Spiderhead (2022)

Musím říct, že s tímhle Netflix docela překvapil. Už jsem od Netflixu neviděla dlouho film, který by se mi vcelku líbil. Hodně tomu dopomohlo obsazení Milese Tellera a Chrise Hemswortha, skvělá dvojice, která na plátně dobře fungovala. Příběh mohl být napsaný o kousek líp, ale i tak se jednalo o docela zajímavý námět, který mě zaujal. Není to nejlepší film a nejlepší scénář, ale od Netflixu už čekám daleko horší, takže tohle mile překvapilo.

Spider-Man: Bez domova (2021)

Původně jsem na film do kina nechtěla, říkala jsem si, že to nebude stát za to vidět tenhle film v kině. Jak moc jsem se mýlila! To byla jízda jak Endgame, možná ještě větší. Líbil se mi návrat starých padouchů, které všichni dobře známé, navíc to bylo logicky vysvětlené a scénář dával smysl. Tvůrci si tím otevřeli také dveře na nového Strange a vývoj Spidermanovi postavy. Líbí se mi jak se Spiderman v podání Hollanda rozvíjí, začínal jako hloupoučký teenager a v tomhle díle už má něco z teenagera, ale zároveň i trochu z dospělého člověka, protože si začíná uvědomovat svoje chyby, začíná si uvědomovat své zodpovědnosti, prostě dospívá. Je to vážně dobře napsané, nostalgie je nejsilnější stránka tohoto filmu a jsem fakt ráda, že to není propadák, ale zvládli se s tím poprat.

Spider-Man: Homecoming (2017)

Pro mně to bylo malinko delší než by bylo potřeba. Ze Spider-mana se stal puberťácký fracek, který touží po tom, aby se dostal do zadku Starkovi. Michael Keaton si zase střihl roli Birdmana, tentokrát ale v akčnějším stylu a v daleko zábavnějším. Že by to byla až moc ostrá kritika? Takhle to prostě cítím. Koukat se na to dalo, občas jsem se zasmála, naprosto skvělé efekty a nejvíce mně těšila přítomnost Roberta Downeyho Jr. Jinak jde podle mého názoru Spider-man kvalitně dolů.

Spider-Man: Napříč paralelními světy (2023)

Pořád si to drží kvalitu jedničky. Ať je to skvělý scénář, hudba nebo vizuální stránka, všechno je naprosto skvělé a baví to. Jediný, co bych vytkla je stopáž, mohlo by to být o trošku kratší.

Spider-Man: Paralelní světy (2018)

Hodně mě to překvapilo. Animace je skvělá a zajímavá, líbily se mi ty komiksové prvky, které tomu dodali na autentičnosti. Příběh je napínavý, ale trošku předvídatelný, proto dávám jednu hvězdičku dolů, jelikož příběhově (hlavně zápletka) mohla být lepší. Musím ale přiznat, že jsem se neskutečně bavila, dlouho mě žádný film tak nerozesmál jako tenhle. Sice jsem se za celou dobu sledování rozesmála 3x až 4x, ale rozhodne je to více než u nějaké průměrné komedie. Takže za to dávám palec nahoru. I když Spiderman zrovna nepatří mezi mé nejoblíbenější super hrdiny, tak tento animovaný si vyšší místo v mém osobním žebříčku určitě zaslouží.

Spiknutí lásky (1987) (TV film)

Ale bylo to hezký. Silné pouto mezi vnučkou a dědečkem je tak silné až to skončí u soudu. Je to krásný, dojemný film. Ale některé scény jsou trochu zbytečné.

Spirit - divoký hřebec (2002)

Není to špatná pohádka, je to pohádka, která nepotřebuje skoro žádná slova, protože si vystačí s jednoduchou ale krásně udělanou animací, která vyjádří veškeré pocity hlavního hrdiny. Tuhle pohádku jsem milovala jako malá, nyní už mi tak zajímavá a záživná nepřijde, ale hudba za to stojí.

Spirited (2022)

Spojení Willa Ferrella a Ryana Raynoldse jsem si nemohla nechat ujít. Nakonec jsem docela i spokojená. Verzí Vánoční koledy jsem viděla nespočetně, ale tahle je moc povedená. Líbí se mi, že je zasazená do moderního světa, je tam i hezky promyšleně vysvětleno, jak svět vánočních duchů funguje. Oba herci mají podobný humor a skvěle se doplňují. Občas jsem se fakt od srdce zasmála, naštěstí žádné trapnosti vás nečekají. Písně nejsou nic moc, vyloženě mi žádná nezůstala v hlavě, ale na zkouknutí o vánocích, když chcete mít večerní pohodu, to bohatě stačí.

Spláchnutej (2006)

Je to skvělá animace, kterou zbožňuji, ale příběh je slabší. Má to slibný začátek, ale potom mě už ty neustále honičky za rubínem a pak za kabelem přestávali bavit, bylo to neustále to samé dokola. Občas to zpříjemnili zpívající slimáci, takže jsem se maličko nudila, ale animace skvělá.

Splice (2009) odpad!

Tak tohle se mi opravdu, opravdu ale opravdu vůbec nelíbilo. Technické pojetí filmu je skvělé a Dren vypadá opravdu hodně realisticky, ale opravdu nechápu, jak taková blbost mohla být nějakým způsobem dobře ohodnocená. Zřejmě filmy o mutantech opravdu nejsou a nebudou mým šálkem kávy.