Mission: Impossible III (2006)

Tady se už MI postavilo trochu na nohy. Docela zajímavý scénář, i natočené to nebylo špatně. Potěšila přítomnost Philipa Seymoura Hoffmana jako záporáka, měl na to správné charisma. A jedná se zatím o první film, který mě na konci překvapil. Poprvé tam bylo něco, co jsem naprosto nečekala. Do teď byly všechny filmy hodně předvídatelné v rámci zápletky nebo záporáku, takže tohle bylo příjemné překvapení.

Červený trpaslík - Série 5 (1992) (série)

Nejlepší díl - Hololoď a Návrat do reality / Nejhorší díl - Inkvizitor a Démoni a andělé

Arabela (1980) (seriál)

Narazila jsem na to nedávno v televizi a hned mě to chytlo. Byla to taková krásná nostalgie, protože jsem tenhle seriál a zároveň jeho pokračování jako malá neskutečně moc milovala. Vždycky se mi líbila Xénie a proto jsem jako malá měla tak moc ráda Dádu Patrasovou. Zkoukla jsem to za pár ní a udělalo mi radost vrátit se díky tomu do dětství.

Mission: Impossible II (2000)

Tohle bylo naprosto příčerný. Upřímně, už jsem si po té době ani nedokázala moc vzpomenout o čem tenhle díl vlastně byl. Naštěstí anotace mi to připomněla. Je to špatný scénáristicky, jako telenovela s přídavkem o akce, kterých tam je až moc, protože se tím tvůrci snažili vyvážit velmi špatně napsaný příběh. Tohle se vůbec nepovedlo.

Zimní prázdniny (2023)

Hodnotím lepším průměrem. Další dramatická konverzačka, tentokrát z prostředí univerzity a řeší se zde do hloubky vztah mezi učitelem a studentem, kteří toho mají víc společného než se může zdát. Paul Giamatti je skvělý ve své roli, ale strašně mi vadilo, že se mi střídalo to lenivé oko. Jednou to bylo levé, jednou pravé, to si nemohli někam napsat, jaké oko to má být? Zároveň se mi moc líbil výkon Da'Vine Joy Randolph, přijde mi, že se o jejím výkonu moc nemluví a je spíš zastiňován, proto jsem ráda, že si za ten výkon odnesla Globus a zaslouženě. Opět to má pomalejší tempo, ale bavil mě scénář, takže ten tomu trochu pomáhá přežít.

Minulé životy (2023)

Lyrický příběh o nenaplněné lásce, o kterém slýchám z každé strany a proto jsem měla velká očekávání. Je to natočené hezky, má to své kouzlo a je to taková typická konverzačka, která jde do hloubky. Začátek mě velmi bavil a čekala jsem, co se bude dít dál. Konec je velmi dojemný a nečekaně jemně srdcervoucí. Velmi tomu dodávají herecké výkony, hlavně Grety Lee. Ale nevím, něco mi tam chybělo, nějaká ta jiskra, rychlejší tempo, prostě něco.

Anatomie pádu (2023)

Jeden z adeptů na nominaci na Oscara. Upřímně, nic pro mě. Líbila se mi ta atmosféra filmu a ten velký otazník, který vysel nad celým příběhem, dodávalo tomu to mysteriózno a zajímavost. Nicméně je to příšerně zdlouhavý a vůbec to nemá tempo. Snažila jsem se dávat pozor a asi prvních 40 minut jsem se dívala pozorně, ale pak už jsem neustále koukala na mobil a přála jsem si konec. Nudilo mě to.

Pohřeb (2023)

Rozhodně nelituju, že jsem snímek viděla, protože je to povedený a zajímavý film, ale znova bych se na něj už nepodívala. Není to totiž ten typ filmu, ke kterému bych se klidně někdy vrátila. Neurazí, ale zítra si už nebudu pamatovat o čem byl navzdory zajímavému příběhu a obstojným hereckým výkonům.

Spider-Man: Napříč paralelními světy (2023)

Pořád si to drží kvalitu jedničky. Ať je to skvělý scénář, hudba nebo vizuální stránka, všechno je naprosto skvělé a baví to. Jediný, co bych vytkla je stopáž, mohlo by to být o trošku kratší.