Small Crimes (2017)

Jediná věc, která je na celém filmu dobrá je Nikolaj, ale ani jeho herecký talent nepomůže mizernému scénáři, který je totálně odfláknutý. Nikdo se nezabývá tím, aby divákovi vysvětlil pointu celého filmu, co postava Joea udělala v minulosti a co musí udělat teď, aby se zbavil dalších obvinění, nic tam vysvětleno není. Celou dobu sledujeme Joea jak ho pronásleduje smůla v podobě rvaček, střílení a pronásledování, ale proč se to děje, to se divák nedozví.

Smím prosit? (2004)

Film s úžasnou atmosférou, díky které vás vtáhne do příběhu a máte chuť tančit společně s herci nebo se hned po shlénutí přihlásit na nějaké taneční lekce. Velkou část na tom nese Richrad Gere, díky jeho postavě vidíme, jak ho tanec dělá šťastným a uvolněným a vyvede ho z nudného stereotypu. Navíc se mu trochu pomotá hlava díky JLo, ale stále zůstává věrný manželce. V tom mi trochu to dramatično chybělo, protože to utíká jen v jedné lince.

Smrt a život Charlieho St. Clouda (2010)

Jsem mile překvapená jelikož jsem od filmu čekala cokoliv jen ne ta krásný příběh. Film mě dokázal rozesmát, dojmout a hlavně rozplakat. Zac Efron je skvělý herec a v roli Charlieho to perfektně dokazuje. Jen škoda, že tam neměla větší prostor Kim Basinger.

Smrt čeká všude (2008)

Velký aplaus za to, že snímek natočila žena. Kdybych to nevěděla, říkala bych si, že to určitě musel natočit muž. Občas totiž ženské režisérky mají velký sklon k velkým emotivním scénám, které pak snímek spíše shazují. Naštěstí Kathryn Bigelow dokázala příběh udržet ve válečném módu a trochu více nám přiblížit práci pyrotechniků. Jediným a bohužel i velkým negativem je málo propracovaný příběh, z části to totiž působí spíše jako dokument než film a proto to není nijak záživné. První hodina utíká nesnesitelně pomalu, druhá už je lepší.

Smrtelné lži (2012)

Richard se téhle role chopil jako správný herec a ukázal, že ještě nepatří do starého železa. Stejně tak Susan Sarandon, jen je velká škoda, že spolu měli jen jednu pořádnou scénu a to až na konci, ale říká se: To nejlepší na konec. Příběh je převážně o boháči, který si nechce kazit reputaci a chce zachránit své bohatství. Nebýt tak skvělých hereckých výkonů, tak by u mě byl průměr, ale herci celý film drží nad vodou.

Smrtelné stroje (2018)

Já jsem docela příjemně překvapená. Opravdu se mi to líbilo, je možné, že to bylo tím, že jsem opravdu měla chuť a náladu na nějaký sci-fi žánr, takže jsem se bavila od začátku do konce. Příběh je zajímavý a originální, moc se mi líbilo, že padouchem tentokrát nebylo Německo nebo Rusko ale oblíbený Londýn. Efekty byly úžasné, trochu tam byla cítit ta LOR tvorba, ale nevadilo to. Hlavní představitelé nejsou známí, ale velmi sympatičtí, navíc se mi zamlouvalo, že do filmu neobsadili někoho vyloženě slavného, aby filmu dal jméno a hráli to hlavně na příběh.

Smrtihlav (2017)

Film mi přišel hodně dobře natočení. Osobně velmi chválím to, že se věnoval převážně Heydrichovi, protože když to budu porovnávat s filmem Anthropoid, tak tam mi pohled ze strany Heydricha docela chyběl, takže bylo zajímavé se dozvědět něco o tomhle člověku. Zároveň se mi líbilo, že byl příběh rozdělen na dvě poloviny a mohli jsme vidět pohled z obou scén. Takže za mě rozhodně palec nahoru, byla jsem mile překvapená.

Smrt jí sluší (1992)

Za mě naprostá klasika, která nikdy nezklame. Originální příběh a pojetí, se kterým si Robert Zemeckis naprosto bravůrně poradil. Líbí se mi, že každý z herců ztvárnil naprosto nevšední roli, která pro ně nikdy nebyla typická a ukázali se tak i v jiném světle. Tenhle film mě vždycky pobaví, škoda, že Goldie a Meryl spolu ještě něco nenatočili, ale kdo ví, třeba ještě něco přijde.

Smrt na Nilu (2022)

Stejně jako Vražda v Orient Expressu i Smrt na Nilu je vizuálním mistrovským dílem. Na tohle má Kenneth opravdu oko, ale nemůžu si pomoct. Stejně jako Orient i tenhle film je prostě zbytečně zdlouhavý. Viděla jsem doposud dvě filmová zpracování Smrti na Nilu a byť nebyli vizuálně tak krásně zpracované jako tento od Kennetha, tak zpracování příběhu mi sedlo daleko lépe, bylo to svižnější a akčnější. Tady se to hodně táhne. Vlastně celkově Kenneth dokáže diváky nalákat na tu vizuální stránku a na herecké obsazení. Jo, jsem zvědavá i na další, ale pořád čekám na ten jeden, který mi vyrazí dech.

Smrtonosná past (1988)

První pořádný film Alana Rickmana a jak mu to krásně pomohlo nastartovat filmovou kariéru. Smrtonosnou past mám moc ráda už od malička. Táta je fanda Bruce Willise, takže vždy, když to dávali v televizi, tak jsme se na to společně koukali. Bavilo mě to i nyní po tolika letech a užívala jsem si to. Když se na to kouknu ale už z pohledu diváka, který má už několik filmů za sebou, tak mi tam něco chybělo. Záporáci jdou na jistotu, ale nemají žádný záložní plán, kdyby se něco pokazilo? To mi trošku nedávalo smysl, ale když tohle přehlédnu, tak jsou to zasloužené čtyři hvězdičky.