Book Club: The Next Chapter (2023)

Jsem zklamaná, ale nebudu lhát, trochu to bylo očekávávané. Jednička se mi neskutečně líbila, bylo to vtipné, romantické, boží herečky, fakt jsem si to užívala. Jakmile se objevila dvojka, tak už jsem měla své pochyby a očividně opodstatněné. Je to nuda, naprosto zbytečné pokračování bez špetky originality. Ani to herectví mě nijak zvlášť neuchvátilo. Vyloženě nic vtipného natož zajímavého. A kde sakra byly knihy? Vždyť je to Book Club, ne?

Bostonský škrtič (2023)

Miluju kriminální případy a samozřejmě jsem věrný posluchač OZ a zrovna o Bostonském škrtiči tam mluvili, akorát je to jeden z jejich dřívějších epizod. Každopádně jsem se moc těšila na filmové zpracování navíc s Keirou Knightley v hlavní roli. No... Kouká se na to dobře, hodně se zaměřili spíše na ten novinářský pohled ve stylu Spotlightu než na ten kriminální, což se mi úplně nelíbilo, ale dobře. I když mě film vyloženě nenudil a zvládla jsem to zkouknout, tak mu chyběla jedna zásadní věc. Atmosféra. Ten film nemá žádnou atmosféru. Nic. Příběh vůbec negraduje, všechno běží v jedné rovné linii, která nijak nevybočuje a tím pádem se z toho stává nemastn, neslaný příběh, který ničím nezaujme ani neurazí. Ale milovník krimi a opravdových zločinů si tam něco najde.

Creed III (2023)

Filmy o boxu jsou moje srdcovka. Zbožňuju je a moc mě baví. Na prvním Creedovi jsem byla v kině a byla jsem z toho nadšená. U druhého pokračování se tolik nepovedl ten příběh a trojka s tímhle bohužel pokračuje. Bylo to až moc předvídatelné, moc mi nešlo logicky do sebe, jak se člověk, který přišel z vězení dokázal dostat na šampiona. v boxu, prostě mi to tam úplně nesedlo. Nicméně jako režijní prvotina Jordana je to hodně povedé. Ale kapitolu Creeda bych nechala už uzavřenou, i když si říkám, že si tam trochu našlápli na případné pokračování nebo spinoff pro jeho dcerku.

Černé zrcadlo - Série 6 (2023) (série)

Šesté série se mi líbila o něco více než ty předchozí. Přišla mi taková temnější, ale o to víc mě to bavilo. Například druhý díl byl skvělý nebo třetí díl, to bylo neuvěřitelný psycho. Co za mě byl ale nejhorší díl (a to z celého seriálu) rozhodně Mazey Day, to bylo naprosto příšerný a nechápu, jak s tímhle mohli vůbec přijít.

Daisy Jones & the Six (2023) (seriál)

Knihu jsem sice nečetla, ale koukala na mě všude v knihkupectví a jelikož jsem jí nečetla a už vyšel tento seriál, musela jsem se na to podívat. Příběh není nic originálního, jedná se o klasický love story trojúhelník, který je ale doplněný o skvěou hudbu a život v začínající úspěšné kapele, což to trochu oživuje. Kvalitě seriálu rozhodně dopomáhají herecké výkony, hlavně Riley Keough byla božská, má naprosto nádherný hlas a není divu, když je to vnučka Elvise Presleyho. Hezky se na to koukalo a bylo zajímavé vidět cestu kapely a zároveň sledovat  problémy, tajejmství a závislosti jednotlivých členů.

Dcera divočiny (2023)

Podle traileru jsem čekala něco hororového, strašidelného a prostě wow. Je velká škoda, že si do traileru vystřílely všechny nejlepší scény a zbytek filmu je jedna velká nuda a protahovačka. Atmosféra je snad jediná dobrá věc, ale i tu jsem čekala daleko strašidelnější, hororovější, prostě to, co sliboval trailer a to se nestalo. Velké zklamání. Představa, že jsem na to chtěla jít do kina...

Dr. Death - Season 2 (2023) (série)

Druhá série byla o něco nudnější než ta první. Chybělo tomu to napětí a upřímně mě vůbec nebavila za linka s Mandy Moore, bylo to zbytečně zdlouhavé. Každopádně pátá epizoda 191, totální masakr, neskutečně mě to vzalo.

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023)

Konec je docela předvídatelný, příběh je stokrát omílané klišé, co jsme několikrát viděli v jiných filmech, takže se nejedná o nic originálního a navíc scénář za moc nestojí, hlavně na dialozích by se dalo lépe zapracovat. Co musím ale vyzdvihnout jsou efekty, dobře napsané postavy (ani jedna postava mi vyloženě nevadila). Příběh zakončili chytře, protože si připravili půdu pro případné pokračování, ale když to nebude úspěšný, klidně to můžou tímhle filmem zakončit. Spíš jsem si říkala, že mi to přišlo až moc urychlený, hlavně ta druhá polovina. Každopádně jako dobrodružný rodinný film to funguje dobře a i když je to takový spíš průmrný film, tak nelituju, že jsem ho viděla v kině. Příjemná oddechovka.

Ferrari (2023)

Tenhle film má jednu velkou chybu a to je, že tvůrci nevěděli, co chtějí natočit. Buď natočím snímek o závodění, konkrétně o závodě, který skončil tragicky nebo životopisný snímek o Ferrarim. Tady je to tak půl na půl a přijde mi, že právě kvůli tomu to nefunguje tak, jak má. Adam byť je to skvělý herec, tak to moc nezachránil, naopak je tu velmi odměřený a divák si nestačí s ním vytvořit nějaké pouto. Líbil by se mi plnohodnotný životopisný snímek o Ferrarim než jen část jeho života, která se věnovala milostnému trojúhelníku a byla prokládána tragickým závodem. Prostě jsem od toho čekala něco jiného než jsem nakonec dostala a jsem spíš zklamaná.

Ghosted (2023)

Při nudném odpoledni, kdy chcete fakt vypnout a nepřemýšlet je to dobrý film. Ale upřímně, od Apple jsem čekala daleko lepší kvalitu příběhu. Tohle mi přijde, jako by to bylo z Netflixu. Chemie mezi Chrisem a Anou byla naprosto nulová, vůbec to mezi nimi nejiskřilo a hlášky typu "měli byste si najít pokoj" tomu vůbec neprospívali. Místy jsem se zasmála, ale jinak naprosto naivní, nelogická romanťárna bez špetky jiskry. Ana de Armas mi tam vyloženě vadila a to jí jako herečku můžu. Tady mi ale nesedla.