Smrtonosná zbraň 3 (1992)

Tak tenhle díl byl pro mě zklamání. V některých scénách mám pocit, že sleduji Buda Spencera a Terence Hilla  a občas do toho vletí Louis de Funes (Pesci), humor je tady občas infantilní a Troškovsky rozeřvaný. Kriminální zápletka je ovšem fajn.

Smrtonosná zbraň 2 (1989)

Podle mě nejlepší díl - Donner tady dokázal luxusně namíchat akci a humor

Smrtonosná zbraň (1987)

Umřel Donner, tak jsem si to musel po létech pustit. První díl byl fajn, i když se bral až příliš vážně (ještě se tam odráží frustrace Američanů po debaklu ve Vietnamu), ale je to velká zábava a akce.

Čarodějnice (2020)

No, nevím, co na to říkají děti, ale pro mě taková neslaná nemastná fantasy komedie. Anička afektovaná jak svině, dost nepříjemnej hlas vypravěče, animovaný myšky docela zábavný. Ale na Zemeckise je to takové povrchně plytké.  Ale to, že se tvůrci museli omlouvat postiženým za to, že je údajně zesměšňují, ukazuje až perverzní debilitu současného světa.

Ava: Bez soucitu (2020)

Jessica Chastain je zatraceně sexy... Fakt, jo? Dovedu si ji představit v roli v roli vědkyně, doktorky atd..., ale jako krásku vážně ne. V rovině sentimentálního rodinného dojáku s obludnou Geenou Davis to jde, ale jako nájemná vražedkyně prostě nefunguje. Tahle linie filmu je banální a stokrát převařená, rvačka Colina Farrella s dědouškem Malkovichem působí místy až komicky. A když se tyhle dvě roviny filmu spojí, vyjde z toho nezábavná slátanina.

Příběh rytíře (2001)

Po dlouhé době jsem tento film opět viděl a zase jsem se královsky bavil. Humor a nadsázka dělá z banální pohádky skvělou zábavu. Výborní herci, krásný holky - tohle si museli užít i kaskadéři! Tenhle film může zklamat jen zaprděnce bez špetky smyslu pro humor!

Clarice (2021) (seriál)

Na seriál jsem byl zvědavý - tedy nejvíc na to, jak bude vypadat nové obsazení starých postav. Na Clarice jsem si musel chvíli zvykat, ale nakonec mi až tak nevadila, zato její černá kamarádka byla v Mlčení jehňátek o dost sympatičtější (tady pro ni navíc vytvořili samostatnou módní diskriminační linku). A Catherine? O co nám po zážitku z díry Buffalo Billa zhubla, o to její mamina nabrala. Takže z původního obsazení si je podobný jen Billův čokl. Z ostatních postav zaujal Kumar, který tady vůbec nehulil, a mladý hispánský sniper. Příběh sám je poměrně krkolomný a překombinovaný, prošpikovaný flashbacky, kde se mj. překvapivě dovíme, že otec Clarice nebyl žádnej extra vzor, ale spíš hajzl. Závěrečné vyvrcholení, kdy Clarice vše vyřeší tím, že oběma padouchům vykecá díru do hlavy, není příliš uvěřitelný. Ale vcelku se na to koukat dalo, jen škoda, že o dvou stěžejních postavách Mlčení jehňátek (Dr. Lecter, Jack Crawford) z licenčních důvodů nesměla padnout ani zmínka.

Smrtící spojení (2007)

Siamský film o siamských dvojčatech - už to zní slibně. A opravdu - docela povedený mix thrilleru s vraždícím psychopatem a duchařského horroru, který sice využívá nějaké ty lekačky, ale na rozdíl od amerických horrorů je nedoprovází decibelovým výronem, takže se na to dá koukat i v noci a nerušit noční klid. Kreativní génius, který stvořil český distribuční název, je na sebe jistě opět pyšný (Alone vs. Smrtící spojení?).

Střípky (2021)

Hancock holt není Fincher. Příběh se pomalu vleče, Jared je správně slizskej, Denzel hraje to svý a Rami Malek si celou dobu soustředěně hlídá horní pysk, aby mu nebyly vidět tesáky, takže furt vypadá jak šklebící se žabák (to se mi jenom zdá, nebo mu ty zuby furt rostou? Možná by je měl obrušovat, jako to dělaj hlodavci!) . Nakonec se ukáže, že Joe nemá až tak čistý svědomí, takže se postará, aby si aspoň Jim mohl myslet, že on ho má. Dalo se to natočit líp.

Poslední valčík (1978)

Povedený film zachycující rozlučkový koncert legendární skupiny The Band, která nejvíce proslula spoluprací s Bobem Dylanem (neznalým doporučuji dvojalbum The Basement Tapes z roku 1975 a především skvělý živák Before The Flood z  roku 1974). Z koncertu, na který si The Band pozval haldu excelentních hostů, obsahuje film jen ukázky - kompletní záznam vyšel na čtyřech CD - doplněné o rozhovory. Jedinou slabinou je, že Scorcese trochu necitlivě "usekává" koncertní záznam hned po písničce  - kousek potlesku tam mohl nechat.