi hvězdičkami a Klub rváčů není výjimkou. Je to strašně zvláštní film. Herecky perfektní, nikomu bych nevytkla ani větičku nebo gesto. Ale příběhově nevím. Zápletka filmu mi došla poměrně dost brzo, hned po výbuchu bytu a zřejmě, když víte nebo tušíte, co se bude dít, tak vám ten film moc nedá. Chápu, že pro diváka, který ten twist nečeká to bude překvápko, ne-li dokonce filmový orgasmus, protože zpracované je to opravdu skvěle. Fincher to natahuje do poslední vteřinky než se všem rozsvítí, ale pro člověka, který to uhodne brzy je to průměrný, překombinovaný, komplikovaný film. Všeho je tam prostě až moc.

Kdopak to mluví 2 (1990)

V podstatě stejné jako první díl. Akorát tady vidíme už menší rivalitu mezi sourozenci a problémy v manželství, které trochu rodinný život komplikují. Jednička byla originální, tohle je horší kopie, ale pořád se na to dá koukat. Bavila jsem se ale o dost méně.

Kdopak to mluví (1989)

Já tenhle film miluju od malička. Jeden z mála filmů, které můžu vidět každý rok a nikdy mě neomrzí. Zasměju se u něj, má to super atmosféru a dobré herce. Vím, že to není kdovíjak skvělý a dokonalý film, ale je to moje srdcovka, která neurazí. A na nudné odpoledne nebo večer je to ideální.

Ajťáci - Série 4 (2010) (série)

Za mě asi nejhorší série, už vyloženě jeli z posledního a neměli nic originálního. U téhle série jsem se nasmála nejméně za celou dobu. Je to ale škoda, protože seriál je to skvělý a měl velký potenciál být něčím velkým.

Ajťáci - Série 3 (2008) (série)

Místy dobré, místy špatné, místy úplně zbytečné. Líbí se mi, že série má vždy jen šest dílu, rychle to utíká a chápu, že je to založené hlavně na britském humoru, ale mrzí mě, že se postavy nikam neposouvají.

Hotel Artemis (2018)

Nic moc originálního, něco podobného jsme mohli vidět v Wickovi. Líbí se mi ale, že se téhle idee někdo věnoval a rozpracoval jí do detailů. Není to úplně špatný film, ale nepracuje se dobře s dějovou linkou hlavní postavy Jodie Foster. I na konci filmu to pro mě byla vzdálená postava, která si ke mě (i přes svou tragédii) nenašla vůbec cestu. Celkově ty postavy byly napsané a natočené tak povrchně, kdyby se tohoto tématu ujal někdo zkušenější, věřím, že by to stále za to. Není mi líto, že jsem film viděla, nebyla to ztráta času, ale něco pořádného tomu prostě chybělo.

Klan Gucci (2021)

Jeden z letošních filmů, na který jsem se opravdu těšila. Lákal mě Ridley Scott, dokonalé obsazení i příběh. Takže jsem šla do kina s velkým očekáváním. Nakonec jsem neodcházela zklamaná, ale ani naplněná. Je to dobře natočený film, který hezký utíká. Za celou tu dobu jsem se vůbec nenudila, bavilo mě to od začátku do konce. Herecké výkony byly skvělé, mezi Gagou a Driverem to jiskřilo, Leto byl k nepoznání a Pacino si zakřičel, takže jsem byla spokojená. Ve filmu je ale spousta děr. Děj strašně přeskakuje a bylo někdy opravdu těžké se zorientovat v jaké době jsme (přidání alespoň roku by nebylo nic těžkého). Nejvíce mě ale zklamal konec (POZOR SPOILER) po Gucciho smrti najednou skočíme o dva roku dál a jsme u soudu. Ani jediná scénka, ani jediné slovo s vysvětlením, jak ksakru přišli na to, že za tím stala ona? Proč to tam nebylo vysvětlené, byl by to hezky uzavřený příběh, ale takhle to úplně pohnojili. Ale jinak se na to koukalo dobře, akorát mi to nepřijde pořádně dokončené.