Muž z Acapulca (1973)

Třetímu Muži vodněkad se konečně podařilo trefit do černého. Nudných scén minimum - snad jen ty s idiotským slizským nakladatelem a jeho vtíravými dekadentními důchodci.

Muž z Hongkongu (1965)

Jednoznačně nejhorší z Mužů vodněkad. Místy nudné k uzoufání, občas pitomé až k pláči a mnoho "akčních" scén působí samoúčelně - jsou tam jen proto, aby ukázaly, jak Bebel někde visí, někam padá nebo někam skáče. To přelejzání z letadla, do letadla... ach jo. Navíc to malé otevřené letadélko letí střídavě 100 m nad vodou a nad mraky(!). Pomatená fraška.

Muž z Ria (1964)

Film již docela vyčpělý. Nudné pasáže se střídají s naivními rvačkami. Ale přesto má jisté kouzlo, hlavně to prostředí rozestavěné Brasílie. Některé scény jsou ale fakt zoufalé - Bebel visí na padáku, pod ním plave krokodýl v čisté vodě, samostatný záběr na krokodýla, který se najednou ztrácí v porostu - Bebel, pod ním krokodýl v čisté vodě, záběr na krokodýla... a tak furt dokola.

Expendables: Postradatelní (2010)

Skvělá odlschoolovka, hvězdička dolů za to, že ta holka byla tak blbá, že na Vileně zůstala, když věděla, co ji čeká, a za ten zbytečný "humor" o malém vzrůstu Jetlíka.

Odkaz budoucnosti aneb Podivuhodná dobrodružství rodiny Smolíkovy (1968) (seriál)

Srandovní seriál mého dětství, který trpěl i na svou dobu zoufalou animací. Když tak o tom přemýšlím, je zajímavé, že od našich bolševických "přátel" znám z každé země právě jeden seriál - tohle od Maďarů, Jen počkej od Rusáků, Bolka a Lolka od Poláků a nakonec i od dederonů: Unser Sandmännchen (vzpomíná někdo na tu vlezlou písničku: Skřítku, milý skřítku...?)

Le Mans '66 (2019)

Což o to, natočený je to krásně, jen mi nejde na rozum, že se to točí jen a jen kolem Kena MIlese (jeho spolujezdec na Le Mans Denny Hulme jako by nebyl - mihne se tam snad jen jednou, když ho v autě střídá, jinak to vypadá, že to Ken odřídil skoro sám). Také závěrečná tragédie - když byl klasifikován na 2. místě - kterou Miles a Shelby tak dramaticky prožívají, je aspoň u Shelbyho hóóódně nepravděpodobná - vítězný vůz, který pilotovali Bruce McLaren a Chris Amon, patřil také do Shelbyho týmu, zatímco film předstírá, že Shelby měl v závodě jen jedno auto, a o vítězství ho připravil Ford z konkurenční stáje.

Tajemství loňského léta 3 (2006)

Ve srovnání s oběma předešlými filmy je tohle fakt průser. Nesmrtelný Fisherman se zničehonic vydá do hor a zjeví se v Coloradu, kde začne řádit mezi nesympatickými puberťáky za přispění chaotického scénáristy a režiséra, který už neví coby, takže aspoň občas zacloumá kameramanem. A to, že ho dokáže zranit jen jeden hák, který vládne všem, museli hoši vymyslet ve slušným rauši. Hvězdička za to, co mě pobavilo hned na začátku - tuhle slátaninu koprodukovala společnost Original Films! To nevymyslíš!

Tajemství loňského léta (1997)

Na jedničku se dalo koukat, JLH byla zamlada docela roztomilá - i když neherecká - holčina. Fisherman se držel života jako hovno košile, dalo by se říct až s Rasputinovskou zarputilostí.

Terminátor: Temný osud (2019)

Verbal je zlej. Ty tři buchty nebyly tak hrozný - Natalia Reyes sice nebyla žádný zázrak, ale Mackenzie Davis do role vylepšené supervojandy docela sedla (když jsem se koukal na její jiné role, zaujalo mě, že ve své dlouhovlasé verzi - třeba ve filmu The Turning - jakoby z oka vypadla Rachel Skarsten v roli Alice v Batwoman) a vidět starou dobrou Lindu Hamilton v její životní roli bylo vyloženě příjemné. Film byl zábavný, akce přímočaré, i když někdy až moc nepravděpodobné, ale v podstatě přinesl to, co jsem očekával. Jako zakončení trilogie důstojné (ty tři "mezifilmy" raději zapomeneme). Představa Terminátora jako starostlivého tatíka od rodiny je vysloveně zábavná. Co jsem ale nepochopil, je seřazení herců tady nahoře v profilu filmu.