Souboj pohlaví (2017)

Čekala jsem, že mě to bavit daleko více, takže jsem malinko zklamaná. Je to dobře natočený životopisný snímek o Billie Jean King. Abych byla upřímná nikdy jsem neslyšela o Billie ani o Bobbym a tudíž ani o jejich historickém zápase. Malinko mi vadilo, že se příběh točil spíše kolem Billie a že to nebylo vyvážené, protože její příběh mě místy hodně nudil. Nejvíce se mi líbila scéna zápasu, byla jsem napjatá a když Billie vyhrála, tak i dojatá. Jedná se o film, který je v téhle době opravdu potřeba, protože ukazuje, sílu, kterou ženské hnutí má, ale něco mi na tom filmu prostě chybělo. Steve Carell byl každopádně dokonalý.

Souboj Titánů (2010)

Opět se budu opakovat, ale řeská mytologie mi prostě není blízká a nikdy nebude. Knihy mě také nikdy nebavili. V tomhle filmu jsem byla vděčná asi jen za herecké obsazení. Liam Neeson jako Zeus byl skvělý a Ralph Fiennes jako Hádés také. Jinak byl pro mě příběh nudný, ničím nezajímavý. Jedna hvězdička je tedy za obsazení a ta druhá za efekty.

Soudce (2014)

Příběh jedné rodiny, kde je obrovsky zkažený vztah mezi otcem a prostředním synem. Zatím co prvorozený se snaží tvářit statečně, ten nejmladší všechno filmuje a ten prostřední se snaží zachránit nemocného otce před vězením a tím zpevnit jejich vztah. Film plný lásky, zrady, emocí a rodinného dramatu. Robert Downey Jr. versus Robert Duvall, oba proti sobě bojují statečně, ale stejně vztah mezi otcem a synem musí skončit pevný. Film jsem si užila, stejně tak jako herecké výkny již zmíněných herců.

Soukromá válka (2018)

Velice hezky zpracovaný příběh jedné statečné novinářky, díky které mohli diváci po celém světě vidět a přečíst si o realitě válečného života. Film hodně přibližuje práci válečných novinářů a ukazuje, že to vůbec není žádná procházka rájem. Osobně se divím, že se hlavní hrdinka dostala až tak daleko jak navzdory útokům, tak psychickým problémům. Rosamund byla dokonalá, překvapilo mě, jak skvěle zvládla napodobit novinářčin hlas a její nervózní tiky. Opravdu smekám. Příběhově a jako celek je to ale malinko slabší a místy až nudné. Režisér to možná lehce pojal jako dokument, než jako celovečerní filmy a nechává tam hodně prostoru, což je podle mě špatně. Jelikož je to životopisný, má tam být hodně informací a detailů, které by mohli divákovi pomoc se vtělit do hlavní hrdinky. To tady bohužel tolik nefunguje. I tak je to ale snímek, na který by se měl podívat každý, kterého alespoň trochu zajímá válka nebo novinařina.

Sousedi (2014)

To jediné, co na tom tak bylo dobré bylo zajímavé spojení Setha Rogena a Zaca Efrona a malé roztomilé holčičky. Jinak mi to přišlo až neuvěřitelně trapné, pitomé a hlavně vůbec ne k zasmání.

Sousedi 2 (2016)

Přišlo mi to lepší než první díl. Nebylo tam tolik nechutně trapných scének, u kterých bych se cítila vážně nepříjemně, ale velkou nevýhodou je, že je to komedie, u které se skoro vůbec nezasmějete. Trailer nabízí vtipnou podívanou, ale vše co dostanete je podprůměrný film bez vtipu.

Space Jam: Nový začátek (2021)

Miluju původní verzi z 90. let. Michael Jordan nebyl dobrý herec, ale byl zatraceně lepší než LeBron James. Od LeBrona mi to přišlo až moc křečovitě, nahrané, vůbec to nebylo přirozené. Jordan taky nic moc, ale měla jsem z něho daleko lepší pocit. Ráda jsem parťáky z Looney Tunes znovu viděla, ale pokud by filmaři nepřišli na nic originálního, tak už by se znovu vracet nemuseli. I tohle mi přišla jako velká ztráta času. Příběh neoriginální, zdlouhavý a opakující se.

Spása (2014)

Co mě filmu zaujalo bylo prostředí, western, dánština a Mads Mikkelsen. Bohužel příběh je slabý a o ničem, takže i když všechno ostatní klape, tak dějová linka hodně zaostává. Ve filmu je hodně tichých záběrů na herce, kde se nic neděje a sledujete pouze výraz v hercově obličeji, to se mi zdálo úplně zbytečné.

Spectre (2015)

Abych byla upřímná jsem hodně zklamaná. Po Skyfall je to hodně velký pád dolů. Na začátku filmu hned skvělá akce s vrtulníkem, pak se to ale neuvěřitelně táhne, dost často jsem se i nudila. Akční scény byli skvělé a velmi se mi líbila mučící scéna. Mrzí mě, že Christoph Waltz nedostal ve filmu více prostoru, bylo by to lepší i pro děj filmu. Daniel Craig byl opět skvělý, role Bonda mu prostě sedne. Konec filmu byl pro mě na celém projektu to nejhorší. Zdá se mi, že Sam Mendes veškeré své nápady po úspěšném Skyfallu zcela vyčerpal.

Spící agent (2015)

Od filmu jsem dostala přesně to, co jsem očekávala. Nic dokonalého ale ani nic hrozného. Kristen a Jessiemu to spolu docela ladilo. Akce tam bylo dost, spousta střílení, bojování a samozřejmě tráva. Nápad je zajímavý a možná to trošku poukazuje i na budoucnost, ale rozhodně to není film, který bych někdy znovu chtěla vidět.