Má dcera (2018)

KVIFF 2018 - Já miluji energické italské filmy a tenhle má energie až dost. Velmi se mi líbil temperament herečky Alby Rohrwacher, navíc hrála zajímavou postavu, o které si na začátku myslíte, že je totální magor a moc jí nemusíte, pak si jí zamilujete a nakonec je vám jí strašně líto. Role mladé Vittorie se chopila Sara Casu, která se postupem filmu vyvíjí a snaží se pochopit své místo. Moc se mi líbil konec, ale dokázala bych si ho představit dramatičtěji, klidně bych brala i tragický konec.

Madisonské mosty (1995)

K tomuhle filmu není co dodat. Snad jen poradit, pořádnou dávku kapesníků. U tohoto filmu brečím pokaždé, protože jinak to nejde. Ta láska, kterou si Meryl a Clint předávají ve filmu je opravdu jako skutečná. Hlavně taneční scéna mě dostala do kolen. Řekla bych, že pro každou ženu (i muže) je nejdojemnější scéna v autě, kdy Meryl jako Fancesca drží kliku a rozhoduje se zda otevře či ne.

Maestro (2023)

Tak tohle pro mě bylo jedno z největších filmových zklamání roku 2023. Po A Star is Born jsem čekala od Bradleyho hodně, buď stejnou kvalitu nebo něco lepšího, nečekala jsem, že filmu dám dvě hvězdy. Nejvíc mi vadilo, že se příběh zaměřoval hlavně na jeho intimní život a ne ten pracovní, který je pro mě zajímavější. Dirigující scéna byla naprosto dechberoucí a za tu si vysloužil jednu hvězdu. Ta druhá je z půlky za Bradleyho a z půlky za masky. Bohužel převažuje to negativnější jako příliš pomalé tempo, dlouhá stopáž a nudný a nezajímavý scénář.

Mafia Mamma (2023)

Lákala mě dvojice Toni Collette a Monica Bellucci. Naprosto božské obsazení, které ve filmu chcete vidět. Škoda jen, že se jedná o takovou ptákovinu jako tohle. Kdyby to byla alespoň nějaká originální komedie a ne jen nějaký zbytečný pokus o parodii na mafiánskou rodinu. Navíc postava Toni mi přišla neskutečně otravná a šla mi na nervy. Čekala jsem od toho daleko víc a mrzí mě, že z toho tvůrci neudělali něco víc serióznějšího.

Mafiáni (1990)

Budu upřímná, tenhle film mě nějak úplně minul a vůbec jsem ho neznala, což je divný. Mám ráda De Nira, mám ráda Pesciho, mám ráda Scorsese, miluju mafiány, tak netuším, kde se stala chyba. Nicméně bylo to napraveno a viděno. Líbil se mi styl vyprávění příběhu, že vše vidíme z pohledu Liotty a místy i jeho filmové manželky, na druhou stranu nám to napovídá, že těm dvoum se zřejmě nic nestane a do konce to dotáhnou. Ten styl mě nicméně opravdu bavil, udržovalo mě to ve střehu, sem tam nějaká akce, o kterou se postaral hlavně Joe Pesci a samozřejmě ta mafiánská vážnost v podáno De Nira, naprostá dokonalost. Pořád mi tam ale něco chybělo, něco, u čeho bych si řekla wow. Nebylo tam vyloženě nic z čeho bych si sedla na zadek, takže celý počet hvězd dát nemůžu. Ale rozhodně se jedná o jeden z lepších filmů Scorsese, co jsem viděla.

Mafiánovi (2013)

Herecké obsazení je skvělé, Michelle a Robertovi to spolu funguje na jedničku a I jejich děti se povedli. Bylo hezké vidět Dianu v jiné roli než jako Quinn v Glee. Příběhově je to ale hodně slabé. Akční scény ujdou, líbili se mi ty momenty násílí, kdy je někdo naštval, tak si to s nimi vyřizovali po svém. Vtip tam nebyl vůbec. Kolem žánru komedie to snad ani neprošlo a to je největší kámen úrazu tohoto filmu. Pokud by scénárista byl alespoň trošku vtipálek a dal tam nějaké povedené hlášky nebo vtipné momenty, moje hodnocení by se zvedla. Takhle je to jen jednoduchý, podprůměrný thriller, který ničím nepřekvapí.

Maggie (2015)

Tohle se nepovedlo. Říkala jsem si, že spojení Arnolda a Abigail jako otce a dcery by mohlo zafungovat. Pravda je, že ty jejich emoce opravdu fungovali, ale Arnold jakoby tam skoro vůbec nebyl (měl by zůstat u akčních rolí, ty mu sednou) a Abigail jakoby úplně zapomněla jak se hraje, nevěřila jsem jí ani jediné gesto, slovo nebo slzu. Takže za mě opravdu velké zklamání a tenhle film už nikdy více.

Magický hlas rebelky (2014)

Co k tomu dodat? Snad jen, podívejte se na to a pochopíte tu rebelku s magickým hlasem a její život plný životních zkoušek, štěstí, lásky, zrady a magického hlasu.

Machři (2010)

Milá komedie, která každého vrátí do dětských let. Když koukáte na pětku super herců, jak tam vyvádí se svými dětmi a vzpomínají na své dětství, tak si také vzpomenete, jaké to bylo. Takže to stojí za to. Milý humor, nic nechutného ani trapného. Prostě průměrná komedie na večer.

Machři 2 (2013)

To byla ale nuda. Film se neuvěřitelně táhl. Pokračování Machrů byl vážně špatný nápad. U jedničky jsem se alespoň někde zasmála, ale u dvojky jsem se modlila ať už to skončí. Navíc bez Roba Schneidera to nebylo ono.