Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Dobrodružný

Recenze (2 332)

Kmotr II (1974)

Francis Ford Coppola dokazuje, že se dá natočit kvalitní pokračování. Hodně tomu samozřejmě pomáhají herci, jejichž herecké výkony jsou prostě dokonalé. Hudba krásně podtrhuje mafiánskou atmosféru. Emotivní scény krásně zahrány, hlavně Diane Keaton vs Al Pacino nebo Pacino vs Cazale. Byť má první díl své kouzlo, dokážu sama za sebe říci, že dvojka se mi možná líbila o trochu vice, ale je to těsné.

Ant-Man a Wasp (2018)

Jedničku jsem označila za průměr, dvojka se mi líbila daleko vice. Hlavně mě velmi bavil příběh a zápletka mi přišla zajímavá. Konec skvěle navazuje na Avengery. Michelle Pfieffer to skvěle osvěžila a její postava mi byla hodně sympatická. Po shlédnutí dvojky bych klidně brala I třetí pokračování.

plakát

Balada o Busteru Scruggsovi (2018)

Šíleně zdlouhavé a nudné. Nejvíce mě bavil příběh se Zoe Kazan, bylo to zajímavé a konec emotivní. Pak se mi celkem libel příběh o zlatokopovi. Za nejslabší příběh bych označila s divadlem, kde překvapivě hrál Liam Neeson, od něho bych čekala daleko vice. Zbytek celkem ušel, ale na westernové příběhy to je moc dlouhé.

Žena (2017)

Tohle pro mě prostě nefungovalo. Herecký výkon Glenn Close je jediným světlým bodem v celém filmu a také napětí mezi její postavou a postavou Jonathana Pryce. Příběh je utahaný, nudný a nezajímavý. Zajímavým se stává až v posledních 20 minutách filmu, kdy se konečně objeví nějaká gradace. Každopádně, kdyby tento film nevznikl nic by se nestalo, maximálně bychom přišli o herecký koncert Glenn Close, ale ten ona dokáže rozpoutat i v jiném a daleko lepším filmu.

Po čem muži touží (2018)

Naštěstí se tato česká komedie řadí mezi ty povedenější a to hlavně díky hereckému výkonu Anny Polívkové, ta jako muž v ženském těle je naprosto dokonalá a neuvěřitelná. Její scény byly nejvtipnější a Langmajer, i když ho nemám zrovna v lásce tak mi překvapivě nevadil (možná trošku jen na začátku). Zápletka není nijak originální pro světovou kinematografii, ale pro tu českou to ujde.

plakát

Kdyby ulice Beale mohla mluvit (2018)

Jedna hvězdička za herecké výkony, druhá hvězdička za hudební soundtrack, který je naprosto dokonalý a na filmu asi ta nejlepší věc. Bohužel příběh není tak poutavý a zajímavý, aby si udržel mojí pozornost celé dvě hodiny. Bylo hezké sledovat opravdovou lásku a sílu rodiny, která bojuje proti křivému obvinění, ale kdyby alespoň ta zápletka nějak gradovala a byla něčím zajímavá! U takových herců a příběhu je to škoda, mohlo to být napsáno a natočeno daleko lépe.

Psí ostrov (2018)

Loutkové filmy Wese Andersona mám moc ráda. Líbil se mi Fantastický pan Lišák a proto jsem se na shlédnutí Psího ostrova strašně moc těšila a naštěstí splnil veškerá má očekávání. Je to dobrý film, místy i vtipný, ale převážně vážný a divákovi dává jednu určitou zprávu. Jakmile se politické moci chopí někdo, kdo umí mluvit a přesvědčovat, tak vás dokáže přesvědčit i o tom, že milovaní psí mazlíčci, kteří s vámi trávili celý život jsou nebezpeční a musejí se deportovat? Že by režisér narážel na určitý politický názor jednoho nejmenovaného prezidenta? To si musí každý domyslet sám, každopádně film je krásně propracovaný, jak vizuálně, tak příběhově.

plakát

Můžete mi kdy odpustit? (2018)

Melissa se nám ukázala ve vážné role, doposud jsem jí viděla pouze v komických snímcích, proto jsem byla hodně zvědavá, jak se s tím popere a splnila mé očekávání. Zvládla to na výbornou, i když si myslím, že s postavou Lee Israel tolik práce neměla. Její jedinou nevýhodou byl Richard E. Grant, který jí svým hereckým umem a rolí Jacka úplně zastínil a líbil se mi daleko více než Melissa, přišel mi i zajímavější a záživnější. Film jako celek utíká šíleně pomalu a tím je často dost nudný, škoda, že se režisérka více nepřiblížila emoční stránce hlavní postavy, aby nás to dostalo do kolen. Jedná se o průměrný snímek, který vás spíše bude nudit než, aby jste se bavili.

Potomek (2019)

Potomek je zvláštní lehčí horror, který by zvládl u ten největší staršpytel. Líbí se mi originální téma, které je o děsivém dítěti, rozdíl je v tom, že není posedlý démonem ale duší a to se mi na tom líbilo. Vzhledem k tomu, že se o téma, které se ve filmu řeší hodně zajímám a opravdu tomu věřím, tak si mojí pozornost snímek získal hned. Musím zde vyzdvihnout herecký výkon Jacksona Roberta Scottam, který byť osmiletý, dokáže utáhnout celý film úplně na jendičku! Není to nejdokonalejší snímek, ale zajímavý a napínavý, je tam pár scén, u kterých se opravdu leknete, ale spíše se to přiklání k tomu thrilleru než hororu.

plakát

Ricky Bobby: Nejrychlejší jezdec (2006)

Will Ferrell je známý tím, že se objevuje v takovýchto béčkových filmech, ve kterých se najde spousta trapného a pro mě ne moc vtipného humoru. Pro fanoušky závodění a závodních aut je to dobrý film, které by je mohl troche bavit, ale pro mě to bylo utrení, nemám prostě tenhle styl humoru ráda, připadám si při tom trapně.